Roto- drljača

Da u jesensko će ići ali u ovo drugo ću radje uzet 577 nije baš to lako pogoniti.
Ako je teška zemlja
 
Možda je najpametnije prvo da uzmem Dajca 62 ks ako odobre posticaj pa valjda on može goniti Rd 2m.
 
Po matematičkoj radnji 49 ks i 2.1 Rd za 55ks onda odgovara 2.35, a ako 549 ima 1650 obr. za 540 kardana onda je Dajc u prednosti pošto je kod njega 1970 obr. za 540 kardana. A dali je ta 2.1 teška za 549 ili ide lako.
 
Vidio sam proljetos kako radi Imt 549 i roto drljača od 2 m.
Ide u jesenskom oranju, ali traktoru baš nije lako.
Zato mislim da bi kod nas za 2 m trebalo 60, 65 ks da to ide u svim uvjetima.
 
Jbga kako ja sa Zetor 7045 i samo 65KS gonim 2.5m sa 12 rotora u svim mogućim uslovima i traktor uvijek ima snage da primi još gasa? Ko ne vjeruje imam brdo snimaka na YT kako radim sa RD.
 
Planovi se promijenili, riješio sam da konkurišem za Dajca 5080 D ekoline 75 ks. Nadam se da on može goniti Rd 2.5m. Nosivost hidraulika je 2650 kg valjda je to dovoljno da nosi Rd tešku 1 tonu. U dodatnoj opremi imaju pomoćni cilindri za nosivost od 3600 kg 300 e ali mislim da to nije potrebno. Kakve su vaše preporuke.
 
Neki savet, koja je vasa preporuka roto drljace za t 40 jel imao neko iskustva vezano za velicinu marku i sl da mu bude optimalno opterecenje?
 
Nazad
Vrh