Roto- drljača

Ja nisam probao ali mi ljudi koji imaju rd kažu da može. Zemlja nije teška onako srednja, valjda će moći ići 5 do 6 km/ h. Do 10 cm dubine.
 
  • Like
Reagovanja: KTM
Ne znam ko ti je sta pricao ali iz mog iskustva to nema pojma.Ja sa 150ks teram 2.5m i kada je malo vlaznije na punoj dubini oce da ga ugasi.Kada je lepo i ravno idem oko 6km/h kada probam preko toga pocinje da ga gusi.Pricam o dubini 10-15cm sa spustenom daskom da ravna lepo.To ovi sto postavljaju rakovice 560 i slicno da rade sa 2.5m to lazu sami sebe i prljaju odozgo 5 cm.Drugar ima fenda 75ks,i on vuce ovu drljacu ali mili po njivi.

247202889_170183465300418_7687535193799745821_n.jpg
 
Imam za tebe jednu mašio 3 m za tvog JD ubila se. Ja sam batalio raditi sa RD sporo mi ,jedino pospremim nekim komšijama bašte u rano proleće.
Inače sam radio 3 m sa 130 ks i nije rusu baš lako.
 
Na 10 cm ovdje traktori 120 ks se igraju sa 3m rd, idu 8 do 10 km/h. Dosta zavisi od tipa zemljišta. Mene ne zanima rad preko 8 cm, za kukuruz oko 6 i za pšenicu oko 8.
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Evo da kažem razliku u zemljištu, u drugom selu 20 km od mene ljudi sa istom dubinom i istim traktorom idu duplo sporije.
 
Moj ti je savet 2 m...Na tebi je dalje da odlucis :)

@talianu kupio sam tesku drljacu za proletnju pripremu,a ova ce sluziti samo za psenicu gde je bas teska zemlja pa se u jesen ne moze spremiti bez roto drljace tako da mi je 2.5 m dovoljno. Hvala svakako :)
 
Nema povratka danas kaparisao. Nesekiram se ja ako nemože 6 km može 4 jer imam svega 3.5ha zemlje a od toga oko 08 ha mi je pod plastenicima i unutra radim sa frezom sa df 55 ks.
 
Freza je 1.85 cm polu teška sa daskom i paker valjkom i radio sam za pšenicu pripremu vlažne zemlje na 10 cm i traktor ovaj od 75 ks nema pojma da nešto vuče iza sebe.
 
Moj ti je savet 2 m...Na tebi je dalje da odlucis :)

@talianu kupio sam tesku drljacu za proletnju pripremu,a ova ce sluziti samo za psenicu gde je bas teska zemlja pa se u jesen ne moze spremiti bez roto drljace tako da mi je 2.5 m dovoljno. Hvala svakako :)
Da ,video sam.Ja sam isto uzeo tešku drljaču pre koji g i od tad je više ne kačim samo je premeštam,stavim je u oglase.
 
Može bez problema na toj dubini ja idem dublje s 560 usere se ali što ću mu ja.
Radi negdje 12 do 15 cm s 250 cm
 
Rekoh neradim niti imam potrebu dublje od 8 cm, a ako neku baštu budem radio 15 cm neka ide 2 km na h. Ima 2 radna tijela na 11 glava.
 
Lagan je Vigolo za pogon, vidjo sam da Zetor 6245 radi sa 2,5m
@Mušovac
Pogledaj na svojoj RD ako se mogu mjenjati zupcanici u reduktoru da olaksa rad, ja kad sam kupio meni je traktor crkavo dok nisam rotiro zupcanike u reduktoru

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Upravo sam to isto čuo od ljudi da Vigolo spada u lakše rd za pogon, ima ljudi koji sa malim tafeom na manjim površinama rade sa Vigolo 2.5m ali skinu paker valjak radi težine.
 
Nazad
Vrh