Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Imam sejalicu reform i od ove sezone je pocela da malo povecava setvenu normo za 100 đo 200 grama, sta moze da bude uzrok.
 
Svratio danas do Samosa da vidim sejalice, ovo od 3,5 metara mi se jako dopala, najvise mi se svideo pritisak na diskove koji se podesava i ide do 53kg i trebas dobro da se napnes da bi ga odvojio od zemlje, na poslednjoj slici je cenovnik stim sto ova sa dva diska ima i iza svakog reda mali tocak-valjak koji sabija.
Po katalogu je predvidjena za traktore od 100-110 ks jer je njena tezina i puna semena teska oko 2 tone.





 
Pa onako,veliki je taj ugao baterije pa je lakse razlokati rupu ili cak pokriviti nosac,i ovo sa jednim diskom i ovim ulagacem je sranje.
 
9fv961.jpg
[/IM
G]
mc7jb5.jpg
[/IMG]
1zp62q9.jpg
[/IMG]
Kolega je kupio ovu sijacicu,kao sto vidite ima tabela neka, sad ne znamo je li to prava tabela i ako neko zna kako se steluju kombinacije ne bi bilo na odmet da napise,na drugoj slici se vidi sa strane ova poluga,zna li neko cemu ona sluzi???

- - - - - - - - - -

Iko?Niko ne zna kako steluje ova sijacica da nprt baca 300kg/ha?
 
Poslednja izmena:
sijacica je dugo vremena stajala ne koristena pa kad smo gledali ove rucice za stelovanej bile su malo zaribale pa smo prskali uljem,a i tabela je bila prljava pa smo i nju malo sto se na kraju nije ispostavilo dobrom idejom, slikat cu tabelu ovih dana pa cu postaviti
 
Gde se nalazi taj Samos,gde mogu da se vide te Irtem sejalice za psenicu?

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh