Ruska Dženerika

@miroljub- jesi pekao ranku nekad? Ja se bas i ne secam da je slaba sa kolicinom... Mislim, da me ne skonta neko da treba saditi hektare sa rankom, ali ko hoce da pece rakiju za sebe- opusteno ranka. Za neku ozbiljnu komercijalu nije
 
nisam ja ali otac,deda,prdeda jesu od rnke,madzarke,to su njihove price kvalitet da ali kvantitet nikako,od 1 kazana se aj da lupim dobije 10 litara recmo ranke a 20 od rodne,u tom fazonu nesto,mogu bas da pitam tacno,
u sustini se slazemo da je ok za neke svoje potrebe ali za prodaju nikako,jer niko nece da plati taj kvalitet,u sustini 30-50 stabala zasto da ne
 
Ne bih ponovo ulazio u karakteristike, nedostatke i prednosti C.ranke, jer sam i ja kao i još dosta kolega pisali o njoj više puta, ali kolega @miroljubceful mislim da si pobrkao te podatke koje su ti pričali.
Crvena ranka daje ubedljivo najviše rakije od svih ovih pomenutih sorata.
 
i madzarka dobro baca...a ranka mislim da daje oko 13-14 litara u proseku, zavisi i kako je skupljana, dal je trusana i rujna ili samo zrela, itd, isl...
 
Ja ako budem sadio necu da sadim samo jednu sortu sigurno,zato se i informisem,,meni je bitan kvalitet rakije koju cu da proizvedem nemora da bude sto litara neka bude pedeset ali da valja,,cak ramisljam da izmesam vise vrsti sljive pa da vidim kako ce da ispadne,,,zato ce ranka sigurno da bude u vocnjaku samo da vidim sta ce jos da dodje u preostalom delu vocnjaka...neka preporuka????????????????
 
Niko nema iskustva sa poznom plavom i jojo sljivom u destilaciji kako su se pokazale, jer obe sljive imaju visok sadrzaj secera?
 
Primećena jedna loša karakteristika ruskinje: Mnogo krte grane na mladim stablima ...
Posle snega od pre nekoliko dana, jedino sam na njoj imao lomljenje grana, a zasađene su na istoj nadmorskoj visini sa još 9 drugih sorata šljive.
Bilo je i u prvoj vegetaciji loma, ali sam sačekao da se potvrdi sa sigurnošću, pa onda to i napišem.
Sreća u nesreći je da izbacuje dosta više grana od bilo koje druge sorte, pa ima dovoljno za izbor prilikom rezidbe i formiranja krošnje.
 
Da, za to sa granama si u pravu. Imaju grana na sve strane... ove godine par plodića a nadao sam se mnogo više....

bflwyo.jpg
 
Ja imam zrvenog ploda i gde god je posadjena iste godine rodi
Slikacu ti wuxsd ove godine moje mlade pa uporedi.
 
Ja sam sadnice posadio u proleće 2015 ali tu godinu ne računam jer je bila sušna i bilo mi je važno da samo prežive. Ipak mislio sam da će dati više plodova ove godine.
 
Obisao sam komsijine, posto moje jos nisu usle u rod, ove godine su mu prilicno retke, nije bas najbolji rod... Moja jedina koja je cvetala je izmrzla, imam utisak da plod slabije podnosi mraz od obicnih sljiva
Da, za to sa granama si u pravu. Imaju grana na sve strane... ove godine par plodića a nadao sam se mnogo više....

bflwyo.jpg
 
Ma ljudi obicna dzanarika samo krupnija, pogledajte divlje dzanarike i retko kad je pun rod jos redje da ne trule.
 
Ne slazem se, daleko je to od obicne dzanarike... ali nije cudotvorna, ocigledno... Kad kazem daleko, mislim da malo drugaciji ukus, odvajanje od kostice, produzeno sazrevanje, sve u svemu ima i slicnosti i razlike u odnosu na obicnu, kao sto imas razlike medju sortama jabuka. A sto se tice kolicine roda, ruska i kad podbaci rodi tezinski vise nego obicna dzanarika
 
Mislio sam upravo na tu "cudotvornost" koja se provlaci svud po netu, samo posadis i ludnica od roda.
 
Moja iskustva sa ruskom za ovu godinu- potkacio ih mraz u isto vreme kad i kajsiju i opet je ostalo nesto. Crvena je definitivno krupnija od zute. Rezanje mora biti prilicno radikalno prvih godina inace moze celo stablo da se polomi od roda. Nemam nekih primedbi za sada, na prolece cu okalemiti jos desetak stabala... ovih nekoliko koje imam su u drugoj i trecoj godini
 
Nazad
Vrh