Roto- drljača

Moj drug je radio tako još davno . Mislim da je za te osovinice koristio od nekog igličastog ležaja . Može li to da se izbuši ručnom bušilicom onda bi moglo bez rastavljana kroz poklopac
 
Ovaj Italijan je napisao da je bušio na stubnoj ali da se iznenadio kako je lako išlo, materijal je daleko mekši nego što je očekivao. Sa kvalitetnom dugačkom burgijom moglo bi pažljivo i ručnom bušilicom, samo da se pazi da je vertikalno. Mogao bi se napraviti pomoćni pristroj, parče debljeg flaha na koji bi se zavarila vodjica kroz koju bi burgija mogla tijesno da prodje, staviš pristroj odzgo preko rupe, provučeš burgiju kroz vodjicu, nanišaniš i polako. Sve je bolje od zavarivanja zupčanika za vratilo. Inače, navarivanje nutova na vratilu/zupčaniku i ponovna izrada novih bi koštala više od pola RD.

Kada sam ja remontovao moju Maschio, bio sam spreman da uradim ovu reparaciju ako se ispostavi da ima lufta no srećom nije bilo, svo klimanje je bilo na ležajevima. Planirao sam raditi sa po dvije osovinice, burgija fi6 a štiftove bi mii uradio stugar po mjeri tako da bi se morali nabiti čekićem, čak sam razmišljao i o rasječenim čivijama, njihova prednost je što su elastične i moraju da se nakucaju, sa dvije ili tri takve na kontra stranama ili na 120 stepeni bi se riješio svaki luft.
 
To bi mozda I bilo najbolje da se uradi rascepkama jer bi pun materijal morao da bude knap debljine po rupi dok bi sa rascepkama to moglo da ima i neku toleranciju i jos bi mogao po dve da nabijes jednu u drugu

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Kada mi se tu pojavi luft sasvim sigurno idem na takvo rješenje, bušiću na tri mjesta i udariti rascjepke od 6mm a u njih one sledeće manje što mu je to mu je.
 
Pa neće one nositi teret, treba tu "operaciju" izvesti dok još ima nutova i zakrenuti zupčanik tako da nutovi udju u zahvat i tek onda bušiti i staviti rascjepke. Ako su nutovi već toliko oštećeni ili smaknuti onda moraju iići osovinice od punog materijala.
 
Mi smo to drugacije uradili. Kolega mi je otokario rupu u zupcanku, zatim otokario osovinu. Zatim ubacili dio u zupcanik i zavarili i odradili na mjeru osovine. Posle toga urezali dvije kajle. Postavicu slike kasnije dok pronadjem, davno smo to radili.. Zupcanik i osovine su toliko mekane kao da su od blata...
 
Kada sam kupio skoro 4 osovine za moju lely da ih zamenim na mojoj roto drljaci, ove stare sa istanjenim nutovima sam dao zeninom ocu koji je strugar da ih mozda negde iskoristi. On ih je onako rukom napao obicnom turpijom, i ladno se skida materijal kao kada ostris motornu testeru. Da Bog mili sacuva. Mi ocekivali da je to kaljeno i da ce turpija samo kliznuti, al eto.
 
Najlakše ti je da instaliraš i loguješ se preko aplikacije Tapatalk i onda normalno postavljaš slike sa telefona.
Usput, dobro došao na forum.
 
Poslednja izmena:
Ima li netko iskustva sa rotodrljačom pegoraro 3m? Ova sa slike..... Jel dovoljno 100ks za pokretanje?

 
Mislim da tvoj 5106 nebi trebao imati problema sa ovom drljačom.
U slučaju teže zemlje uvek možeš malo podići i rasteretiti. Ali mislim da on to definitivno može terati.
 
Vidim na youtube da takvu od 3m vuče fiat od 90ks, kvačilo na breni nisam koristio, pa neznam u kakvom je stanju pod opterećenjem, na prazno vrti..... Ako uzmem, brzo ću saznati, hehe
 
Sve ovisi kakva rd i kakav traktor i kakva zemlja..... Tjerao ju čovjek sa 577, kaže motor ima snage, al problem hidraulike, teško ju nosi, pa nastrada hidraulika.... A uvijek se bojim nešto uzeti, pa da traktor nemože raditi s tim priključkom, ili priključak loše radi.....
 
Ima li ko onu grabulju što dobija pogon preko kardana?Znači slično roto drljači. Interesuju me iskustva.
 
Nazad
Vrh