Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Nisam smeo da pumpam cene zbog kreditne sposobnosti. Na kraju se ispostavilo da smo mogli uzeti jos bar 600 000 vise kredita, za sejalicu mi nije zao nagaznih tockova ,ali mi je zao sto ne dadoh 200 evra za ON/Off prekidac za prskalicu i regulaciju pritiska kao i 300 eura za miks posudu.
 
Koristi li neko ovakvu sejalicu marke Fiona i kako se pokazala i koliko vredi po vama? U fazi sam kupovine.
 
11264998_1141557262536634_3068824410823119788_n.jpg
Sta kazete za ovu verziju da li bi mogla da se okaci neka kratka tanjiraca ?
 
Cestitam na kupovini. Ovaj tip ulagaca i mi imamo i nije najsrecnije resenje. Sa 2 diska je enormno bolje resenje.
 
Kolege moze li mi neko reci, da li se sa Imt sejalicom 23 disk-a moze uspesno sejati uljana repica? Ili bolje reci, moze li raditi sa tako malim setvenim normama?
 
@Petar84
Zašto ne bi moglo, ja sam IMT ovom sejao detelinu bez problema. Jedino morate proveriti valjčiće na dozatoru semena,da se svi jednako otvaraju kada se podešava količina semena. Od vremena hoce da se malo deformišu pa ne otvaraju svi jednako. Kod pšenice to nije toliko veliki problem, ali kad je sitno seme kulture i mala setvena norma, razlika od 2 mm kod valjčića je prevelika. Trebalo bi da ručica za podesavanje setvene norme ide jednim prsteom, bez bilo kakvog otpora! Ja sam moju skro celu rasklopio posle par godina upotrebe i sitnom smirglom obrusio one zupčaste valjke koji se pomeraju levo desno i sejala je perfektno, i u kilu i sve baterije su bacale identičnu količinu semena. Jeste malo posla (skoro dva dana sam se zezao sa time) ali je posle i setva pšenice bila pravo zadovoljstvo, posebno kad je nikla ujednačeno i istovremeno!

@nikola
Koja je cena Lide i šta ima od opreme na njoj ?
Jos da nije slikano na bok, bilo bi super :osmeh:
 
Donekle moze,samo nije to to,kao kad bi sejao nekom sejalicom koja moze da iseje +-3kg/h.Da bi imt-ovka sejala uljanu repicu,pisano je na forumu mnogo puta,mora se mesati seme sa necim,valjda grizom ako sam zapamtio.

- - - - - - - - - -

@Sorin
Setvena norma deteline i uljane repice :),razlika nebo i zemlja.
 
Mi smo svojevremeno sejali sa IMT sejalicom luk srebrenjak. 2kg/kj. Bilo je dobro.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
@Arkadije

Uljanu repicu nisam nikad sejao, zato sam i napisao za detelinu misleći na krupnoću semena, ovde kod nas i detelinu neki mešaju sa nečime, mislim cak da stavljaju pesak, mada ne znam koliko je to pametno (milim pesak, možda griz, kako je već neko napisao)
 
Juce sam pazario imt 15 redi 950e
slike.php
[/URL] [/IMG]Zanima me na slici gde je konus dal ima potrebe da se menja jel je malo pojeden,na trecoj slici osovina na spojci ima malo lokera pa dal treba to bude knap i zadnja slika gde je ta skala od 1-10 dal ima negde da se kupi plasticna skala ili nalepnica
 
Nazad
Vrh