Sajam poljoprivrede - Novi Sad 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E sad Feniks ne mora da kupuje ::novac:: a ni da prodaje- moze da dobije prvu nagradu :D
 
nagrade se izvlače u petak, tako ko dođe za vikend, onda ništa. A ja sam naravno među tim koji dolaze za vikend. :cao:
Samo opušteno.
 
Juce su ocenjivani stocarski eksponati,kojih je 50% manje od prosle godine. Izlagaca svinja gotovo da nema.
Ako ste stocar i reseni da docete na sajam zbog stocarstva bolje je da vam motiv samo bude :ppozdrav:
 
ja idem sutra na sajam...verujem da ce biti guzva ali bice dosta zanimljivo...vidimo se :ppozdrav:
 
ja sam danas bio na sajmu i bilo je super i nije bila velkia guzva i naravno i sutra idem jos sa prijateljima :ppozdrav:
 
Ko je bio nek zapise utiske da ne bi pisali po dr temama :ppozdrav:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1241890063[/time]_________________________________________________
Ja sam bio danas na otvaranju i moj utisak je da je sajam podbacio i kvalitetom i kvantitetom sto se tice ovaca.
Sjenicka ima samo jednu kolekciju jako sumljivu meni kao odgajivacu,jagnjad vise lice na svrljisku,cupave noge skroz,prevelike cube na glavi predugacki repovi,skroz nije kako treba,ovan je samo zaista lep.
Cigaja je bila na nivou i ponudom i kvalitetom i najbolji su dobili pehare,bravo za njih(ovan sampion preko 180kg a u odlicnoj kondiciji za razliku od nekih W ovnova).
Il de frans je bogu plakati skarta kolko oces vise vuce na merino skroz lose mada izgleda uvoze u backu palanku 250 komada krajem godine nesto su sredili.
Lipska i krivovirska za pokazivanje,nista specijalno.
Sarole 2 kolekcije iz beske poreklo iz Murgasa to je katastrofa neugledno i lose.ovnovi sa Uba raznih velicina ima da se probere al nista posebno ipak je to cena od 350 eura.
Safolk jagnjad sa fakultetske farme,sarenoliki ali sve u svemu ima i trojki i dvojki i keceva nije to lose.
Texel samo dviscad al ako mu je to najbolje onda nije mu bas stado nesto trenutno dobro ima dvisce staro od dana od 60 kg jako lose a debeli su tj hranjeni vrhunskiovan god ipo 90kg,lose ::lose::.
Najbrojniji i najgrlatiji su odgajivaci W.Miljkova kolekcija je jako lepa i ujednacena ali nista nije osvojio nazalost nesto oko papira su ga izradili i poslali su ga da izlaze na manju lokaciju.Ovce su mu zaista najbolje to i dete vidi,jagnjad i ovan su solidni ali ne najbolji po mom misljenju ali su medju prva tri sigurno_Obrenovcani su se organizovali lepo i dobri su.Colicev ovan je bogu plakati tezak ne moze da stoji samo leze to ne valja nikako :nono: .Ima i tu skarta,ovnovi su dobri ali ovce skripe i jagnjadi ima malo i nema sta
 
ja ne znam kada cu doci u koje vreme,zato sto prvo idem na najlon pijacu ,pa cu onda na sajam-aj pa se vidimo :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh