Roto- drljača

Koju mi roto drljacu savetujete za 577 a da moze i u jako teskoj zemlji odradjivati posa? Citam da bi Lely bila najlaksa a zahvat vjerovatno 2,5m .
Takodje bih pitao da li ce mozda predstavljati problem brzina kardana jer sam ja odmah po kupovini traktora ubrzao kardan zbog beraca te sam misljenja da bi za rad sa rotodrljacom bilo bolje da je traktor sa onom sporijom verzijom kardana, jesam li u pravu ?
 
Izbacen neki zupcanik valjda i ubacena duga osovina te je sad valjda direktno i mislim da se tako dobija 720 obrtaja, neka me neko ispravi ako nisam u pravu. Kupio bih rotodrljacu ali ne znam koja bi najbolje odgovarala za 70 ks, citajuci ovde po forumu cini mi se da bi lely najlaksa ali opet materijal od kog je radjena nije za pohvalu
 
To je HB2500, ista kao moja. Odlična RD i vrlo jednostavno se održava, ležajevi i semerinzi su standardni.

Evo snimaka u radu





U mom selu gotovo sve RD su isti model HB2500 a gone ih sa sledećim traktorima bez problema:
Zetor 7045, Zetor 3320, IMT577, Rakovica R65, SAME Corsaro 70, Zetor 6911.

Kad je goni Zetor 3320 od 50 konja i tri klipa (nije mu lako ali ne kolje ga), nemoj da se sikiraš za IMT560.
 
Ljepo to ide.
Još sam dobio dva zupčanika za getribu.
Vidit ćemo baš kako će 560 ići.
Kad dođe vrijeme stavim snimak.
Lufta skoro da i nema getriba je super.
Mislim da bude dobro služila.
 
Može ali neće ona puno raditi kad nema posla.
A negdje imam i kamena dosta pa moram izbjegavati.
Bilo je muka pripremati s ovim bude lako
 
Što se ležajeva i semeringa tiče najveći štetu napravi običan kanap za baliranje. Meni je neko u oranje bacio čitav snop kapane i kada sam naišao na to, rasturilo mi je semeringe na 6 glava i izbilo limene zaštite na ležajevima, ležajevi se natrpali zemljom . Dok sam ja vidio šta je bilo svo ulje otišlo napolje. Jedva sam počupa kanap, namotalo se na sve strane i počeo kanap da se topi, rusvaj. Kada sam to očistio natrpao sam tovatne masti da pripremim za sjetvu i posle zamijenio sve ležajeve i semeringe. Dakle najobičniji kanap napravi havariju.
 
A da to znam ima one zaštite na rotorima za semeringe.
Problem je i ako su noževi gotovi onda su rotori u zemlji to nije dobro.
Odmah sam nove noževe stavio
 
@zombie_666 i mene je kanap koštao remonta rotodrljače. Kupio sam parcelu od jedne babe koja je tri desetljeća bacala kanape u gnojište (i sav ostali kucanski otpad), i taj gnoj bacala na zemlju. 5 godina mi je trebalo da donekle očistim parcelu.
 
Moram i ja moje menjati mada već par g ne radim sa njom,nikako da nađem odgovarajući lift.Našao sam u Hrvatskoj ali počelo ova covid zezancija i nisam otišao.
 
Kolege planiram kupiti novu RD pa neznam koji zahvat. Traktor je nov Agrolux 60 4wd (55 ks) nosivost hidraulike je 2500 kg Trenutno radim sa frezom fpm Boljevac srednje teška zahvata 185 cm i to mu nije teško. Ja sam mišljenja možda 2m da bi moglo taman da lijepo pokrije točkove. Kakvi su vaši savjeti.
 
Nazad
Vrh