Roto- drljača

šanana zasto ne rotiras sa sameom? ali nije bas da je 65-70 ks za 2,5 m. ja sam radio sa fiatom od 70 ks 3-4g i sad moram generalku motora radit ove god(zapravo ide drugi motor gore,12ks jaci) al svejedno necu vise kopcit RD na njega
 
Sto se tice mog posla sa RD ako kupim bit ce to pripremanje za kukuruz i to na jesenskim tegovima uglavnom. Zainteresovao sam se za RD kada sam vidio da na parceli do moje dok sam frezao, FIAT500DT rotira i pravi cudo, prasina ostaje iza RD dok ja sa frezom i u dva prohoda ne mogu napraviti takav posao. Doimalo mi se da Fiat ide isto kao i i ja sa frezom, ne muci se.. Sad svakako cu pokusat probati zakaciti neku RD vidjeti kako ce se ponasati sa 65 konja, ako bude islo i dobro je, ako ne onda cu se ganjati sa frezom i dalje :ppozdrav:
 
Promeni noževe na frezi uradi ona sitnije od RD samo ako se radi sa dobrim noževima i malim brzinama.Imam i frezu i RD ,frezu uglavnom za voćnjake i bašte a RD ide u predsetvenu pripremu uglavnom za pripremu pšenice,pre neki dan sam radio sa njom na parcelama gde su prošli naftaši pa za njima podrivač i gruber ,nema ni jedan drugi priključak koji može dovesti te tragove u normalno stanje osim RD. Mana joj je što za moj pojam puno troši nafte u odnosu na setvospremač,drljaču a za prolećnu primpremu i oni urade odličan posao.
 
šanana zasto ne rotiras sa sameom? ali nije bas da je 65-70 ks za 2,5 m. ja sam radio sa fiatom od 70 ks 3-4g i sad moram generalku motora radit ove god(zapravo ide drugi motor gore,12ks jaci) al svejedno necu vise kopcit RD na njega

Zato šta je ovo premalena RD za Same-a. Ovo posuđivam od maminog bratića samo za pripremu za krumpir i za povrtelj, ne rotira 565 nikakve značajne površine, možda ral ili dviej godišnje.
Za Samea je u planu kupnja nove RD ove godine, uzet ćemo nešto od 2,5m.
 
Ja sam radio sam Rakovicom i IMT frezom od 1,8M i radio sam prosle godine sa RD od 2.2 metra i mogu da kazem da dosta lakse se vuce RD I dosta bolje odradjuje posao od freze.
Sa frezom sam morao u prvoj sporoj da idem u dva prohoda gde mi je trebalo za krompir i papriku, a sa RD druga spora i jedan prohod, gde sam isao plice do 10cm mogla je i treca spora, jedina mana kod ove RD je bila sto je dosta spora za Rakovicu namenjena je traktorima koji imaju dve brine kardana jer cim krenem malo brze hoce da nakupi zemlje ispred nje. To su neka moja iskustva i cim skupim malo para kupujem RD za Rakovicu
 
Evo i jednog gospodina iz mog kraja koji je kupio RD


2yxhjkj.jpg
vn12mp.jpg
 
Ja sam danas ponovio torpeda s jednom polovnom rotodrljačom, Roter Italia, 2,30m sa hidroliftom radit ce u kombinaciji sa IMT sijačicom, drljača me iznenadila, kada se upali i izađe van uopće se ne cuje da radi a tako ni na gasu od 2000okretaja motora, prezadovoljan sam, drljača ima noževe dolje, lufta nema radi savrseno ja zadovoljan :)
Evo jedna slika od danas kad sam ju dovezo, sutra idemo s njom sijat repicu i sa sijacicom zajedno :)
PS. crveni traktor je bio samo u prijevozu zbog brzine, on ima svoju kombinaciju od 3m :D
2wny1yc.jpg
 
i ja tražim nešto tako ako nije tajna koliko paruština i di si je uzeo
 
slabo ih ima u našoj okolini kod mene u selu nema niko i inače nije ni potrebna a ja bi je uzo samo zbog sjetve djeteline
 
Kolega, ne cini se los stroj, samo sto je rotodrljaca 2.3m a sijacica 2.75. Morat ces "odvaditi" po dva reda sa svake strane da se sijacica fino uklopi. to je skoro pola metra zahvata manje.

Neka te dugo i sretno sluzi, sta drugo reci...
 
Odrađeno je i to, evo upravo posijo 2,5kj repice ja zadovoljan kako radi za sada nisam primjetio nikakav problem, htio sam ja kupit 2,5 m al nista slicno nisam nasao, naso neku krivo mi sto sam iso uopce gledat, okrecem jedno radno tjelo ono se okrene skoro za pola tek onda ostala pocnu hvatat, nisam ju dalje ni htio gledat, i naletim na ovu odem, probam lufta nema, kaze gazda ima njivu blizu ako hocu probat mi na njivu meni se to svidlo i ja kupio vidjet cemo kako ce se dalje pokazat :)
 
Nazad
Vrh