Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Ja sam mislio na ovakvu Sigmu
sigma-30-2.jpg
 
Da ne znaš možda cenu i one od 2,5 m (sa subvenc. od 20%). Mi smo uzeli šestorednu pneum. pa mi palo na pamet ako dobijemo ove god 30-tak % da bi mogao da obnovim i žitnu.
 
Lala iz Banata
pozz ... svaka cast na sejacici, pravi izbor, videces da je odlicna :). Da li imas na markirima tegove? posto smo rekli gazdi da mora nesto staviti da budu tezi, ovi na mojoj su jako lagani pa sve skacu, jos kad sejes po suvljem ne vidi se trag, to je jedina mana :D
 
Cestitam na velikom trudu, a sdruge strane mi je zao sto ste napravili jedan veliki promasaj. Uradjena je kao da su je neiskusni autolimari pravili. Garantujem da nemas na nju sistem za zatvaranje redova iza tockova. A sto je najbitnije je kad je budes izbacio na pijac za jedno 5god neces za nju da uzmes ni 1000e. A dok jedna svetski poznata marka Nodet , Amazone... Polovna kosta recimo 2500e , a ne kao ova sto si je ti preplatio. Posle 5 god isto toliko ce da kosta , zato sto je ona vec polovna.

Kad je meni Profesir Mile Vasic iz Svilajnac reko da kupim polovnu Nodet za kukuruz , a ne novog IMT a tada je IMT kostao 2200e a polovan Nodet 2500e. Bio je potpuno u pravu , jer nije sto smo tu sejalicu za 6 god 3x isplatili , nego smo je na kraju prodali za iste pare. A da je bila IMT ne verujem da bi smo mogli da je prodamo.
 
Bez uvrede gosn dragan82, al nemas ti pojma. Dodji prvo da vidis sejalicu pa je onda kudi. Sistem stalnih tragova je bio u ponudi, ali ja jednostavno nemam potrebu za tim, sta ce mi? Kod mene ce ona sejati najvise prenicu, jecam, ovas, grasak i lucerku, a tumi stalni tragovi nisu potrebni. Ova sejalica nema ni najmanje veze sa IMT-ovom, ni po cemu. Izuzetno je lepo, kvalitetno i precizno napravljena, dosta je jaka, mnooogo je bolja od tih tvojih 20+ godina starih Amazonki, Nodetki (pogotovo Nodetki) i sta ti ja znam jos kojih. U moje dvoriste nikad nije usla polovna masina pa nece ni sad. Ni po cemu ne zaostaje za sejalicama renomiranih svetskih proizvodjaca, sta vise od nekih je cak i bolja. Zato ubuduce za ono sto nisi strucan, nemoj ni komentarisati. A sto se preciznosti tice, moze da seje vec od 0.5 kg po hektaru. Svi mi koji smo kupili Agrijinu sejalicu smo kao tute, ne znamo dalje od nosa, pa moras ti da nas prosvetlis. Daj, molim te...
 
Nazad
Vrh