Sa čim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> perači pod visokim pritiskom.

I moja preporuka za majstor Zorana iz Kacareva. Covek je i vise nego korektan, a i realan je sa cenom.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Pitao me je jedan moj drugar za savet šta je najbolja kupovina od nekoliko puromata koje je našao u oglasima, ali i šta je bolja kupovina ako se ne bi gledalo na odnos kvalitet/cena (tj. ako je neki od predloženih puromata najbolja kupovina po pitanju kvaliteta a prodavac zacenio više nego što treba). Namena je za pranje poljoprivredne mehanizacije. Modeli su:

Karcher HD 650 ---250e
Karcher HD 5/15C ---260e
Karcher HD 6/13 --- 330e
Karcher K 720MX --- 170e

Eventualno bi možda moglo da se pogađanjem skine cena za npr. desetak evra...

Pošto ja nemam nikakva iskustva sa tim aparatima bio bih zahvalan ako neko upućeniji može da da neki savet, po mogućnosti što pre. Hvala unapred! :ppozdrav:
 
Izgleda je ovo k 720 igračkica bar po ceni, a i mislim da je k oznaka za hobi. Neka proveri kakve su glave, obavezno mesinganu. A mislim da je najskuplja i najbolja.
 
I ako neko zna da objasni te oznake K i HD, pretpostavljam da označavaju klase po kvalitetu?

- - - - - - - - - -

Izgleda je ovo k 720 igračkica bar po ceni, a i mislim da je k oznaka za hobi. Neka proveri kakve su glave, obavezno mesinganu. A mislim da je najskuplja i najbolja.

Ne mora nužno da znači, možda je neka mašina skuplja jer je novija, a to ne mora da znači i da je kvalitetnija.
 
Dukej nisam zbog cene mislio nego ovako iz glave mislim da ima najbolje performanse. Koliko me secanje sluzi kada sam svoj karcher kupovao.
 
Iako je karcher nesto kao motul za ulja,manje masine su uglavnom namenjene da se opere auto,tepih i nesto slicno...i sklonis je - nisu bas za to da operes traktor pa 2 traktor pa jos nesto i tako dalje.
 
Dukej definitivno je k 720 model za kućnu upotrebu a ostale su profi. Tako su raspodeljeni. I zbog toga sam i rekao da su skuplji i bolji. Koliko shvatam kolega kupuje polovan, pa ako mu nije problem 50-80 evra više, mislim da treba da uzme skuplje. Da ne bude da filozofiram sa tuđim parama, dugo sam gledao nove, vagao, vagao, i kupio polovan za 120 evra. Odlično služi, da operem traktor, auto, ili neku drugu mašinu. Posle 2 ili 3 godine glupo je reći da nisam zadovoljan. Mislim da čak i manje se troši vode kada se pere mašina na ovaj način, u odnosu na klasično crevo. O efektu je glupo i raspravljati.
 
Ako je karcher K720 igracka kako neki tvrde, sa motorom od 3kw, mesinganom glavom, od oko 140-160 bara pritiska i protoka vode od oko 9,5 litara, sta onda da se kaze za karcher 2, karcher 3, karcher 4, karcher 5 masine?
MX oznaka je novijeg datuma ali imaju iste motore. I MX ima automatski start/stop tj pali se kada se stisne puska.

Po meni nema bolje masine kada je u pitanju odnos cena/kvalitet. Naravno da su HD masine bolje, sto govori i cena.

Evo moje karcher 720 mobile

 
Ako sam nekog povredio sto sam rekao igrackica, izvinjavam se mnogo. A svoje misljenje o kupovini od ponudjenih opcija sam napisao. Nije mi bila namera niti jednu masinu da omalovazim.
 
Kolege treba mi pomoc oko masine za pranje pod pritiskom.Naime,kupio sam perac KENO 3955A,znam da nije nesto,ali mi je sasvim dovoljan.Probao sam ga i za moje potrebe super radi,e sad problem je taj sto ima na sebi u donjem delu ima posudu u koju se sipa sredstvo za pranje ili ti deterdžent ali nece da vuce.Moje pitanje je da li treba neki specijalan nastavak da bih vukao sredstvo ili ima neka caka?Napominjem da su mi u servisu rekli da se nesto pistolj za pranje okrene i zavrne mada to meni nista nije jasno a i sasvim mi je nelogicno.Da li zna neko ili da komplet masinu spakujem i odnesem u servis,napominjem da uputsto za koriscenje aparata kada se sipa deterdžent nema.
 
Slikaj tu posudu za deterdzent, posto nema nikakvih slika na netu.
Ako su ti rekli da se pistolj okrene zavrne , onda mi deluje da posuda ide na pusku, skines samo cev sa puske i zavrnes posudu.
 
Nazad
Vrh