Samogradnja plastenika

pravim blok plastenik 100x50 sa duplim folijama u svojoj reziji. nisam siguran koliko ce me sve izaci do kraja. folije i gvozdje ce me izaci 40 000e. ali pravim tvrdjavu. vis' da pocinju i kod nas da duvaj u tornada :) e sad radnici i varioci, plus gomila potrosnog materijal(farbi,elektroda,brusnih ploca...) sam bog zna sta jos. ima tu okitena,ventila,creva i agrila. imam i da ravnam teren,busim rupe i betoniram stubove... tako da sam bog zna. i prosle smo pravili cale i ja i par majstora i radnika. poceo sam da ih radim i kad zavrsim, tad cu i znati ukupnu cenu i postavljam slike:)
 
pravim blok plastenik 100x50 sa duplim folijama u svojoj reziji. nisam siguran koliko ce me sve izaci do kraja. folije i gvozdje ce me izaci 40 000e. ali pravim tvrdjavu. vis' da pocinju i kod nas da duvaj u tornada :) e sad radnici i varioci, plus gomila potrosnog materijal(farbi,elektroda,brusnih ploca...) sam bog zna sta jos. ima tu okitena,ventila,creva i agrila. imam i da ravnam teren,busim rupe i betoniram stubove... tako da sam bog zna. i prosle smo pravili cale i ja i par majstora i radnika. poceo sam da ih radim i kad zavrsim, tad cu i znati ukupnu cenu i postavljam slike:)

ajd srećno doćemo da vidimo šta košta toliko blizu smo
 
Поздрав свима,имам намјеру да подигнем пластеник од 500 квадрата и надам се да сам на правом мјестуѕа помоћ и савјете.
 
Za Isidoru, pošaljite mi na PP vaš mail... ili očistite inbox, ne mogu da vam pošaljem PP...
 
radovi u toku...
20130928_103807.jpg
[/URL] snagit[/IMG]
20130926_155023.jpg
[/URL] image uploading site[/IMG]
20130928_103752.jpg
[/URL] free image hosting[/IMG]
20130928_103742.jpg
[/URL] screen capture tool[/IMG]
20130926_155008.jpg
[/URL] free pic[/IMG]
 
konstrukcija bi trebala da bude gotova kroz dve nedelje. imam sve ofarbano i napravljeno,samo da se sklopi. malo me ova kisa zeza. folije dizem na prolece. snega se ne plasim,jer imam jaku konstrukciju. napravio sam neke oluke i velik broj lukova,stubova,spregova i precki. postavicu sliku kad zavrsim konstrukciju,pa ces videti kako izgleda.
 
Kod tih blok plastenika sneg je problem veliki,ako nema se grejanje ili makar rasprskivaci bude zajebano.Mislimda na to treba da stavis paznju veliku.Ja znam da su rišelovi blok plastenici po velikom selu u bgd padali jer ljudi nisu grejali da se sneg topi,velika je to kilaza.
 
Cevi za te richel plastenike u velikom selu su bile debljine 1,5 mm, sto je po meni jako jako slabo. da drzi veliki i mokar sneg koji je veoma tezak. Kod blok plastenika se obavezno mora resiti sneg u zimskom vremenu, moj obican plastenik 8*28 m je tri puta ciscen za vreme snega u februaru 2012. Prema recima coveka koji radi u stakleniku u irigu, morao je da greje da unutra bude temperatura 12 stepeni, da bi gore mogao da se topi sneg.
 
moje cevi su 80x60 x 4mm debljine. to su mi osnovni stubovi. svi ostali su 50x50x 4mm i sve stubove punim cement-malterom,a oluci su mi debeli 3 mm duboki 7cm i shiroki 12cm. lukovi na oluke idu na svakih metar i vezani su gore slemenjachom. ukupna visina plastenika je 4.5 m. kompletan plastenik ce biti dupla folija. stubovi su ubetonirani 60 cm u zemlju. stopa shiroka 40x 40. imam i gomilu prechki i spregova po aksijali debljine 16mm valjani chelik. nemam nameru da chistim sneg. zato i pravim ovakav plastenik. a ove klasichen tunelske plastenike cu ove godine da otkrijem sa jedne strane u jesen i pokrijem opet na prolece i ne razmishljam o snegu. ovo jeste skuplja izvedba plastenika, ali je mnogo topliji, ne chistim sneg i imam maksimalno iskorishcenje prostora.
 
20131012_163913.jpg
[/URL] pictures upload[/IMG]image upload no size limit[/IMG]
20131012_135820.jpg
[/URL] image hosting 20mb[/IMG]
20131012_112152.jpg
[/URL] screenshot utility[/IMG]
20131008_133101.jpg
[/URL] imgurl[/IMG]
20131012_112143.jpg
[/URL] open source screen capture[/IMG]
20131012_134251.jpg
[/URL] imag[/IMG]
20131010_153226.jpg
[/URL] upload pictures online[/IMG]
20131012_163922.jpg
[/URL] how to take a screen shot[/IMG] zeza me vreme. kisa me stalno tera sa gradilista. ostalo mi je da spojim lukove u krovnom delu i da odradim postavljanje vrata i luftasa. ostalo mi je jos nesto unutrasnjih spregova i spoljnih spregovo.mislim da mi treba jos jedno 5 radnih dana. i jos dva ili tri dana za foliju.
 
zeza me vreme. kisa me stalno tera sa gradilista. ostalo mi je da spojim lukove u krovnom delu i da odradim postavljanje vrata i luftasa. ostalo mi je jos nesto unutrasnjih spregova i spoljnih spregovo.mislim da mi treba jos jedno 5 radnih dana. i jos dva ili tri dana za foliju.
svaka cast :) koliko kosta po kv? :)
 
Poslednja izmena od urednika:
izmedju 15-17 eura po m2 sa kompletnom opremom. duplim folijama,agrilom i sistemom za navodnjavanje. nije ukljuchena u cenu mikro klima, koju cu na prolece da ubacim, kao i i armature koje ce se koristiti za vezivanje paprike. nisam zhalio materijal. sve sam pravio sam. pomogao mi je stric u pravljenju elemenata,a sklapanje ide sa dodatnih 5 radnika plus dva varioca po 7 dana.
 
Nazad
Vrh