Sa čim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> perači pod visokim pritiskom.

Malo ne potreban komentar... Svako spram sebe, svojih potreba, i mogućnosti...
 
Danas sam bio u Sremu na tri mjesta nesto privatno i u Indjii bas a nisam bio bas dugo ,jos kad sam kupovao manzetne za golfa dvojku i davao im ideje koje alate da prave . Al ,nebitno sta mi je najvise upalo u oci , skoro svaka kuca na kapiji ima opasan pas , al nije bez veze , svi imaju opasne pse ,namro sam se stra.
 
Danas sam bio u Sremu na tri mjesta nesto privatno i u Indjii bas a nisam bio bas dugo ,jos kad sam kupovao manzetne za golfa dvojku i davao im ideje koje alate da prave . Al ,nebitno sta mi je najvise upalo u oci , skoro svaka kuca na kapiji ima opasan pas , al nije bez veze , svi imaju opasne pse ,namro sam se stra.
Samo da ne ides na salivanje. :D :ppozdrav:
 
Kad spominjete dzukele :osmeh:, posalju me iz polilas shopa iz trstenika u magacin u ugljarevu, i kazu samo pazite na psa, tamo cane corso kao iz horor filma da je ispao ::sramota::, veliki ko tele....
 
Izgleda nema niko,ja narucio Villager vpw 65,pritisak do 170 bari i valjda 900l/sat potrosnja vode,tako nesto....pored starog Karcher k2 ,ovo ce biti avion.Taj Karcher je oslabio dosta,mislim da ima oko realnih 100-ak bar max,i znam kako pere traktor kad je mastan od ulja negde,mislim da skoro dupli pritisak ce raditi taj isti posao puno lakse i brze.Jos ako dodam te vase dimere i ostala cuda,nema prepreke.
 
Ako moze stvarno toliko bari izgurati,samo da ne bude kao kzubr i slicna ''braca'' ,za samo 100 eura dobijes 500 amp aparat za varenje.
 
Ja skoro uzeo polovan Karcher HD9/19m , samo brije... ali morao sam malo po sahti da izmenjam ventile da bih imao dovoljan protok na cesmi da bi se masina napajala vodom kako treba, treba i na to obratiti paznju kada se kupuje neka jaca masina za pranje....
 
Ove godine mi kopali ispred kuce gde se racva cevovod jer komsija je imao slab pritisak vode,od tada i ja imam jos veci pritisak,samo sto je pukla cev na ulici pre nekoliko nedelja pa mi ponovo raskopavali ....nisu ni zatrpali kako treba,pola kanala na ulici zakopali i tako ostavili....
Sve u svemu ako bas nema protok ,imam neku Crvena Zastava vatrogasnu cisternu na tockovima od 3500 litara ,napunim je pa moze iz nje vuci koliko mu treba.
 
Da javim utiske,ali ne Villagera ,jer mi javili posle da nema na stanju,iako je nakon prvog pricanja kao bilo,ok whatever...
Uzeo bio neki Ford za slicnu cenu,nepunih 190bari pritiska ali dosta manji protok po satu za razliku od villagera,do 550L mislim da je,sto je i ok ,jer kad sam ga probao na jednoj cesmi je bio na granici sa protokom,ali na drugoj gde punim prskalicu radi dobro.Uglavnom tek danas sam nesto prao sa njim neku masinu i prezadovoljan sam za sada,kao sto rekoh,avion spram onog karchera malog,skida stare naslage od ulja na masini bez problema i mnogo,mnogo brze.
Motor kao licenca Forda,tako pise,pumpa Annovi Reverberi,bosh neki elektronski delovi...2 godine garancije pa sta mu bude,ionako nema puno posla pranja.
E sad,smeta mi duzina puske,ne mogu prici mnogim manje pristupacnim mestima,nzm jel bi moglo to raditi kao bi izbacio u potpunosti metalni deo na pusci i preko nekog adaptera samo diznu nabaciti nakon plasticnog dela ?,trebalo bi da moze po meni.Dole slika primera,slicne su puske,jedino kod mene se ne odvaja plasticni deo od rukohvata,ali je odvojiva cev metalna,bez nje bi bilo mnogo bolje.
 
Nazad
Vrh