Roto- drljača

Upravo sam to isto čuo od ljudi da Vigolo spada u lakše rd za pogon, ima ljudi koji sa malim tafeom na manjim površinama rade sa Vigolo 2.5m ali skinu paker valjak radi težine.
Ne sekriaj se radice to kako treba i bez muke. Ja teram Morra 2,5 metra sa reno 85-14, lagano ide u druga drugom rangu do 10-12 cm, preko toga ide brzina nize i opet mu nije tesko. Roto drljaca je sa klinova i je usporena. Moze biti problem u transportu posto je traktor mali i nema tezine da bi komotno nosio drljacu, ali ako imas tegova bio bi i to ok. Reno je tezak oko 4,5 tona, Morra nema parker valjak nego ovaj sa cevima ali gde je veliko brdo u transportu zna da zeza po malo. Moj savet ti je da proveris dali ta rotodrljaca ima moznost za dve brzine i ako ima prebacis zupcanike da bide usporena i samo teraj. Za dubine koi si naveo nece biti problema, posebno ako traktor ima veci izbor brzina bice milina za radati. E sad ima ljudi sto kazu sporo je, ali ja se ne slazem sa njim posto drljaca spremi odlicno iz prve a sa bilo sta drugo kad spremas moras ici 2 ili 3 puta.
 
Df ima 30+15 brzine ima i polutanje brzina, težak je 3.2t a tegove nemam. Kod mene je ravnica i nebi trebao biti problem u transportu. Rd je teška 935 kg sa paker valjkom. Mislim da ova Vigolo ima samo jednu brzinu rotora sad ću poslati neke podatke koje sam pronašao jer nemam njenu knjigu pošto još nisam dotjerao Rd.
 

Evo podataka, samo ovdje piše model EN-L 250 a na mojoj piše EN- S 250 ali slika je identična i specifikacije su iste.
 
U tvom slucaju ipak treba razmisliti za tegove, ali kad kacis drljacu i probas da teras sama ce ti reci jel moze bez tegove ili mora, posto razlika u tezini je vise od 1 ton u korist reno. Nek te sluzi dugo i sa srecom. Na strana 98 imas sliku kako je Morra spremila iz prve.
 
I sta mislis jer moze to terat bez tegova, bas me zanima posto ja planiram sejalica u kompletu i tegove od 300 kg napred. Podizna moc traktora nije problem, nego stabilnost traktora pri transportu.
 
Ja sam prešao sa njom po asfaltu oko 20 kilometara, vozio sam oko 25km/h i na dva mjesta sam išao 30 km/h. Nije mi nigdje podigao prednje točkove. Kod mene je ravan teren i sa ovo malo probe vidim sigurno da mi ne trebaju prednji tegovi.
 
I sta mislis jer moze to terat bez tegova, bas me zanima posto ja planiram sejalica u kompletu i tegove od 300 kg napred. Podizna moc traktora nije problem, nego stabilnost traktora pri transportu.
Ja sam vidio par tih kombinacija sa roto drljacicom i sijacicom, ni jedan traktor nije bio ispod 100-120ks. I to sa starim amazone sijacicama.
 
Nije problem snaga traktora, nego tezina. Vidio sam ja zetore od 80 ks kako to teraju, problemi su imali samo kad treba okretati, t.e u transportu. Ja bi ipak uradio i da ne moze to terati sadasni reno, posto je u planu da nabavim jos jedan traktor od 120 ks. Momentalno radim 30 ha i planiram prosirenje. Posto radim sam i vreme mi je dosta bitno, tako da ta kombinacija bi mi zastedila dosta vreme.
 
Radiš 9 puta više zemlje od mene, moraš imati tegove, jeli to Rd 2.5m, koliko je sijačica teška.
 
Nije problem snaga traktora, nego tezina. Vidio sam ja zetore od 80 ks kako to teraju, problemi su imali samo kad treba okretati, t.e u transportu. Ja bi ipak uradio i da ne moze to terati sadasni reno, posto je u planu da nabavim jos jedan traktor od 120 ks. Momentalno radim 30 ha i planiram prosirenje. Posto radim sam i vreme mi je dosta bitno, tako da ta kombinacija bi mi zastedila dosta vreme.
Ako si u planu kupovati traktor od 120ks u skorije vrijeme, kupi sad kombinaciju od recimo 3m . Ako traktoru bude teska kombinacija radi samo sa roto dljacom pa kasnije predji sa sijacicom. Jer glupo je uzimati kombinaciju od 3m ako ces za koji mjesec kupovati traktor kome ce ta kombinacija jedva pokriti trag..
 
Razmotrio sam to jos pre kupovinu rotodrljace, ali problem su puteve, nemoze se proci na poedini mesta sa 3 metra sirine i zato sam i kupio od 2,5 metra.
 
20220131_190124.jpg

Evo moje kombinacije Vigolo 300en i Jd 6125m, moze li ovo nositi na hidroliftu Gaspardo Nina 300
 
Zavisi od tezine traktora i tezine kombinacija, za snage sigurno bi imao dovolno. Najbolja varijanta je hidrolift koj bi digao sejalicu iznad rotodrjlace kako bi se skratila duzina kombinacija, tako da moj savet ti je da ne ugradujes fiksne poluge na rotodrljaci nego hidrolift.
 
Zavisi od tezine traktora i tezine kombinacija, za snage sigurno bi imao dovolno. Najbolja varijanta je hidrolift koj bi digao sejalicu iznad rotodrjlace kako bi se skratila duzina kombinacija, tako da moj savet ti je da ne ugradujes fiksne poluge na rotodrljaci nego hidrolif
Traktor je 6300kg tezak i ima mogucnosti za jos 200kg tegova, rd je 1140kg i sijacica 840kg, plus tezina liftanekih smatram da nije preko 200kg. To je 2180 i sjemena oko 400kg max. Sve u svemu oko 2600 nemoze preci.
 
Nazad
Vrh