Ručne alatke u voćarstvu

Posle nedelju dana tumaranja sa Aks-om konačno stigle.
4fd551b89ce20f7c40ff73ed078b5dc2.jpg


Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Da dobro sluze.
Koliko su sada?
Ja sam uzeo pre 2 godine na kupujem prodajem za malinu bile oko 4500 hiljade.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
5700 na kp. U prodavnicama su oko 8000 sada. Dosta su velike, očekivao sam da će mi bolje leći u ruci, međutim okretna drška doda još debljine pa dok se navikne ruka malo.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Mišljenje za nabavljeni alat.?
Male škare Felco 2
Velike škare Kuker pr 80 cm
Pila Felco F600 preklopna?

za mladi voćnjak od 150 šljiva...
 
Pitanej ti je veoma specifično, malo je verovatno da će neko javiti sa konkretnim odgovorom.

Ja imam velike makaze od 100cm sa aluminijumskom drškom, u pitanju je model Falket 10001 i mogu reći da sam zadovoljan. Uzeo sam tako duge drške da bih mogao što višlje dohvatiti, sad je fazon što ja orezujem samo 10 do 15 voćaka u sezoni.

Uglavnom sve marke koje si naveo su dokazane na terenu.
 
Odličan izbor, možda da dodaš i felco 31 za male, ja ih koristim i prezadovoljan sam.
Na tamo kako ti raste šljivar,pošto iz druge teme vidim da je mlad, i fiskars teleskopske ubaciš u kolekciju i miran si, mada ne znam koji uzgojni oblik ćeš da formiraš...

JA uzeo još jedne lowe metarske, polovne, kao rezerva. Neplanirano za 4000.
 
Odličan izbor, možda da dodaš i felco 31 za male, ja ih koristim i prezadovoljan sam.
Na tamo kako ti raste šljivar,pošto iz druge teme vidim da je mlad, i fiskars teleskopske ubaciš u kolekciju i miran si, mada ne znam koji uzgojni oblik ćeš da formiraš...

JA uzeo još jedne lowe metarske, polovne, kao rezerva. Neplanirano za 4000.
Planirao sam neki oblik kombinacije piramide i vretena....
 
Ja gde imam krunu idem metarskim ali gde imam modifikovano vreteno moram dugim. A jeftinije nigde nisam našo ove fiskars, još je poštarina besplatna, milina.
 
Poslednja izmena:
Vrhunske! Koja je cena bila?

Usput, prvi put sam ove godine radio ovim čudom. Bio sam skeptičan, godinama sam izbegavao da probam čak. Međutim, ja sam oduševljen! Lako, brzo, ma haos! Preporuka.
c995910a054416945745811590770331.jpg
Cena je 13150, da ne reklamiram firmu gde su kupljene :), inače i ovo tvoje je odlično samo meni na šljivama bi bilo slabo od koristi
 
@radashin
Ja imam u planu za sledecu sezonu da kupim za malinu.
Koliko si platio?
Koliko dugo baterija izdrzi?
Vidim mogu da se nadju na internetu za 6500 hiljada.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ima kopija, pa treba povesti računa. Ako se kupuje orginal, možda da se uzme i rezervna baterija.
 
Nazad
Vrh