Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

kod mene u ataru ima raznih sejalica od Amazone,Gaspardo,Agria,hasia,itd. Po mom misljenju je najbolja Gaspardo st.Maria 3.60m (9500eura+pdv) video sam kako radi,nenormalno je jaka i ima baterije u 3 reda. LUkas Holand mi se ne svidja sto se pritisak baterija podesava preko onih sajlica.

- - - - - - - - - -

ma i ja tipujem na nju,zbog dva i to nerdjajuca diska,malo me vuce i potinger,da ima dva diska odmah bi je uzeo,vise mi se svidja podesavanje setve za repicu(uzani siroki valjak),ima dva zasuna po ulagacu pa moze da se otvara svaki posebno,dok kod vogela mora da se srafcigerom svako siroki valjak odvrne sarafcic kako se on nebi okretao nego samo uzani,opet ima bolje resenje na vogelu za razdvajanje pola masine itd.......hvala na savetu,nju sam i pikirao al reku ajd da vas cujem
ako imas sa cim da nosis uzmi Gaspardo 3.6m suludo je davati tolike pare za sejalice od 3 m. moj dobar prijatelj ima tu Gaspardo i nosi je sa Rusom 1025,stari tip. uzeo je covek Amazonu novu 2015 godine d9 4000,sve je ok na njoj,ali se namenjao guma onih rebrastih sto dodju iznad diskova,pa se u njih uvlaci cev.
Gaspardo vec cetvrta godina,posejala je bar 1000 jutara i nikad nista.
 
Lukas je 5300 + pdv (6360), ali nema one nagazne tockove... Ne znam vrede li oni toliko u setvi? A da, nemam valjak, pa ga ne bih ni kupovao ako su oni dovoljni :ideja:
 
ne znam kako je to kod nje reseno,ali kod Agrije mi se ne svidja,zato sto je nagazni tocak zakacen za bateriju i kad tocak naidje na busu,on digne celu bateriju. to je mozda ok, gde je laka zemlja i gde je perfektna priprema,ali za moju zemlju je to bacanje para.
 
Ja danas zagledao Agriju. Svidja mi se i cenovno mi je prihvatljiva. Samo sto mislim da treba 70-80ks da bi lepo radilo. Ipak je malo teza, a ima i veliki kos.
A posebno mi se svidja Agriaja direkta nosena, imam samo jednu zamerku, a to je da se ne moze podesavati dubina setve na njoj. Gde je lakse zemljiste isla bi dublje.
 
Kakva je Ruska Lida sejalica za psenicu? Ima jedna kod mene u selu onako lepo poseje, lepo nikne na brazdice. Kako se pokazala? Ima nekih problema sa njima?
 
Da li se neko raspitivao u vezi subvencionisanih kredita za kupovinu mehanizacije. Meni su u komercijalnoj banci rekli,da je na 3 godine i 3% kamate,sa 20 % ucesca. A cujem od drugara da procredit daje bez ucesca. Pa mi nije jasno kako to moze,trebalo bi da sve banke imaju iste uslove kad je u pitanju subvencionisani kredit?
 
Da li se neko raspitivao u vezi subvencionisanih kredita za kupovinu mehanizacije. Meni su u komercijalnoj banci rekli,da je na 3 godine i 3% kamate,sa 20 % ucesca. A cujem od drugara da procredit daje bez ucesca. Pa mi nije jasno kako to moze,trebalo bi da sve banke imaju iste uslove kad je u pitanju subvencionisani kredit?

Kod tih kredita sa niskom kamatom je fora koliko je prodavac spreman da se odrekne zarade. Prokredid sa prodavcima napravi dogovor da "prodavac finansira" kamatu. Jednostavno rečeno nema bezkamatni kredit, sve to kupac na kraju plati!
 
ja danas sednem u malog kejsa 55 i odmah dolete golub iz komercijalne banke a za njim i menadzer titana,pitam za cenu a oni ovako,traktor kosta 25000 plus pdv,ako das 20% ucesca onda je 0% kamata na 3 godine,zvuci primamljivo......

- - - - - - - - - -

izgleda je danas presudila ova kutija za alat........:osmeh:
154brdf.jpg
 
cena zavisi od opreme,ako neces kompjuteristiku,ako neces nagazne itd cena je mnogo niza,svako ima pravo na izbor i sta mu se svidja,ja imam pravo na povracaj od 55% pa se nesekiram

Zbog tog povraćaja jasno mi je da se kupovina privela kraju tj odlučeno je da se na jesen seje sa novom mašinom. U potpunosti podržavam, i ja bi da mogu.
 
cena zavisi od opreme,ako neces kompjuteristiku,ako neces nagazne itd cena je mnogo niza,svako ima pravo na izbor i sta mu se svidja,ja imam pravo na povracaj od 55% pa se nesekiram
Tacno je da cena zavisi od opreme, moja je bila 10 sa pdv sa FSG kontrolom setve za ostavljanje stalnih tragova ,mehanickim pokazivacem nivoa semena, hektarmetrom i hidromarkerima na sajlu. Da sam uzeo ponistivace tragova + 300 eura , da sam uzeo markire sa dva hidro klipa + 300 eura , pa da sam uzeo nagazne tockice to je + 1300 eura i jos je bilo opcija. Medjutim sve ovo je dodatna oprema i na drugim sejalicama koje su bile mnogo skuplje. Npr. Poettinger je bio prosle godine 12000 + pdv Kuhn Premia 12500 + pdv . Amazone 13000 + pdv i tako dalje.. dakle moja SA PDV je jeftinija za 3000 eura od Amazonke sa slicnom opremom koja je BEZ pdv .

p.s. Poettinger je dobra sejalica. Obrati paznju samo da ne ispadne da je cena koja pise na njoj bez nagaznih tockova ...obicno su namontirani ali ih ne stave u cenu.
 
Nazad
Vrh