Roto- drljača

Gledam ove slike i nemogu da se nagledam koliko mi se dopadaju. Zaboravio sam da pitam koje se ulje sipa u RD. Ti pogledaj ulje u diferencijal. Jer tu ide ( nadam se )saje90. Ali sve cu da pitam do detalja.
Mucim se da kupim jednu istu takvu samo su joj cilindri malo manji (cini mi se). Vec 9 meseci redovno obilazim tu garazu, ali nikako da mi spusti cenu , da bi bila interesantna za nase truiste. A jedan garazista mi obecao nodetovu sejalicu sa 6 reda. Isto ima napred diskovi i gume kao i na ovu tvoju Cici. Samo nikako da mu stigne u garazu. :cao:
 
Koliko znam da ide jedna trecina SAE-90 a dvije trecine mast za podmazivanje u zupcanike rotodrljace... Ovo je "narodni recept" iako postoji polutekuca mast koja je za to namjenjena...
 
Mislim da bi se u ne tako teskoj zemlji mogla odraditi i direktna setva psenice u neorano.
Koliko moze da ide RD u zemlju?
 
Ovisi koja rotodrljača.

Uglavno ide od 10-25 cm u zemlju.
A vidio sam u prospektima mislim da je maschio ili pegorago bila.One su išle do 35 cm dubinu.Što mi malo sumljivo. :sta:
 
To je po meni nemoguce da R.D. ide do dubine od 35cm.Cak i 20cm je mnogo za neoranu zemlju. Logicno je da ide samo 1cm dublje od dubine setve. Jer to je usteda, ako bi se islo na obradu zemlje ne tako velikoj dubini onda bi lakse bilo da se zemlja ore pa posle da se prodje sa R.D.
Ja sam gledao direknu setvu zita samo sejalicom. Znaci sejalica ima jake diskove koji secu zemlju i u te kanalice se stavlja seme. Znaci tu nema nikakve obrade. Takoreci radi se setva u neorano zemljiste. Posle je malo veci problem suzbijanje korova na toj parceli. :ppozdrav:
 
Moguće je.Samo sto mora biti jaki traktor koji će terati u tu dubinu,Eto gledaj primjer koliki su novi klinovi za rotodrljacu dugački.
Negdje sam citao da za sadnju nekog voćka potrebna ta dubina da se izradi zemlja.
Ali u za sjetvu je dovoljno 1-2 cm dublje od sjetve.
 
danas stiglo pojačanje za moju LELY :D

kupio sam MASCHIO 2,5 u totalno devastiranom stanju , fali četiri cijela kompleta osovina,zupčanik,nosač noževa i noževi za ta 4 kompleta
konzola nije deformisana za divno čudo a vidi se da je prošla sva tri svjetska rata :udri:

imam u planu da je skratim za 4 glave i tako dobijem širinu od nekih 170cm što bi bilo dovoljno za male traktore da bi mogao sa njim bašte da radim ovdje po prigradskom naselju jer imam problema sa rusom i velikom RD , jednostavno nemožem da udjem na većinu kapija

reduktor je ispravan i bez greške

cijela drljača ima 12 glava i od njih 12 fali cijele 4
a na jednoj od onih preostalih 8 su preskočili ricnovi izmedju pogonskog zupčanika i osovine i to ću odnijeti da mi tokari srede
u pricipu imam sve potrebno jedino dodatno ulaganje je novi semerinzi pošto NIJE BILO NI JEDNOGA :udri: neke ljude stvarno nemožem da shvatim :sta:

zupčanici su za divno čudo neoštećeni (ovi koji su preostali) :haha:

čak sam se iznenadio kada sam je rastavio i vidio da mogu da ne kupujem ni jedan ležaj , samo poizbacujem one koji ne valjaju
prvobitno sam mislio da zamijenim sve ležajeve ali kada sam rasklopio i vidio da se oni u sasvim super stanju odlučio sam da ostavim ove postojeće jer novi vrlo lako mogu biti lošiji od ovih

noževi su prilično potrošeni ali vidjet ću šta ću riješiti za njih






 
Ja sam znao za ovo pravilo 1-2 cm dublje od setve. To mi je reko profesor Vasic ( on ima svoje privatne apoteke u Svilajnac i Despotovac) Pa me on savetovao da tako vrsim obradu setvospremcem. A radi se tako da se nebi otvorila vlaga koja je na vecoj dubini. :ppozdrav:
 
@Savoris,čestitam ti nabavku R.D ::svaka cast:: Posle tvojih intervencija na njoj,biće kao nova,a nova je mnogo ::novac:: ::novac::
 
ma džaba ti novci kada nemaš gdje kupiti RD manje širine :D

to ovdje niko nema a radi se o prilično velikom mjestu sa mnogo bašti ::novac::
sa svom konkurencijom sa kojom sa pričao sam izveo zaključak da bi ova mašinica napravila veliku potražnju , mada kao što rekoh ja potražnju već imam samo me zeza to što su bašte obično iza kuće a ljudi ostavili uske prolaze :udri: :udri: :udri:


jebemmu vraga ja mislim da vladimirac mora tjerati ovo kada skratim jer su rotori manjeg prečnika nego u LELYa , a radi se i o neževima za koje mislim da je lakše tjerati nego kline :sta:

vidjećemo , ako izgori motor vjerovatno mu je bilo teško :haha:
 
Evo kako ja prevozim R.D.
jre244.jpg
29gg5k3.jpg
:ppozdrav:
 
25gqw69.jpg

Evo slikao sam jednu R.D. marke rabe koju su bacili u jednoj garazi. Imala je parkerov valjak i hidrauniku pozadi koju su zadrzali. A na njoj je otiso neki zubcanik u kucistu i zato je bacili. Dok ova greda sa telima koja je u kontejneru je kompletno ispravna. Eto tako oni rade na zapadu , cim pukne zupcanik oni bace celu alatku. :ppozdrav:
 
Pozdrav Dragane mozes mi reci koje je marke dtljaca na prikolici posto ja imam istu takvu a neznam koje je marke
 
Roto drlajca koju ja vucem na prikolici je marke EUROMA. Ali kad je stavis pored LELY ne vidi se razlika. Ali pazi imas i druge marke koje su narandzaste a nisu ova marka kao maoja. :ppozdrav:
 
e dragane kada si već tu da te pitam imaš li možda djelove za RD
trebala bi mi jedna osovina za lely
 
Sto mi to ranije nisi reko. Pokusacu da ti nadjem, nadam se da ti nije hitno. Ne znam ni kako se skida ta ocovina. Nemas neku semu da mi pokazes. :ppozdrav:
 
ma kao i na svakoj RD , mora se dići cijeli poklopac i skinuti seger sa gornje strane (seger ili matica :sta: ne sjećam se baš)
proklizali mi ricnovi izmedju osovine i jednog zupčanika , mogu ja to riješiti i na drugi način ali ako bi našao nešto po prihvatljivoj cijeni onda bi stavio to
 
Nazad
Vrh