Sejalice za pšenicu.Opšta tema.


Sad smo jedan jedan..........(za ono tesko ces ti to prodati)

- - - - - - - - - -

Znam sto imas jednog kuma,voli da tera kombajn tog mi dovedi da ga na'ranim.

Dangeru to je tabela koliko gama 18 trosi semena repice,ako joj blokiras svaku drugu lulu mozda i uspes da posejes optimalnu setvenu normu.

Pise minimum 8kg po hektaru,ako se zatvori svaka druga to je oko 4kg a treba od 2.5 do 3kg......
u svakom slucaju je u planu da se proba,vec sam dogovorio sa prijateljem koji ima oltovku da probamo posto sam ostavio nesto semena iz prikolice da probamo kolicinski kako ce ici,verovatno cemo probati gde je vec bila repica,dva put je potanjirana pa cisto da probamo koliko ce kilograma potrositi,ako se uspe necu sigurno davati velike novce za sejacicu
 
Ako znas kako Gama radi mozes nesto izmudrovati. Ona ima kao suber koji propusta odredjenu kolicinu semena,ako bi taj suber produzio,promenio mu ugao da manje pusta...verujem da se moze preurediti da poseje i 2kg/ha.
 
A možeš seme pomešati sa Ureom i tačno posejati.

Toga se najvise i plasim,sta ako nikne i urea......::000::

- - - - - - - - - -

Kad bi se stavila spirala za detelinu na Gamu mozda bi mogla da baci 2kg/ha :bravo:

Sa spiralom za detelinu se i planira raditi,i u upustvu stoji da sa njom je minimum 8kg po hekt.

- - - - - - - - - -

Ako znas kako Gama radi mozes nesto izmudrovati. Ona ima kao suber koji propusta odredjenu kolicinu semena,ako bi taj suber produzio,promenio mu ugao da manje pusta...verujem da se moze preurediti da poseje i 2kg/ha.

nemam iskustva nikakvih sa oltovom sejacicom,ima kolega pa cemo nesto probati......
 
@danger
Nemam uputstvo pa ne znam koliko minimalno moze da seje sa spiralom za detelinu,ja sam kod mene zasekao onaj kljun i savio ga ka dole i sada kad je skroz zatvorim ne ispada seme uopste,to sam radio kad sam sejao detelinu,znaci skroz je zatvorim i ne baca seme,mislim da sa ovako podesenim kljunom moze da baci 2kg/ha uljane repice...
Planiram i ja da sejem dogodine uljanu repicu sa njom,tako da ako neko proba neka javi kako je prosao :bravo::ppozdrav:
 
Bicu zahvalan ako neko zna nesto oko kverneland sejalici za psenicu, sa okruglim sandudukom. Kupio sam je juce probao a ona ne baca seme, otvarao sam je ima neku turbinu koja razbacuje seme ali ono ne izlazi na lule. Covek od koga sam kupio sejalicu je rekao da je ispravna, sta nije uredu, sta gresim (inace turbina se dosta brzo okrece).
 
Bicu zahvalan ako neko zna nesto oko kverneland sejalici za psenicu, sa okruglim sandudukom. Kupio sam je juce probao a ona ne baca seme, otvarao sam je ima neku turbinu koja razbacuje seme ali ono ne izlazi na lule. Covek od koga sam kupio sejalicu je rekao da je ispravna, sta nije uredu, sta gresim (inace turbina se dosta brzo okrece).

- - - - - - - - - -

Pa sta nije kod mene uredu.
 
Slikaj sejalicu spolja i unutra ,da vidimo kako izgleda turbina.Sa 6 km treba da seje.
 
Evo postavljam slike.
slike.php
slike.php
slike.php
slike.php
slike.php
 
Nazad
Vrh