Sa čim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> perači pod visokim pritiskom.

Nemam potrebu za nekim velikim i jakim. Sta znam budzet bi mi bio nekih 300-400e kad kupim da budem miran dugi niz godina. Perem traktore i masine par puta godisnje...
 
Ja sam uzeo letos karcher 6/13, 350€, ja sam prezadovoljan, dizna ugao 25 stepeni, trebalo bi da je 190 bara pritisak oko 600L na sat vode, posle pola sata pranja bole me ruke od drzanje puske zbog jakog pritiska
 
Za masine neki perac koji ima barem 160 bara radnog,stalnog pritiska,sve ispod je vise za automobile nego da skida blato i masnocu sa masina.
@banePA Taj karcher ima radni pritisak 130 bara,a maksimalni je 190,zato uvek govorim da ljudi gledaju iskljucivo radni/stalni pritisak,ne neki maksimalni koji je manje vise beskoristan,jer ne moze pod njim raditi masina duze vremena.
Inace mislim da nema potrebe za velikim protokom,tj potrosnjom vode na sat,ja npr na jednoj cesmi u dvoristu nemam dovoljan protok za moj perac ,cuje se po pumpi da ne dobija dovoljan dotok vode.Dok na drugoj cesmi gde je 3/4 sve,tu je sve kako treba,crevo takodje do peraca 3/4 mora.Hocu reci da je to mana,po meni,tj losa strana,ako perac trazi puno vode po satu,treba mi za pranje masina ne za navodnjavanje :p.
 
Poslednja izmena:
Al u hobi varijanti kod Krachera nema 190 bara,tek kad daš 1500+ € možeš da dobiješ radni pritisak od 200 bara :D i to su profi mašine koje se ne isplate ako nemaš perionicu.
 
Nemam potrebu za nekim velikim i jakim. Sta znam budzet bi mi bio nekih 300-400e kad kupim da budem miran dugi niz godina. Perem traktore i masine par puta godisnje...
Ja ti preporučujem još malo da dodaš i da uzmenš Anovi R.
Ja ga imam već 2 g nema dana da se ne upali,drugar je uzeo karhera onu prvu profi veličinu u istom su rangu samo što je ovaj teži za 15 kg i upoređivali smo ,dosta je jači.Ja sam prezadovoljan,ako svratiš opet u naš kraj možeš ga probati.
 
Meni se ovi novi hobi karcher peraci ne svidjaju, ne odaju mi utisak da je neka zajebana masina u pitanju. Meni je na piku 720mx, polu profi masina. Radni pritisak 140 bar a cena se krece oko 150 evrica. I monofazni je sto mi je bitno, imam trofarnu struju ali je nemam svagdje kao sto imam monofaznu. Ali cekam kad ce da odapne moj 570 pa da kupim ovaj, ali ne da se jebo mamu svapsku.
@SeljakizGrada Imas villager-ov motorni perac od 200 bara za 500-600e. Sad da li je pravih tih 200 bara nem pojma
 
Za masine neki perac koji ima barem 160 bara radnog,stalnog pritiska,sve ispod je vise za automobile nego da skida blato i masnocu sa masina.
@banePA Taj karcher ima radni pritisak 130 bara,a maksimalni je 190,zato uvek govorim da ljudi gledaju iskljucivo radni/stalni pritisak,ne neki maksimalni koji je manje vise beskoristan,jer ne moze pod njim raditi masina duze vremena.
Inace mislim da nema potrebe za velikim protokom,tj potrosnjom vode na sat,ja npr na jednoj cesmi u dvoristu nemam dovoljan protok za moj perac ,cuje se po pumpi da ne dobija dovoljan dotok vode.Dok na drugoj cesmi gde je 3/4 sve,tu je sve kako treba,crevo takodje do peraca 3/4 mora.Hocu reci da je to mana,po meni,tj losa strana,ako perac trazi puno vode po satu,treba mi za pranje masina ne za navodnjavanje :p.
Pritisak i potrosnju vode podesavam na tockicu, od min do max, uvek ga drzim na maximu pritisku, tako mi je prodavac rekao i da tako moze da radi bez problema, kad je leto ne duze od pola sata a zimi koliko hocu.
Perac moze sam da povlaci vodu tako da ako nema dovoljno na cesmi moze iz bureta da vuce.
 
