Roto- drljača

Ovi zupčanici bi trebalo da su par i vema je bitno tako ih i menjati, da nalaze se verovatno u zadnjem delu reduktora i tu se vrši zamena ili ukrštanje da bo se dobio određen broj obrtaja rotora, a koliko se da videti koliki je ulaz od traktora toliki je izlaz nazad na izlaznom kardanu a sa ovim zupčanicima se vrši promena brzine a da se pri tome ne remeti izlazni broj obrataja ako je potreban nekoj priključnoj mašini,.
 
Ako sam te dobro razume promena tih zupčanika služi da bi se njihovom kombin acijom dobila optimalni brzina za rad izlaznog kardana:sta:
 
Ne tako već promenom zupčanika se dobija broj obrtaja na izlaznom vratilu tj. da kažem osovini koja ide prema dole iz reduktora i povetana sa glavnim župčanikom u donjem velikom kućištu gde se nalaze svi isti zupčanici i imaju jednak broj obrtaja svi jer u njih ulazi opet nazubljena osovina sa telom koji nosi radne organe - zube ili klinove u zavisnosti šta imaš. A promenu na izlazu glavnog reduktora nemožeš menjati već isključivo zavisi od broja obrtaja priključnog vratila traktora - ako ga uključiš na 540 o/min toliko ćeš imati i na izvodu nazad u glavnom reduktoru RD. Nadam se da ti je malo jasnije iako sam malo opširnije dao obrazloženje.
 
Hvala momci sada je sve jasno.
Sada ima kombinaciju 23-17 to je 352 obrtaja.Obrtaji kardana 540 o
Ako bi promeni i stavio 17-23 dobio bi 193 obrtaja ali ako bi stavio na kardanu 1000 o onda bi dobio 356 o. Kao što imam sada.
Da li bi se traktor različito ponašao(mislim da li bi mu bilo teže na 1000 o ,nisam nikad probao ništa na tim obrtajima) ili je to tako stavljeno da bi se mogao prilagoditi rad mašina (sejalica) da rade ili na 540o ili na 1000 o.
 
Ovaj moj traktor danas vukao 3m RD, brzina 5km, potrosnja nesto ispod 4l.
[video=youtube_share;SHi9sywwU9A]http://youtu.be/SHi9sywwU9A[/video]
 
@Talianu@ Tako je .Imao bi nazad 1000 na drljači ako treba za neku mašinu npr.A traktoru bi bilo slično jer bi išla samo za 4 brže...Moj komšija ima 160 hp i vuče RD.3m na 1000 obrtaja kardana ali ništa ne menja .nevide se klinovi od brzine .To kud prodje ,prah.Drljača je REMAC i juš izdržava te napore.
 
I brzina kojom radim i kvalitet urađenog posla je sasvim zadovoljavajući. Trenutno nemam potrebe za 1000 o na kardanu tako da ću ostaviti za sada ovako kako sam je uzeo u suštini sam prezadovoljan ,nego ajde da pitam za svaki slučaj.
 
imam jedno pitanje u vezi ovi RD, nema frezu niti RD pa razmisljam uzeti nesto po ovome bih rekao da je bolja RD interesuje me da li one mogu ici na dubinu oko 20cm, da li su bolje RD sa klinovima ili nozevima i koja sirina bi bila potaman torpedu 75ks ??
 
Sta god izaberes neces pogresiti.Koristim i frezu i RD za baste ti je dobro i jdno i drugo. Torpedo ce frezu od 2 m vuci bez problema ja sa r65 vucem od 2 m a za RD ti ne bih znao reci kolika ti je potrebna sirina za 75 ks.
 
za tu dubinu maksimalno 2,5.m ja sa 560 i r.65 vuko sam od 3.m na dubini do 10-12.cm ali nije im bilo lako sada sa rusom se igra sa njom za tu dubinu trebas bar dva puta proci po meni su bolji klinovi jevtini za odrzavat meni je covjek donijo klinove po 8.€ po komadu a za nozeve kazu da nema ih bez 12-15.€
 
za tu dubinu maksimalno 2,5.m ja sa 560 i r.65 vuko sam od 3.m na dubini do 10-12.cm ali nije im bilo lako sada sa rusom se igra sa njom za tu dubinu trebas bar dva puta proci po meni su bolji klinovi jevtini za odrzavat meni je covjek donijo klinove po 8.€ po komadu a za nozeve kazu da nema ih bez 12-15.€
Sa kojom si brzinom radio sa r 65 i roto drljacom? roto drljaca od 3m, jel tako? Sa valjkom iza nje ili? Hvala unapred na odgovorima...
 
druga spora 1600.obr.min nije paker valjak ako na to mislis nego sa sipkama ma on samo malo sabije zemlju i regulise dubinu jest 3.m
 
nism nesto precizno pratijo vrijeme mislim oko 1.h 15-30.min to sam samo radijo jednu godinu za psenice 2010 jer mi je oro 560 pa sam 2011 radijo 567 on je iso sa 3.sporom tu je bilo oko 1.h na hektar sad sa rusom duplo brze nih sam penzioniso
 
Bez uvrede ali baš bi voleo da vidim taj rad koji je Zico naveo.
Ja moju od 3 metra poklanjam ko postigne te rezultate sa rakovicom,560 ili 577 pa i rusom 82 i RD od 3 metra.
 
Nazad
Vrh