Ručne alatke u voćarstvu

Jutros odem da oržem jednu nektarinu ,valja se.Ponesem nove kukerice,mogu vam reći da i nisam baš očaran sa njihovim radom ,očekivao sam više od makaza sa dve oštrice,a i sama konstrukcija makaza je takva da je teze prići da bi se orezala grana da ne ostaje čep,dali je normalno da prave ovakve rezove?
Nisu ti dobro namještene skini oprugu i pregledaj dali se dodiruju ona 2 vijka?
 
pozdrav svima...neka vam bude srećna i berićetna ova 2015

Odlučio sam da kupim nešto ovakvo za deblje grane...molim za vaša iskustva i razmišljanja...po ceni ovo mi odgovara..ali nisam siguran dali će odraditi svoje...
https://www.youtube.com/watch?v=TMqS7M5t6ug
http://www.winwin.rs/bosch-akumulatorska-bastenska-testera-keo-1153067.html
bosch-keo-testera.jpg
[/IMG]
 
Vasovac
Samo 1 dan sam rezao i lepo se pokazale, lake su rucice bas nalezu na ruku, prav rez, videcemo na dalje.

Pocetnik mk
Za te pare imas da kupis 2 para kvalitetne makaze + testericu kvalitetnu.
 
Da li je neko od Vas imao iskustva sa elektricnim makazama , kao ova na slici .Ili Kuker RK1 , Arvipo Ps60 , PS 100 ..

 
markodim
sa kojim makazama si rezao pre njih? kakve su u poređenju sa njima,koliku granu mogu da seku,kakav stisak treba?Treba da vratim kukera ,ali nemogu dobiti pare već druge makaze u zamenu pa razmišljam koje uzeti,koliko je bio felko 31?
 
imam jeden moj drug jas sam i probao dobri su ali mnogo teze a i so se tice cena astronomska kod nas u makedonije vise od 1000e.
 
Danas narucio Felco 7, cekam da stigne sledece nedelje pa cemo videti.. Dobili smo super cenu s`obzirom da smo uzeli 20ak modela ja i kolege sa fakulteta.. Inace mi je san jednog dana da uzmem elektricne makaze, nadam se da cu ih moci priustiti :D Inace mi se mnooogo svidja sta sve uspevaju sa njima da postugnu, pogotovo u vinogradu nakon masinske rezidbe, korektivna rezidba sa njima je nekoliko puta produktivnija u sposobnim rukama u odnosu na obicne makaze!
 
Poslednja izmena:
Da,zbog kolicine,dao nam je 10% popust na sve modele. Inace u Merkuru je oko 7500,tako da se moze reci da smo dobro prosli :D Takodje napomenuo nam je da zbog skoka svajcarca cene idu gore vrlo brzo,uhvatili smo poslednji voz...
 
Jutros stiglo pojačanje



Nadam se da će dobro raditi posao pošto se ne bavim profesionalno time ali imam dosta da režem. Na oko deluju solidno i oštre su kao brijač papir režu milimetarski precizno bez žvakanja. za vikend proba
 
Za rezanje tanjih grana koristim Felko 7,a za vece grane koristim Kuker 80 i veoma sam zadovoljan i sa jednim i sa drugim.Male makaze su izvanredne zato sto imaju okretnu rucku i amortizere tako da ruka trpi najmanje moguce opterecenje .Felko je zakon za makaze.Zao mi je sto nisam kupio i velike jer su bile 50% skuplje od kukera.
 
Stigao juce Felco 7, jedva cekam lepo vreme da vidim kako ce se pokazati u radu. Dobio sam neki najnoviji model, to je ono sto je oktopod pricao, da imaju meksu gumu na pokretnoj rucici kao zastita da ne proklizava ruka.
 
Nazad
Vrh