Sa čim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> perači pod visokim pritiskom.

Ako je puska iz dva dela , tj.ako moze da se skine vrh puske , mozes da kupis samo to onda , sa stelujucom glavom ili nekom drugom diznom.
 
Sava21, mene je majstor savetovao da ne stavljam roto diznu na moj aparat 620M jer je slab. On ih preporucuje samo za jace trofazne masine.
 
Meni je puska na skidanje, u servisu su mi odstranili vrh sa diznom, narezali navoj na plastici i navrnuli mesinganu profi diznu Sve to me kostalo 1500 din, nemam sada mogucnost podesavanja na slabiji i jaci pritisak , mozes da uradis ili tako ili da kupis neku polovnu pusku, ima da se nadje na malo boljim pijacama

Takodje, moj serviser preporucuje da se prekidac pritiska sveze izolir trakom, da bude non-stop pusten pritisak, kaze da tako masina mnogo duze traje bez kvarova
 
Poslednja izmena:
Sava21, mene je majstor savetovao da ne stavljam roto diznu na moj aparat 620M jer je slab. On ih preporucuje samo za jace trofazne masine.
Fabrika karcher nudi turbo roto diznu za slabije i jace masine. Cene su slicne, ako ne i iste. Oko 5500 din kostaju i vrede svaku paru. Ja sam je kuoio i koristim je. Kada nju skinem, i stavim obicnu mlaznicu, imam utisak kao da sam cesmu pustio. Bruji kada radi i stvara jaci pritisak.
Jedino mislim da sam primetio da se masina vise greje.
 
Fabrika karcher nudi turbo roto diznu za slabije i jace masine. Cene su slicne, ako ne i iste. Oko 5500 din kostaju i vrede svaku paru. Ja sam je kuoio i koristim je. Kada nju skinem, i stavim obicnu mlaznicu, imam utisak kao da sam cesmu pustio. Bruji kada radi i stvara jaci pritisak.
Jedino mislim da sam primetio da se masina vise greje.
A,kakvu masinu imas?i meni su tu diznu po toj ceni ponudili u servisu,no cisto sumnjam da bi to na ovoj maloj masini nesto uticalo na pritisak.
 
Ako ti se greje,onda je verovatno malo manja dizna ,ja kad sam uzimao proletos,majstor je uzeo 5,6 kom i svaku probao.vecinom su bile male,pa se masina garila palila,ako tako radi,onda je mala dizna.
 
Fabrika karcher nudi turbo roto diznu za slabije i jace masine. Cene su slicne, ako ne i iste. Oko 5500 din kostaju i vrede svaku paru. Ja sam je kuoio i koristim je. Kada nju skinem, i stavim obicnu mlaznicu, imam utisak kao da sam cesmu pustio. Bruji kada radi i stvara jaci pritisak.
Jedino mislim da sam primetio da se masina vise greje.
Meni je ta original karher roto dizna crkla nakon svega par pranja...sad samo tuce u tacku...ocekivao sam malo vise trajnosti,pogotovo jer je kupljena bas kod njih,i to na sajmu.
 
Probaj da je protreses par puta, kuglica unutra hoce nekada da zaglavi
 
Poslednja izmena:
Na mom je mogao taj vrh (špic) da se odvrti i da očistiš kuglicu pa će raditi kako treba. Nisam ni primetio da ima navaj nego sam slučajno jednom da kaplje voda pa sam probao i otkrio navoj.
 
Nisam o tome razmisljao posto je aparat od manjih,sad vidim da je dizna za pritisak do 140 bara,a ovaj moj navodno gura 120.Hvala na savetu u svakom slucaju.
 
Meni je ta original karher roto dizna crkla nakon svega par pranja...sad samo tuce u tacku...ocekivao sam malo vise trajnosti,pogotovo jer je kupljena bas kod njih,i to na sajmu.

Meni je riknula posle jedno 2 godine koriscenja aparata kupljenog novog kod nas. Problem je sto smo dosta koristili tu diznu i sto su svi zivi koristili moj aparat. Sad nekad radi nekad tuce u tacku.
 
A,kakvu masinu imas?i meni su tu diznu po toj ceni ponudili u servisu,no cisto sumnjam da bi to na ovoj maloj masini nesto uticalo na pritisak.
K7 tj Karcher 720, motor 3kw i 140-160 bara. Kao sto rekoh, imas za jace i slabije masine. Evo, nasao sam ti i linkove.
Evo linka za slabiji karcher za K2-K4
http://karchercentar.com/pranje-pod...od-visokim-pritiskom/Rotaciona-dizna-za-K2-K4

A evo i za jace masine
http://karchercentar.com/pranje-pod...od-visokim-pritiskom/Rotaciona-dizna-za-K6-K7

Evo i kako radi. Bez problema pere crep star ko zna koliko. Takodje sam lepo oprao i plocice koje godinama stoje ispod oraha i gde hemija nije pomogla. Navodno, povecava pritisak do 50% sto nije malo uopste. Zatim i stare cigle gde drug vise nije ni pravio rostilj jer mu je bio sav gadan.












 
Nazad
Vrh