Ruska Dženerika

Морам сам себе да оповргнем. Мраз од 15. Априла ми је уништио и кримску жуту. Преживјела је мартовски снијег и мраз почетком априла, али овај половином априла није. Неки дан гледам, скоро без плодова, прво поцрнили па онда опали. У цвјетању и прецвјетавању је преживјела , али тек заметнути плодићи нису. И треба да прођу два три дана док не поцрне.
 
Koliko je cena plodova ruske džanarike na kilo? Da li neko zna koliko bi se prodavala na pijaci na malo?
Imam jedno drvo koje je rodilo pa se 'seknulo'. I nisam siguran šta sada sa plodovima. Jeli smo koliko smo mogli... Nemam vremena za džem a nemam ni nameru jer mislim da će roditi šljiva. A nemam ni mesta u zamrzivaču. A greota da propadne... mislim neće da propadne... završiće u kokošinjcu ali greota da jedu kokoške...
 
Nije greota da jedu kokoske ako prodati ne mozes

Nezgodna je dzanarika, ne znam za te ruske, tesko se odvaja kostica, ja sam probao i zbog toga ne moze ni u sokovnik ni na susenje ni kuvanje...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Lakše se odvaja koščica kada je zreliji plod ali ne može da se odvaja ručno. U ustima može sa nekom malom kombinatorikom... :)
 
Nisam još spreman za rakiju a ne bih nosio na pijacu nego bih prodavao od kuće... hvala na savetu... imam u planu da krenem sa rakijom ali ima vremena...
 
Nazad
Vrh