Roto- drljača

[урл = хттп: //постимг.цц/Јв803иф] [имг] хттп: //и.постимг.цц/СкбИРЗЦЗ/Скреенсхот-2021-01-03-18-09-43.пнг [/ имг] [/ имг ]]]
Дali ova Indijska valja čemu, stigla i kod nas.
 
Ja sam konkurisao za mlade poljoprivrednike za te roto drljače, samo što je 175cm radni zahvat i cena oko 3000€, gledao sam je uživo na placu i stvarno izgleda sposobno. Za iskustvo u radu ne mogu da kažem ništa, ali na prvi pogled i za tu cenu mislim da vredi.
 
Ova koja sam okacio znam da je italjanska. Tacan naziv i je Morra nuova serie S 2500. Nije farbana, nije varena, klinovi poprilicno novi. Vlasnik mi da prvo da je probam i ako sam zadovoljan uzmem ako ne nista. Terao bi je sa reno 85-14. Molio bi neko za savet.
 
Ako je išta lako za raditi u brdu onda je to RD.

Je ali treba to i pogoniti u teškoj zemlji.
Zanimljivo je da je od 2m jeftinija samo nepunih 200e od 2.5m.
Neki su govorili da im je mana da je lagana samo.
Eto ja mislio kupit ju novu odustao jer mi skupo bilo.
Kupio polovnu pa ko zna što bude.
A što se tiče te morra.
Probaj ako ne lupa u zemlji ako ne curi dolje.
Probaj luft ljevo desno jel ima.
Ako nema lufta kupiš.
 
Pošto vidim da je skoro nemoguće nabaviti Rd od 2m palo mi na pamet kako bi bilo kupiti od 2.5 m pa ako nemože to traktor tjerati skidati noževe sa jedne ili dvije glave. Dali je to neko probao.
 
Kako se ne moze naci, jesi gledao na olx. Ima jedna u brckom 1000e maschio.
 
On hoce novu
I mogu reci da je kupovina nove roto drljace uz subvencije i povrat pdv-a pametan potez, to je stroj koji je skupo remontovati kad se pojavi zracnost u prenosnim mehanizmima, a polovne uglavnom dolaze dobro izradjene

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Upravo tako, ili novu ili neću nikako. Sad imam frezu FPM Boljevac 185 polutešku i ja sam joj napravio paker valjak i zadnju dasku pa to sve radi prilično dobro ocjena 4 zbog nešto sporijeg rada oko 4 km/h a rd je mislim ocjena 5
 
Ja se bas nesto ne razumijem u roto drljace i nisam to znao. Koliko vi sad imate povrata u svojim gradovima, kod mene je u brckom 30% plus ako si u pdv imas jos 17% povracaja ali mislim da onda ne smijes masinu prodavati 5 ili 7 godina nisam siguran.
 
Izgleda da ne vrijedi lupati glavom, ipak je puno 2.5m za 55 ks, kod mene to rade traktori 75-85 ks. Ostaje mi samo jedino Rakić koji mi je rekao da može nabaviti 2m Vigolo. Za očekivati je i podizanje cijena za mehanizaciju zbog podizanja cijene željeza, kod mene je i distributer Dajca najavio podizanje cijene za traktore. Evo za desetak dana je već prodao 4 Dajca nova iz Turske a u četvrtak stiže još 4 i to prodano a potražnja je velika.
 
Nazad
Vrh