Ručne alatke u voćarstvu

Ako saraf fabricki nije valjao onda i ostatak makaza nije neki materijal - spoji ti njih, al za rezidbu kupi prave makaze.
 
Ja sve te starije makaze koje imam kod kuće kad se nešto pokvari popravljam. Jeste da treba malo više truda, ali na kraju budem zadovoljan.

Nije sad to da imam ne znam koliko, to su tri komada malih makaza. Imam novih nekoliko komada malih i jedne velike. I ukupno 9 voćaka koje orezujem.
 
Pozdrav kolege, jel neko ima iskustva sa Lowe makazama koje nose oznaku 69100 koje predstavljaju kombinaciju anvil i bypass sistema. U planu je nabavka ili klasičnih anvil makaza 70100 ili ovih. Pa nas zanima mišljenje iskusnih kolega?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Ja imam jedne slične ali od druge firme, veujem da su dobre za orezivanje svog voćnjaka. Sad za neke veće poslove bi trebao neko potvrditi ko ih ima i koristiti duže vremena.
 
Ja imam Lowe klasične anvil makaze, metarske.
Samo reči hvale lagane, precizne, lep presek i neverovatno mogu veliki prečnik da preseku.
Još jednom da napomenem da su izuzetno lagane...
Obe sa zakrivljenim nakovanjem i sečivom samo verovatno bolje "drže" granu većeg preseka...

Svakako za bilo koje se odlučiš nećeš pogrešiti, vrhunski alat...
 
Uzeo bih FALKET dvorucne od 100cm , ali imaju 4-5 modela , da li moze neko da me posavetuje koje da uzmem, koji sistem nozeva ima najbolji rez ?
Debljina secenja mi nije toliko bitna ,koliko da rez bude sto bolji.


Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Ja koristim Falket 10001 i zadovljan sam sa njima. Pre toga sam koristio neke stare za koje ne znam ni kako se zovu, ali su se razlabavile.
 
Pozdrav kolege, jel neko ima iskustva sa Lowe makazama koje nose oznaku 69100 koje predstavljaju kombinaciju anvil i bypass sistema. U planu je nabavka ili klasičnih anvil makaza 70100 ili ovih. Pa nas zanima mišljenje iskusnih kolega?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Kolega koje si uzeo na kraju ? Razmisljamo isto izmedju 69100 i 70100. Vise sam za 69100.
 
Kolega odlučili smo se za klasičan sistem love 70100, i mogu ti reći da su makaze stvarno odlične za naše potrebe. Danas su baš u akciji

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Ja sam kod onih Falket 10001 primetio da su lakše, a verovatno je tako sa svim novijim modelima velikih voćarskih makaza.
 
Nazad
Vrh