Same

На тркачким аутима алтернатор може да црпи и 40 кс из мотора када се поставе светла за ноћну вожњу. Али то је скоро па ручни рад алтернатор, ово ми је необично за трактор кад нема толико потрошача.
 
Ima onih “grejalica” na upaljač 12v piše kao 200W, jel moze to bar malo da smlači kabinu, ne mora bas sauna da bude
 
Pitam iz razloga sto je grejac kabine na tim vazdusnim modelima ni manje ni vise nego deklarisan na 2.8kw a to da izvuce iz alternatorica od 65amp je teesko jako.
 
Jeл има неко у својој ергели САМЕ РУБИН 120 или слично (1998. - 2004.) да напише утиске и замерке?
 
Знам да је имао неки САМЕ ал нисам знао дал је рубин, силвер, ирон... Зимује дечко у Батајници, позваћу га сигурно ал било би добро да још неко пошаље коментар
 
Od juce sam vlasnik ovog samea dorada 1997 godiste. Interesuje me ako neko ima iskustva koje ulje dosuti u menjac, i da li to ulje koristi za hidrauliku i volan ili je negde posebno. Takodje ima 8 izvoda nazad hidraulike, a 3 rucice zav3 para dvosmernih, da li ima negde jednosmerni da koristim za kipovanje.


Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
cab494d482b346dbc08f99872ca75b46.jpg
 
Koliko ja znam ulje je isto za hidrauliku i mjenjač i to ga podosta ide unutra, dok bi za volan trebao imati poseban rezervoar.
Slobodno me ispravi neko iskusniji
 
Od juce sam vlasnik ovog samea dorada 1997 godiste. Interesuje me ako neko ima iskustva koje ulje dosuti u menjac, i da li to ulje koristi za hidrauliku i volan ili je negde posebno. Takodje ima 8 izvoda nazad hidraulike, a 3 rucice zav3 para dvosmernih, da li ima negde jednosmerni da koristim za kipovanje.


Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
cab494d482b346dbc08f99872ca75b46.jpg
Nemoj se zezati sa uljem osim ako ne poznajes dobro prethodnog vlasnika i mozes da mu verujes. Ja kad sam kupio Silvera prvo sto sam uradio je menjanje hidraulicnog i motornog ulja i svih pratecih filtera pa onda sve ostalo iako je prethodni vlasnik nedavno promenio motorno ulje sto se videlo i po datumu na filterima i kad se ispustilo ulje ali nisam hteo da rizikujem, sa tim stvarima se ne igra..
 
Ulje je menjano pre 2 godine, zato sam mislio samo da dolijem to sto fali, i da zamenim filtere hidraulike i motora i ulje u motoru.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Na ovom sameu ide isto ulje za sve to zajedno, hidraulika, menjac, volan. Jedino ide ATF u posebnu posudu za cilindre kocnica i kvacila.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Hvala kolega. Znam da moze da kipa sa bilo kojim, ali kad vracam nazad onda se cuje da gusi traktor. U medjuvremenu sam saznao da jedan par od ovih ima opciju da se povuce rucica do kraja i onda rastereti sve i padacprikolica slobodnim padom.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Oko 800 sati, u motoru je menjano redovno, ali je sad opet vreme da se promeni, a u hidraulici nije menjano za tih 800 sati

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh