Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

@Arkadije

Uljanu repicu nisam nikad sejao, zato sam i napisao za detelinu misleći na krupnoću semena, ovde kod nas i detelinu neki mešaju sa nečime, mislim cak da stavljaju pesak, mada ne znam koliko je to pametno (milim pesak, možda griz, kako je već neko napisao)
Nije krupnoca semena problem, problem je kolicina semena koje treba da se iseje. KOd lucerke je to 20-30 kg po hektaru , a kod repice 2,5-3,5 kg . Vicon npr moze da radi od 1 do 400 kg /ha
 
Ajde da cujem misljenja.....??ima model sa jednim diskom i metalnim cistacem i drugi model sa jednim diskom i drugim gumenim disk cistacem.......izgleda sejacica zanimljivo i primamljivo
15flok2.jpg

2lsebg1.jpg

2071108.jpg

2100fgh.jpg

1fvdhx.jpg

dq3w2b.jpg
 
Pre kupovine sejalice zapamtite jedno najbitnije da je pšenica trava i da će nići posle svake sejalice dal ona bila sa jednim ili dva diska ugao ovaj ili onaj nagazni točkovi,češljevi,brane,čistači ovo ono...nikne i iza kombajna na strnjiku,a ostalo su nijanse...:ppozdrav:
 
E te nijanse daju zaradu.To se lepi vidi po tome sto ni 5% njih vise ne seje ciklonima.Kako je to nestalo dosle su manje setvene norme i prinosi od 5000kg po kj.
 
Pre kupovine sejalice zapamtite jedno najbitnije da je pšenica trava i da će nići posle svake sejalice dal ona bila sa jednim ili dva diska ugao ovaj ili onaj nagazni točkovi,češljevi,brane,čistači ovo ono...nikne i iza kombajna na strnjiku,a ostalo su nijanse...:ppozdrav:
Hoces da menjamo sejalice glavu za glavu ? Gamu za Amazonku,eto i doplaticu ti 10e zbog uroka. :osmeh:
 
Doću posejaću ti za DŽ...Što da ti zauzima mesto u avliji???:ppozdrav:
Ni Gama ne stoji u mojoj avliji.
Eto ako dodjes ne mogu mnogo da ti obecam,samo tebe i kuma da nahranim i napojim. :osmeh:

- - - - - - - - - -

https://www.google.rs/search?q=olt+gama+tabela&espv=2&biw=1517&bih=741&tbm=isch&imgil=E1c7wL9kyoFccM%253A%253BvDSehlzzO3VENM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fpoljoinfo.com%25252Fprintthread.php%25253Ft%2525253D144%25252526pp%2525253D40%25252526page%2525253D30&source=iu&pf=m&fir=E1c7wL9kyoFccM%253A%252CvDSehlzzO3VENM%252C_&usg=__T9m9EFioEvOp7BFGwfzRgiNmTM4%3D&dpr=0.9&ved=0ahUKEwiDvpTVmvbNAhUEWhQKHRfHCTQQyjcIKg&ei=FzqJV8PWDoS0UZeOp6AD#imgrc=E1c7wL9kyoFccM%3A
Dangeru eto koliko Gama trosi sa sitnom spiralom semena uljane repice najmanje,ako hoces pozajmicu ti ja moju da sejes,a spiralu kupi i promeni sam kazu da je oko 10e spirala.
 
Ni Gama ne stoji u mojoj avliji.
Eto ako dodjes ne mogu mnogo da ti obecam,samo tebe i kuma da nahranim i napojim. :osmeh:

- - - - - - - - - -

https://www.google.rs/search?q=olt+...ei=FzqJV8PWDoS0UZeOp6AD#imgrc=E1c7wL9kyoFccM:
Dangeru eto koliko Gama trosi sa sitnom spiralom semena uljane repice najmanje,ako hoces pozajmicu ti ja moju da sejes,a spiralu kupi i promeni sam kazu da je oko 10e spirala.


sta si ti sad tu nabrljao.....nista se to nemoze otvoriti
 
Mislim da je tehnološki zaostala,jer je cjeli red na jednoj ruci,i kad gumeni točak dođe na grudicu podiže cjeli red u zrak..
Daleko od toga da je loše,ali vidim da noviji tipovi sijačice imaju kao neki sisttem paralelograma da se ne podiže cjeli red nego se pretrgava samo..
Kolega kupio tu Agro-Masz,po njegovimm riječima puno bolja od stare Nordstem koju je imao...
 
Znam sto imas jednog kuma,voli da tera kombajn tog mi dovedi da ga na'ranim.

Dangeru to je tabela koliko gama 18 trosi semena repice,ako joj blokiras svaku drugu lulu mozda i uspes da posejes optimalnu setvenu normu.
 
Nista posebno ova sejalica,lose uresen ulagac semena straota,to kuruzovina zapusi.

Jel samo kuruzovina problem.......(posto nikad nesejem na kuruzovinu)

- - - - - - - - - -

Mislim da je tehnološki zaostala,jer je cjeli red na jednoj ruci,i kad gumeni točak dođe na grudicu podiže cjeli red u zrak..
Daleko od toga da je loše,ali vidim da noviji tipovi sijačice imaju kao neki sisttem paralelograma da se ne podiže cjeli red nego se pretrgava samo..
Kolega kupio tu Agro-Masz,po njegovimm riječima puno bolja od stare Nordstem koju je imao...

Pa na svim sejacicama je tako (vogel potinger)......svaka je baterija za sebe i ako nagazni tocak naidje na neku tvrdu grudvu normalno da ce da odskoci na bilo kojoj sejacici
 
Ovo trazi bas bas pripremu,bez mnogo ostataka i mora biti suvlje zemljiste,e sad to sve treba potrefiti u Oktobru,aj Repica ide u lepo spremno,ostalo hmmm.....Moje misljenje.
 
Nazad
Vrh