Rutava buba

Како се ја штипаљке нисам сјетио. Ја сам у сријдеу пронашао двије рутаве бубе. Ове године су закасниле.
 
Ma kakva stipaljka, nemojte se igrati. Ja presecem jednu plasticnu flasu jedno 10 cm od dna i ostavim sa jedne strane deo za koji drzim. Uspem dva prsta vode u flasu i bube samo prstom gurnem u flasu. Kad se napuni, istresem, i tako u krug dok ti oci ne ispadnu :D

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
A da li si ih stvarno brojao

Ove moje rutave bube nesmrde , ja ih puckam prstima i nisam osetio nikakav miris

Ja sam ti vaga u horoskopu a one su precizne. Do sada sam uhvatio/ubio oko 2200 komada. Naravno da sam brojao. Sta bih radio dok sam satima obilazio vocke i skidao ih. Najgore kad mi zazvoni mobilni pa zaboravim dokle sam stigao. Zato i kazem oko 2200.
Ako ne smrde onda nisu rutave bube. Ili ti je zakrzljalo culo mirisa.
 
Al uspeo neko da posle 2-3 godine ovakvih borbi sa rutavom bubom dobije rat? Ili da barem znatno smanji broj u vocnjaku...
 
Sto bi rek'o bivsi vodja, malo morgen

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Al uspeo neko da posle 2-3 godine ovakvih borbi sa rutavom bubom dobije rat? Ili da barem znatno smanji broj u vocnjaku...
Вјероватно нисам добио рат, али су се ове године касније пробудиле тако да шљиве нису ни додирнуле, а на крушкама сам пронашао двије. Ове године су пчеле биле брже од рутавих буба. И прошле године их је било мање него претплошле. А, гњечио сам их свуда по воћњаку.
 
I ja sam se patio godinama sa rutavom bubom,ove sam prešao na masovno izlovljavanje.Prezadovoljan sam rezultatima.

Više ih ima u tamno plavima,u svetlo plavima i belima upola manje.Takođe više vole u čaše koje su izložene suncu većim delom dana nego one u senci.
Više ulaze u čaše između dva drveta kada je zakačena na žici nego bliže stablu.Bolje rade na feri nego na Negro bombone.
 
Gde si uzimao te plave case? Jesu li to mozda one tanke, rebraste? Ja sam imao takve i izlazile su iz njih. Uzpuzu se, sacekaju da se osuse i odeeee

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Izgleda da rutave bube obožavaju cvet aronije.... al više vole da plivaju u plavom lavoru...
 
Juče su se bube načičkale na plavom jorgovanu... Možda je to dobra ideja za kolege što imaju velike zasade aronije da po obodu parcele zasade jorgovan. Samo da li se samo ove godine pogodilo da cvetaju u isto vreme?
 
Jos jedno zapazanje, imam plave case i " tanjirice" u casama po 20-30 kom a u tim tanjiricima u svakom preko 100 kom. Izgleda nesto vece posude bolje rade verovatno su vidljivije ili...
 
Nije baš da se samo 'zaliću' na bele cvetove. Evo i na žutim. Ima dve vrste biljaka sa žutim cvetovima ali su rutave bube napale samo vrstu koja je višlja od one druge.

rayi69.jpg
 
Davno smo apsolvirali te lavore i case i klopke i hemiju... Bila je jaka zima, pa se nadam da ih je malo proredila

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Odavno sam hteo da napisem svoje iskustvo, ali nisam bio registrovan. Jedne godine je rutave bube bilo neverovatno mnogo, nisam mogao da se bakcem tad sa tim jer je bilo nemoguce istrebiti ih. Onada sam u blizini vocnjaka zapalio manju gomilu lisca i sena koja je pritom bila vlazna, pocelo je strasno da dimi, posto je vetar duvao prema vocnjaku sav dim je isao u vocnjak, posle 5 minuta, sve bube su pocele da izlecu iz vocnjaka, za 10 minuta odem da pogledam, na kruski koja je bila puna, nije bilo ni jedene. Cvetovi nisu bili osteceni jer je dim bio hladan, i koliko sam pratio kasnije nisu se ni vracale, to ne mogu da tvrdim jer nisam bio stalno u vocnjaku, ali po rodu i neostecenim pupoljcima rekao bih da vise nisu ni dolazile.
 
Nazad
Vrh