Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Santa Maria je sa dva diska u 3 reda, kao što ima cicimoric. Meni je ta sejalica top. Ova Nina sa jednim diksom mi se uopšte ne svidja, hoce da ostavi seme gore. Od tih običnih sejalica sa jednim diskom, jedino mi se svidja Amazone kako radi, jer pored diska i lule, ima još jedan plasticni/gumeni kao disk, koji ne dozvoljava seme da leti na sve strane, a i ne može da se prepreci neki žetveni ostatak. Ali realno preskupe su te sve sejalice, bolje dodati malo i kupiti npr Unia Amber za direktnu, ili He-Va Kulti Seeder.
 
Jel ima netko iskustvo sa Ozduman uhbm 25? Kako su se pokazale što se tiče držanja zadane norme sjetve, dubine sjetve, sjetve u lošiju pripremu... općenito? Isto pitanje važi i za Irtem DD 3000. Te Irtem od svih Turskih mi djeluju nekako naj kvalitetnije odrađene. Kod nas nema baš puno Turskih sijačica (za sad), a u planu je zamjena stare žitne sijačice, a turske su u izboru, pogotovo Irtem.

Edit: Nigdje ne mogu naći podatak koliko je kod Ozdumana i Irtema najveći pritisak po jednom dvostrukom disku. Jel netko možda negdje našao podatak ili izmjerio?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh