Rutava buba

pele

Član
Učlanjen(a)
31 Jan 2011
Poruka
1.647
Danas sam na mladom kajsijaru rucno nahvata preko 700 komada na 600 stabala a juce preko 1000.Nije normalno koliko je ima.

kanački

Član
Učlanjen(a)
29 Jun 2011
Poruka
2.741
Kod mene ih nikad nema na kajsijama , ali zato kasnije kad cvetaju kruske bude ih dosta.
Imam par aronija ,primetio sam da njih najvise vole.
I jos nesto sto sam zapazio da ih u protekle tri godine ,svake sezone ima sve manje , videcu kako ce biti ove godine.

Rabadzija

Član
Učlanjen(a)
31 Maj 2010
Poruka
2.368
Sila Bozija na kajsijama,ranije cvetale su dobro ostecene,danas ih skupljao sutra startujem sa plavim lavorima

G79

Član
Učlanjen(a)
23 Jul 2014
Poruka
46
Počela je i na breskvi da radi. Juče tek pokoja, danas po 5-6 na drvetu.

Sloba31

Član
Učlanjen(a)
25 Nov 2011
Poruka
1.093
Kod mene se juce pojavila rutava buba. Za sada samo na maslacku i to retko ali mi se cini da se nikad ranije nije pojavila. Valjda zbog blage zime.

oktopod

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
4 Nov 2010
Poruka
6.481

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

talianu

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2009
Poruka
10.111
Druze sta stavljas u case?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Feri za sudove,probao sam i negro bombone ali mi je ovo bolje i lakše.Pretprošle godine se nije potrefio nalet sa cvetanjem pa sam mislio prošle da ću se izvući i nastradao sam pošteno.Pre tri godine je bilo 3000 čaša i svaka je bila puna do pola sa bubama,smrdelo na crkotinu u celom voćnjaku.
Mislim da miris nije presudan.

Aleksandar77

Član
Učlanjen(a)
21 Nov 2012
Poruka
54
Meni su prosle godine skoro sav rod unistile,stavljao sam kantice i u njima ekstrat jagode i negro bombone ali nije bilo pomoci.Ove case se stavljaju u stablu ,po koliko na stablo?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

kanački

Član
Učlanjen(a)
29 Jun 2011
Poruka
2.741
Feri sa kojim ukusom i koliko ferija?
Ja sam prosle godine uhvatio more u klope (ima slika u temi) koliko se secam bilo je negro bombona i nekih dodataka za kolace od maline ili step sokova.. nije bilo razlike u kolicini buba.

talianu

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2009
Poruka
10.111
Zato i mislim da miris nije nešto presudan, mwnw jedne godine uhvati stravičba oluja sa kišom da au se sve čaše dopunile i maltene se feri nije ni osetio a bube su ulazile. Inače stavim mali u flašu 20 ml otprilike i dipunim sa vodom.

vuxsd

Član
Učlanjen(a)
26 Nov 2014
Poruka
2.821
na svako stablo okačim po jednu otprilike jednu na metar visine jednu na metar i po,naizmenično.
To je odlična ideja. Ja primenjujem samo plave posude na zemlji. Jedne godine sam stavljao čaše isto kao i Vi ali sam video da je ušlo i par bumbara. Odmah sam skinuo sve čaše. Od tada samo plave posude na tlu. Prošle godine po negro bombona i par kapi ferija.

oktopod

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
4 Nov 2010
Poruka
6.481
Ja mislim da je presudna boja. Boja je to sto ih privlaci. Od pocetka pojave bube predlazu plavu boju. Zato moze i plavi lavor a obicna voda.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Vrh