Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Ja sam pitao za 3 metra 3 300 eura plus pdv a prevoz 20 lit nafte za 100 km.
cleardot.gif

 
Plamet sejalicu ima moj drug, kupio je novu. Posle 150ha ostisli su svi lezajevi na diskovima i morao je ojacavati kacenje gde ide topling.
I ne seje nista bolje od moje poljostroj, koja je posejala ko zna koliko ha.
Ja bih se pre odlucio za Majevicu, Agriju ili Poljostroj.
 
Sta je to sve bolje......?

Svi ulagaci su u pravcu.Nema onih da strce ukrivo_Oni se kod imt stalno rasklimaju i ne mogu da vrse isti pritisak kao oni ostali na pravcu.Prenos pogona kod plamet daleko bolji i dugotrajniji.Kod plameta ima ona cesalj iza sto zatvara seme dok kod imt nema.Kod plameta je hidraulicni prebacivac marketa dok kod nekih prodavaca imt to ima a negde ne.Kod IMT je to sto je a kod plameta mogu traziti da mi odrade nesto i po mom.Pa tako recimo kosinu kosa,da ugrade duple diskove kao sa Tive.....Ne interesuje me ni jedna sejalica na svetu koja nema duple diskove.
Manjevicu za cenu agrije ili majevice vec mogu kupiti IrTem sejalicu.I jedna i druga ne opravdavaju cenu.To ce potvrditi neki clanovi koji su ih kupili pre dve godine.
 
Meni se IrTem sejalica svidja, gledao sam je, ozbiljna sejalica za svoju cenu, a Majevica, Agrija, Imt... su dosta daleko iza nje!
 
Tri klase iza nie.Jedino sto IrTem sa duplim diskovima ima dosta jaku cenu za moj budzet.I sa imt sam uvek medju jacim proizvodjacima tako da cu verovatno nastaviti u tom pravcu.Daleko je maj.Jos cu ja da vecam i vagam.
 
ja imam plamet sejalicu od 3 metra,sejalica je ekstra,kod mene je 4 sezone ako se ne varam. od kvarova na njoj:eek:jacavao sam tu piramidu gde se kaci topling(hoce da kida cugove i onda iskrivi plocu),promenio par guma na lulama i koju zicu sto zatrpava seme,samo ove sezone je posejala oko 200 lanaca zita,ovsa,jecma,deteline... ja sam prezadovoljan sa masinom

sa ovim sam imao problema,umesto te ploce sam ubacio prlocu od 20mm istih dimenzija i jos jednu plocu istu takvu koju srafim sa srafovima od 14mm umesto cugova koji su fabricki montirani..
 
Ako je ta firma Plamet ranije (pre par godina) radila remont IMT sejalica, a mislim da jeste onda mogu da kazem da sam imao jako lose iskustvo sa njima, tako da ljudi koji rade sa njima budu pazljivi, ako nisu onda se izvinjavam... Gledao sam te njihove sejalice proletos na sajmu u NS, nista posebno, 90% kao IMT, a te nazad grablje ili zagrtace semena, svaki malo bolji majstor - limar moze da ti namesti da budu i bolji od njihovih.... Sve je to po meni jako mekano, ne kvalitetno, ne vredi tih para, ni plamet, ni majevica ni imt...
 
to sto ti kazes da je ''mekano'' to je diskutabilno,ja sam vidjao poljoprivrednike kojima su i rusi ''mekani'' kao traktori. to sve zavisi kako ko radi s masinom i koliko je pazi prilikom koriscenja. nije da ja branim nekoga,nego sam zadovoljan sa sejalicom za te pare....
 
Tačno, jako su laki i skakuću.

- - - - - - - - - -

I taj sistem fiksiranja lanca koji ih podiže je nepouzdan, krajnje.
 
Markeri su stvarno lagani pa sam svaki pri samom disku opteretio s jedno 2 kile gvozdja i sad lepo beleze a sa lancima nisam imao problema, kako su namesteni nikad ih vise nisam dirao. Moja je doduse Poljostrojka ali to nema veze posto je na obadve to isto.
 
Svi ulagaci su u pravcu.Nema onih da strce ukrivo_Oni se kod imt stalno rasklimaju i ne mogu da vrse isti pritisak kao oni ostali na pravcu.Prenos pogona kod plamet daleko bolji i dugotrajniji.Kod plameta ima ona cesalj iza sto zatvara seme dok kod imt nema.Kod plameta je hidraulicni prebacivac marketa dok kod nekih prodavaca imt to ima a negde ne.Kod IMT je to sto je a kod plameta mogu traziti da mi odrade nesto i po mom.Pa tako recimo kosinu kosa,da ugrade duple diskove kao sa Tive.....Ne interesuje me ni jedna sejalica na svetu koja nema duple diskove.
Manjevicu za cenu agrije ili majevice vec mogu kupiti IrTem sejalicu.I jedna i druga ne opravdavaju cenu.To ce potvrditi neki clanovi koji su ih kupili pre dve godine.

Ko prodaje te sejalice u Srbiji?
 
Nazad
Vrh