Poslednja izmena:
Meni se ovi novi hobi karcher peraci ne svidjaju, ne odaju mi utisak da je neka zajebana masina u pitanju. Meni je na piku 720mx, polu profi masina. Radni pritisak 140 bar a cena se krece oko 150 evrica. I monofazni je sto mi je bitno, imam trofarnu struju ali je nemam svagdje kao sto imam monofaznu. Ali cekam kad ce da odapne moj 570 pa da kupim ovaj, ali ne da se jebo mamu svapsku.
@SeljakizGrada Imas villager-ov motorni perac od 200 bara za 500-600e. Sad da li je pravih tih 200 bara nem pojma
To su sve maksimalni pritisci,radni pritisak od 200 bara je rezervisan za profesionalne persče koji koštaju poprilično.Ima u naselju perionica čovek kupio nov Villager sastavio 7 meseci od tad non stop ga reklamira.A vodi se kao profi perač.Doduše nije se gasio.
 
@banePA Da ali to na tockicu na max ti je taj od 130 bari pritisak,sem ako ne pise brojkama ,nema sanse da ima 190 bari non stop.
 
Preporucijem samousluznu perionicu.
Lane sam kupio u prece perac,a u leto perionica otvorena samo sam 2X koristio.
Daleko su mi,a i nmg svaku masinu terati posebno...


Taj Bane sto kazes mi je skup. 91000 din.

Drugari me savetuju da mi je bolje da uzmem profi polovan nego ove obicne nove...sada nisma pametan.
 
Ti mali perači su i deklarisani za čišćenje baštenskih garnitura i pločnika,pa i moj Kracher je isto takav,max 190 a radnih 130 bari.I može on da opere i masno i štrokavo samo treba vremena i pomoć hemije.

Hemiju kupujem od švercera uzmem ručnu prskalicu rastvorim i naprskam,pustim da deluje i ispiranje,traje to poprilično prvo ga istuširaj,pa naprskaj hemiju pa isperi i onda sušenje,jer je voda užasno tvrda i ako ne brišem kao da nije ni pran.

Traktor perem akrom isto u prskalicu samo što u pomoć dolazi i četka za krečenje,ne grebe a može dobro da se istrlja.

Ovi u komšiluku što teraju kade imaju neku mrcinu od preko 200bari radnog pritiska,to loš lak i farbu skida do metala ali zato i košta Boga oca.

Uslužne perionice bar kod nas su otimanje para,svi redom smanjili vreme na 1'30",a zakidaju na hemiji,pa još nabiju po 10 mesta za pranje koja su uvek puna pa pritisak nije ni za k.Moraš da čekaš kad nema nikoga ako hoćeš za malo para lepo da opereš.
 
Ја за прање користим неки спрингер наводно 130бара стиме где је баш масно прво два пута изнафтирам па оперем и ако треба још прати онда када се осуши напрскам акру и оперем. Где су фришке масноће ту је акра закон.
 
I sta mozes za 2 min xd,tj ni 22 minuta nije dovoljno.Traktor nakon kisne jeseni i zime blatnjav do krova maltene,treba bar sat vremena oprati kako treba,a ne da ga samo peres da se zove pranjem.
 
Kod nas te samouslužne praonice rade na principu koliko ubaćiš kovanica, toliko dobiješ minuta, neovisno jel voda teće ili ne. Nekoliko puta sam prao auto i mogao sam oprati za 1,2 eura (9 kn). Neki, vještiji i s više prakse, uspjevaju za samo 0,9 eura (7 kn), ali ja ne mogu. Dodatni problem je što auto naknadno treba obrisati, a nemam vode za isprati krpu (uvijek ostane neki manji dio malo znazan).
Nisam siguran da bi poljioprivredna strojeve bilo ekonomično prati na samouslužnoj praonici. Samo za oprati malčer radne širine 155 cm, mi doma treba više od pola sata uz upotrebu turbo mlaznice.
 
Ove samouslužne su zakon. Topla voda, pranje s pjenom. Kod nas 2 minute koštaju 0.5 €
Kod nas je 50 din 1'30" pošteno prljav auto ne možeš bez 500 din da opereš.A za te pare oteraš u perionicu i sediš i piješ kafu.

Kad im dodjes sa kaljavim traktorom jure te kao djavola,Kao da ćeš da se posereš,a ne da pereš traktor.

Ja sam perem samouslužnu koristim,da održim koliko toliko čisto 150 din čisto da se preteči ceo auto,pogotovo zimi još od kad su uveli i pranje poda.
 
Nazad
Vrh