Sa čim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> perači pod visokim pritiskom.

E jbg. Pre neki dan smo probali sve one silne aparate sto sam oglasio. Sto je veci aparat to tise i mirnije radi. Ako te greje polovan aparat da nije skup, javi se jer onaj Wap od 150 bari radnog pritiska prepravljamo da bude na hladno pranje a motor je samo 3kW.
 
Ja ih kuci povezujem sa protocnim bojlerom(gasni kotao)podesim temperaturu i gas.Razmisljam i o uredjaju sa toplim pranjem ali o novom.Bojim se da kupim polovan pa da bude skuplja dara nego mera.Moj Karcher je riknuo a ima vec 15-ak mozda i vise godina i mislim da mu je vreme za zamenu.
 
Treba premotati motor,nova puska,pumpa je radjena pre dve godine ona je ok.I opet imam aparat koji na salasu ne moze da mi radi kako treba.Tamo mi treba aparat sa trofaznim motorom.
 
Imam HD 640 S,on je ipak otišao na opravku.Ostavićemo ga da služi i dalje za neka druga manje zahtevna pranja .Ipak smo rešili da kupimo novu mašinu a ne polovnu, tako da smo se počastili za početak nove radne godine.
 
Juce sam se malo zanimao, i oprao traktor sa kombinacijom karcher 720 mobile, turbo roto diznom i akra 2 sredstvom za pranje.
Prvo sam traktor oprao klasicnim sredstvom ATAS DIMER, odstojao je pa sam ga isprao, a tek onda nanosio akra 2 na motorne masne delove. Posle kada krenem da perem, vidi se da curi prljava voda sa njega tj skida masnocu, ali nisam skroz zadovoljan, obzirom da su ostali neki masni delovi koje nisam mogao da skinem, ni posle dva, tri ponavljanja. Tamo gde je eto neka kolicina ulja i prljavstine koja godinama stoji, to teze malo skida.







 
Tvrdokorna masnoca trazi ili dobru hemiju i pritisak ili to sve + toplu vodu. Pre par godina sam prao jednu Rakovicu za farbanje sa mojim malim aparatom koji ima radni pritisak oko 100 bara ali malu litrazu vode. Traktor je bio opran onako ali nista specijalno. Uzajmim od drugara Karcher na vruce pranje ali opet ne prejak. Scenario malo poboljsan ali ima gde je ostala ona tvrdokorna masnoca koja se spekla o slepila sa prasinom. Tada vise nisam imao volje da pokusavam pa sam lepo oterao u perionicu gde mi je drugar radio i on je lepo oljustio tu masnocu i posla farbe na traktoru. Mislim da ce slika reci vise od 1000 reci:

dwdic.jpg
 
Imam Kärcher perač i već je zreo za dobar remont, ali trenutno me muči kako se rasklapa ova roto dizna?
Neće da rotira mlaz, već "piša" nalevo ili nadesno kako mu dođe...

20171220_152223.jpg


Još nešto, gde mogu da nabavim delove za njega, naime, treba mi ležaj koji dođe između motora i pumpe, tj. onih dizni što stvaraju pritisak?
To je jedan kuglučni ležaj sa plastičnom košuljicom, po meni, namerno smišljen kao slaba tačka na sistemu...
Pravio sam košuljicu za kuglice, i ta "budžotina" radi, ali nije najsrećnije i najbolje rešenje...
Ne bih istopio tu košuljicu da mi nije iscurelo ulje iz njega i on vrteo "suva q"...
I "puška" "piša", ostalo vode u njoj, i "spucao" je mraz...

20171220_152257.jpg

20171220_152322.jpg
 
Delova ima na par mesta sto mozes pogledati na kupujemprodajem i imas kod uvoznika ali uglavnom za manje i starije aparate cesto nemaju ono sto je potrebno i cene nisu nimalo naivne. Nemoj da se iznenadis ako ti bude jeftinije da kupis drugi aparat a ovaj prodas nekome za delove. Inace, te hobi Karcher roto dizne imaju dosta kratak vek. I kod nas je posle mozda 2-3 godine i ne previse intenzivnog pranja sa njome pocela da zeza i tako je i ostalo. Desi se ponekad da radi ali je to par minuta i posle tajac, isto piska u stranu.
 
Imas u kacarevu remontovane kranzle 105 sa garancijom..kostaju 150evra..taj kranzle oduva 10ovakvih karchera.
 
Nije mi namera da kupim drugi,već da izremontujem i osposobim ovaj....
Kupio sam ga polovnog na Vašaru u Rumi i odavno je zreo za penziju...
Ako su zaista tako skupi delovi,opet na Vašar,ima rasturenih ponekad,pa ću kopati za onim što mi treba....
I ovako radi,al rekoh Zimsko je vreme,vremena na pretek, pa da ga skockam za nove radne pobede...
Operem traktor s njim povremeno, i auto,a i tepihe extra sredi...
Da kupim nešto jače,nije mi potrebno,ovakav je bio taman....
Hvala svima....::svaka cast::
 
Ako nista ne budes mogao da uradis, onda odseci kod strugara ceo taj deo, i neka ti napravi navoj na koji ces na nakacis obicnu diznu 2 ili 3, mesinganu kao za prskalicu. I eto ti resenja. Tako rade preprodavci kada strada vrh prskalice. Moze da se vidi na kupujemprodajem u nekim oglasima.
 
Nazad
Vrh