Sa čim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> perači pod visokim pritiskom.

Mrzi me da jurim po oglasima, ali bas ovako rade kako sam opisao. Ne znam sta tu moze da ne radi lepo, ali ja licno nisam probao, pa ne znam.
 
Nosio sam kod tih u Kacarevo staru 310-ku Kercher sa mesinganom pumpom tezak aparadcic, kazu ne isplativo remontovati!
Imao sam i ovaj plastikaner, prali smo sa njim 7-8god. kazu mi ovi iz servisa da je on predvidjen da radi do 15min u cugu, mi smo prali sa njim 1-2h. tako da im nista ne verujem!
Ako taj Kranzle oduva 10 ovakvih znaci ba bi trebao da traje 70god. a on vec zavrsio na remont, malo nerealno?
 
Probaj da stavis tu gore u diznu wd spreja malo i prodrmaj, ili stavi u vrelu vodi diznu.. i kad krene da pisa u stranu samo udaris malo u gumu ili bilo gde i pocne da vrti..
 
Nosio sam kod tih u Kacarevo staru 310-ku Kercher sa mesinganom pumpom tezak aparadcic, kazu ne isplativo remontovati!
Imao sam i ovaj plastikaner, prali smo sa njim 7-8god. kazu mi ovi iz servisa da je on predvidjen da radi do 15min u cugu, mi smo prali sa njim 1-2h. tako da im nista ne verujem!
Ako taj Kranzle oduva 10 ovakvih znaci ba bi trebao da traje 70god. a on vec zavrsio na remont, malo nerealno?

@dragane...1-bio si kod pogresnih ljudi,
2-to su hobi masine,a karcher je samo izvikan sa reklamom,i nista vise,bilo koji.i mali i veliki,preporucljivo je da pusku vezes izolir trakom,da ga ne gasis dok radis...kod wapa,franka,pavarini.kranzle to nije potrebno...a te male kranzle ovaj majstor najvise prodaje auto perionicama,
@bubu,uslikacu u toku dana.pa cu postaviti.
 
A kakav problem se napravi na Karcher-u ukoliko se prekida stalno na pištolju? Pošto ja imam neki italijanski, nalepnica se skinula, isto je žute boje kao Karcher, i evo već 15ak god. radi bez ikakvih problema, a prao je i po 3 sata, i normalno sam za sve ovo vreme prekidao na pištolj, pa nastavim. Ponekad je znao tako stajati u mesto, dok ne nanesem hemiju, pa krenem da perem, bez ikakvog isključivanja na prekidač.
E sad, gledam već duži period da kupim neki na toplu vodu, ali ne znam šta je i gde pametno kupiti, pošto su svi na ceni? Sviđaju mi se ti stariji Wap aparati, jer su motori sporohodni i nema toliko elektronike, ovi novi titan su i malo problematični sa tom elektronikom koliko sam čuo, e sad... Ne znam ni sam, dal davati 800e za remontovan ?
I još jedno pitanje, kakvi su Karcher monofazni na vruću vodu, da li imaju dovoljan pritisak? Pošto nemam na oba placa trofaznu.
 
Poslednja izmena:
Evo ja sam sad osposobio onaj mali trofazni aparat. Na manometru pokazuje oko 70 bara, dizna i puska su od velikog aparata i nisam probao kako bi se ponasao sa drugom diznom. Sasvim solidno pere i na hladno samo treba biti uporan i polako prati, na toplo pranje je druga prica ali recimo da na toplo pere kao u samousluznim perionicama ali bez hemije za pranje.
 
Danas sam nasao stari puromat davno kupljen preko nekermana...marke je sistema,samo je jednom prestao da gura pritisak...ima li neko predstavu sta moze biti?
 
Namestio sam onu Sistemu...otisla opruga bila...ociscena,probana,radi...uzeo bih sad fiksnu diznu na kraj puske novu,gde ima da se kupi?nesto sam gledao preko googla,izbacuje karher centar i cenu 2500 dinara!sta tu ima da bude toliko skupo za komad metala ko dizna od prskalice?
 
Dizna za recimo Karcher je 10-15 evra zavisi koja i kako kod koga. Moguce je da i nisu original ali verovatno rade posao. Od prskalice nemoj da stavljas jer nece raditi.
 
E ovaj Miselin mi se svidja za te novce, Kerher je duplo skuplji sa plasticnom pumpom.
https://www.odigledolokomotive.rs/proizvod/perac-pod-pritiskom-mpx-120-michelin/
Perac-pod-pritiskom-MPX-120-Michelin-113224.jpg
 
Ovo je igracka za decu.5m creva i alumijumska pumpa.Taman da prezivi dok traje garancija.U svakom slucaju koliko para toliko i muzike.
 
Slicnih karakteristika aparat marke Sistema sam skoro popravio,stojao je deset godina tako,a kvar su bile neke opruge...stavio neke sto sam imao pri ruci i radi kao i prvog dana...narucio sam set izmenljivih dizni sa razlicitim lepezama i veoma sam zadovoljan kako radi,nema tu neke svemirske tehnologije.za svakodnevnu upotrebu na kolima i traktorima pun pogodak...za ekstremne uslove tu je Karcher Mx 720 sa 3kw motorom koji skida farbu ako treba...
 
Kod ovog Michelina je svakako malo tih 360l/h protoka. Da je 500-600 pa jos i da prodje jer je pritisak zadovoljavajuci.

Mogu vam reci da se mnogo lepse pere sa sporohodnim trofaznim masinama zato sto se skoro i ne cuju + sto imaju dovoljnu litrazu da lepo operu na pritiscima manjim od 100 bara.
 
Nazad
Vrh