Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Zahvaljujem :)

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
amazonka.jpg
[/URL][/IMG]
Pokusavao sam da slikam ponovo onu tabelu za stelovanej sijacice,ali zbog zakrivljenosti tabele nemoguce je slikati a da se vidi,pa sam evo prepisao,ako neko zna da mi objasni semu bio bu mu jako zahvalan
 
Ima neko adresu ili broj od tog coveka iz Samosa sto prodaje Irtem sejalice? Mozda bih sutra skoknuo

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Bio sam juce da vidim Irtem sejalicu i mogu reci da je odnos cena-kvalitet odlican. Imam jos nekih nedoumica kao sto su: ne znam da li markir moze da ostavlja trag za sredinu traktora ili samo za tocak,stalni tragovi dal se moze uklopiti sejalica od 3,5m sa prskalicom od 12m,da li jedan disk ili dva...
Ali zvacu jos coveka pa cemo se dogovoriti :)


Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Ljudi, da li neko zna koliko kruga treba okrenuti na IMT 23 diska, da bi se izmerila kolicina semena na jedan hektar. Znam da se moze izracunati, ali su gume sa kramponima
I znam da je neko postavio slicno pitanje, ali se ne mogu setiti gde.
 
Ljudi, znam da izracunam i lepo sam napisao. Nego me bune kramponi na gumama. Jednu sejalicu sa klasicnim gumama sam vec nastelovao dosta dobro, ali se ovde pitam, sta sa kramponima?
 
url
pozdrav...da li neko ima neku tablicu za podesavanje Nodet sejalice od ti metra i 17 redi...i misljenje onjo...?fala
 
Ljudi, znam da izracunam i lepo sam napisao. Nego me bune kramponi na gumama. Jednu sejalicu sa klasicnim gumama sam vec nastelovao dosta dobro, ali se ovde pitam, sta sa kramponima?
A što preračunavaš imaš li tablicu za podešavanje? Ja štelujem po onoj tablici semensku pšenicu baci u kilogram a za ovu što kući zaprašuju mora da se otvori 20-30 kg više jer sporije curi
 
Imam tablicu, ali mi prethodna IMT-ova sejalica nije bacala po tablici.
A ovu sto treba da uzmem hocu da proverim.
 
Slabo koja sijacica baci sjeme ako se podesi prema tablici. Sa svakom promjenom sjemena se sijacica treba tarirati i provjeravati koliko baci sjemena. Prvih godina kako smo kupili sijacicu nismo to znali pa se prema tablici ravnali. Sijali psenicu krupnog zrna prema tablici pa rijetko posijali (nedovoljen broj zrna po m2). Sad ju vazemo za svako sjeme i nema problema.

Kao drugo, ne postoje podatci na tablici za sva sjemena (bar ne na IMT sijacici koju dosta nas posjeduje). Kako sijati soju u svaki red ili svaki drugi? Uljanu repicu, grasak, djetelinu, travne smjese?? Mora se znati podesavati sjetvena norma sijacice a tablica je tu samo za orjentaciono podesenje da imate odakle krenuti s podesavanjem.
 
Dal ima neko iskustva sa ruskom sejalicom Lidom ...

Послато са GT-I9300I уз помоћ Тапатока
 
Mislim da nas clan Bukur ima tu sejalicu,meni se svidja,gledao sam je prosle godine na sajmu,cena je valjda bila oko 8k eura za 4 metra.Mada sad ima i ova turska Irtem,ta je cenovno malo jeftinija,samo sto nije pneumatska,i teza je za oko 30% vise od lide,nzm samo koja je moguca norma setve kod obe sejalice,verujem da Lida posto je pneumatska,moze sejati male norme,dok ova Irtem,nzm jel bi mogla uljanu repicu raditi.
Mozes videti njegove,a i sve postove vezano za Lidu sejalicu u ovoj temi,odes gore na pocetak stranice i kucas u ''pretrazi temu'' rec Lida,izbaci ce sve vezano za tu sejalicu.
 
Nazad
Vrh