Roto- drljača

Moja rotodrljača.








:D :D
 
@paorpaor Ne vidi se bas najbolje na slici ali mnogo lici na moju.
Post je spojen: [time]четвртак, 23. септембар 2010. 12:49:05 CDT[/time]
_________________________________________________
sad sam video onu sliku sto je preko dana slikano bice da su iste

....neka te dugo sluzi
 
Juce su dva coveka tacnije otac i sin iz okoline Smederevske Palanke bili kod mog brata i pohvalil se da sa 560 vuku RD 3m. 2gom i 3com sporom. :ppozdrav:
 
Ja to ne mogu da verujem dok ne vidim mojim ocima. Ja nisam imao prilike da probam , jer moja rakovica 60 nije imala dovoljno dobar hidraulik da je nosi do njive , a druga stvar je bila: kad iskljucim kardan njoj ne radi hidraulik. :ppozdrav:
 
ma mogu oni da se kurče koliko 'oće
prvo. ne vjerujem da rajka može odnijeti RD od 3m do njive , dane kažem nemoguće
drugo. ja sam prije nego što sam kupio ovu moju od 2,5m pozajmio od drugara 3m i nije humano terorisati traktor sa tolikim opterećenjem :nono: svidjelo mi se kako drljača radi ali mi se nije svidjelo kakva je muka traktoru
posle taga sam tržio samo 2,5m , čak i ona zna da bude preteška traktoru
radi se o starijem rusu 70 konja

a onu RD što sam kupio devastiranu , skratio sam je na 180cm i zakačio za vladimirca da probam ,
pa to je bila smijurija :haha:
jedva je jadnik digne , a kada sam je spustio u zemlju to je tek bilo silovanje , nema šanse da bi radio sa njom više od 1 sata , sagorio bi kao cigara :haha:
 
Ma ja sam nosio jednu RD marke SIGMA 3m (italijanska novije generacije) ali nije imala valjak pozadi. Bese to ovakava prica : poslao sam je ja odavde iz Svajcarske kuci, kad kuci ja stigo pre nje i na istovaru dosao je moj brat s rakovicu 60 staru 36god . A istovarili mi je u susedno selo viljuskarem na stovariste. Mi kao ajde da probamo da je zakacimo da vidimo da li ce je podici. Traktoj je podigo , ali silno opterecenje se videlo i na gumama traktora. Vozio sam je tako 4km 3com brzom na asvaltiranom putu. I pukla mi gumica na poklopcu hidraulika sa prednje strane ka volanu. Posle sam pozvao drugara da mi je prebaci do kuce sa 577. A kad smo je sastavili kuci , nikad vise nisam pokusao da je dignem, jer u kompletu s valjak je mnogo teza. Dok Rakovica 65 moze da je nosi bez problema , jer ona ima ojacani hidraulik(bar ja tako mislim).
 
neznam za 65ticin hidraulik ali znam da ti treba brdo tegova :cao:

zaboravih napomenuti da na ovoj skraćenoj takodje nije bio paker valjak :D a tek da je i on bio ne bi je vladimirac ni odnio do njive na probu ::lose::
 
Pa ona sto je ima nas kolega cicimoric Lely. Sa sve hidraulikom je teska tacno 1000kg . :ppozdrav:
 
Vec duze vrijeme pokusavam naci i kupiti dobru roto drljacu zahvata 3 m. ali sve sto sam vidio je jako izraubovano a cijena ni mala, ni velika, oko 1500 ev. Prva prodaja kukuruza bi treba da je kupim,Antonijeva na slici nije losa , kod mene u selu su uglavnom falkove i lelijeve,ako neko zna za neke bolje marke i mjesta prodaje bio bi zahvalan na informacijama. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
george ako si iz kozarske dubice zašto ne odeš u zelinu tamo možeš da nađeš povoljnije roto brane neo bilo gdje promjer moj koleg je kupio u ivaniću kun 2.40m sa paker valjkom za 1400eura izvini ako sam ti upao utemu
 
pozdrav svima,,ja sam ove jeseni po prvi put upotrebio roto drljacu posle oranja u jednom prohodu i mogu vam reci da sam mnogo zadovoljan jer sam 1 hektar zavrsio za sat vremena i posle toga odmah setva ustedeo sam u vremenu a dobio u kvalitetu obrade, tako da preporucujem svakome ko josuvek nije probao a da proba i napravi paralelu... veliki pozdrav :ppozdrav:
ff5rg1.jpg
 
dragan82 je napisao(la):
Ma ja sam nosio jednu RD marke SIGMA 3m (italijanska novije generacije) ali nije imala valjak pozadi. Bese to ovakava prica : poslao sam je ja odavde iz Svajcarske kuci, kad kuci ja stigo pre nje i na istovaru dosao je moj brat s rakovicu 60 staru 36god . A istovarili mi je u susedno selo viljuskarem na stovariste. Mi kao ajde da probamo da je zakacimo da vidimo da li ce je podici. Traktoj je podigo , ali silno opterecenje se videlo i na gumama traktora. Vozio sam je tako 4km 3com brzom na asvaltiranom putu. I pukla mi gumica na poklopcu hidraulika sa prednje strane ka volanu. Posle sam pozvao drugara da mi je prebaci do kuce sa 577. A kad smo je sastavili kuci , nikad vise nisam pokusao da je dignem, jer u kompletu s valjak je mnogo teza. Dok Rakovica 65 moze da je nosi bez problema , jer ona ima ojacani hidraulik(bar ja tako mislim).
Moze da je nosi bez problema ali da radi ::lose::
 
mijulovic@live.com je napisao(la):
pozdrav svima,,ja sam ove jeseni po prvi put upotrebio roto drljacu posle oranja u jednom prohodu i mogu vam reci da sam mnogo zadovoljan jer sam 1 hektar zavrsio za sat vremena i posle toga odmah setva ustedeo sam u vremenu a dobio u kvalitetu obrade, tako da preporucujem svakome ko josuvek nije probao a da proba i napravi paralelu... veliki pozdrav :ppozdrav:

onaj ko je jednom proba nikada više ne rastaje se od nje ::namigivanje::
 
mls58m.jpg


Evo ovakav Kembridz valjak je idealan da se kaci napred na traktor , a RD pozadi. Za sad je to super kombinacija. :ppozdrav:
 
Necu da citam siguran sam u moje oci. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1288890909[/time]
_________________________________________________
Evo ga moj brat u akciji.

2hcka3c.jpg
 
Nazad
Vrh