ROTACIONA svetla na poljoprivrednim masinama!!!

zorancile je napisao(la):
mzupunski je napisao(la):
e ljudi, imam problem! riknula mi sijalica halogena na onoj kineskoj rotaciji za 900 kinti, a ne mogu da je skinem da je zamenim. u cemu je fora, pokusavam da izvucem sijalicu napolje ali nece! da li je nesto drzi, ili sta vec? ajde ako znate...hvala unapred!! :D :cao:

Jel to ona na što ima pogon na gumicu? Ako je ta, onda je skini celu rotaciju pa sa donje strane pogledaj kako stoji žica koja ide do sijalice. Žica je kratka pa mora da se izvadi iz redne stezaljke da bi se podigla sijalica gore.
jeste ta na gumicu! hvala ti pogledacu probacu!!! :D
 
Evo moci kakve sam ja napravio od poklopca smigavca i motora od autoradija
2cy5e0p.jpg
 
Juce sam bio na sajmu automobila ovde u NS-u izmedju ostalih su se nasli i izlagaci rotacija...
Znj marke,velika na magnet sa H1 sijalicom 600 dinara,VELIKA sa led diodicama 1000dinara a za onu ovalnu sa svirenom nisam pitao.
 
@Dejann, koja ti je to rotacija?
Jako me podseća na onu kinesku što je prodaju za 500 din na najlonu, ima osmougaonu bazu ako se dobro sećam, gumeni disk i plastično ogledalo... Ako je ta, onda je bolje odmah zameni za onu tursku sa pužnim prenosom (ako ne nađeš ništa sa zupčastim prenosom) ta će te koštati 1000 din, ali i vredi!
Kod te kineske prvo što nije valjalo je taj vražji frikcioni prenos, pa sam na osovinicu morao da stavim bužir da bi se vrtelo ogledalo. A ogledalo se istopilo za tih pola sata od kuće do njive. :udri:
 
Attila M. je napisao(la):
@Dejann, koja ti je to rotacija?
Jako me podseća na onu kinesku što je prodaju za 500 din na najlonu, ima osmougaonu bazu ako se dobro sećam, gumeni disk i plastično ogledalo... Ako je ta, onda je bolje odmah zameni za onu tursku sa pužnim prenosom (ako ne nađeš ništa sa zupčastim prenosom) ta će te koštati 1000 din, ali i vredi!
Kod te kineske prvo što nije valjalo je taj vražji frikcioni prenos, pa sam na osovinicu morao da stavim bužir da bi se vrtelo ogledalo. A ogledalo se istopilo za tih pola sata od kuće do njive. :udri:

to je ta kineska, to samo ovako stavio da vidim kako izgleda, sutra idem da kupim drugu, hwala na savetu :ppozdrav:
 
Jel to kod vas mora goriti stalno ili kad se vuce prikljucni stroj koji nepodljeze registraciji.
 
Jednom rijecju prave se budale :haha: kod nas samo kad se vuce npr.balirka,rasipac stajnjaka,silokombajn itd ustvari sto se vuce na tockovima a ne noseno nesmije opste na cestu da prelazi na drugu stranu preko linije onda treba posebna pratnja i dozvola od policije pracena sa jednim autom iza jednim napred sa upaljena sva 4 pokazivaca smijera.
 
Ja sam išao sa dve prikolice (van naselja u sred bela dana) i imao uključenu rotaciju na traktoru. I zaistavi me policajac i kaže da sam napravio prekršaj jer vozim sa uključenom rotacijom. Onda mi je objasnio da se rotacija koristi samo kad nosiš priključna oruđa na hidrauliku a ako vučeš prikolice samo noću i u uslovima smanjene vidljivosti. Pošto sam išao po sojinu slamu, pitao sam ga da li treba da upalim rotaciju kad budem išao nazad sa vozom slame, a on me odmah pitao da li ću biti u gabaritima, i ako jesam onda mi ne treba a ako nisam, onda ne smem ni da vučem bez posebne dozvole.

Moram napomenuti da je policajac bio ljubazan i spreman da mi pomogne i objasni ove nove propise. Pustio me je bez prijave! Bravo za njega! ::svaka cast::
 
ma da i ja tako znam sta ce ti rotacija kad vuces prikolice naravno osvetljene i ja sam letos nosio slamu na prikolicama po bale izvan pa su me zaustavili i ljubazno opomenuli da to nije dozvoljeno mada je prikolica bila relativno uska Kikinda
 
Kod nas se lako provijeri sve samo ukucas u google sta te interesuje i odmah izadje zakon na vidjalo.Nekidan je nap.jedan pandur na granici poceo me je.avati kako nesmijem imati mu autu vise od dvije kutije cigareta,najprije sam sutio onda ga pogledao u oci i okrenuo se smijati.Fino kazem poklazacete mi gdje to pise dajte da vidim a vi morate imati pravilnik o izmijeni i dopuni zakona kod sebe kojega ja zelim postovati.Nije imao odgovora i cijelo vrijeme dok je "mudrovao"carinik je stajao i slusao 10m dalje sta se dogadja.Pitao sam ga lijepo ljubazno jel mogu do carine da obave svoj deo posla da je mogao progutao bi me samo mi je vratio dokumente i presutio.Valjda mu nije zena dala :haha: ,ali strpljen spasen uvijek bilo.
 
Imam ja takvu HELA platio sam je 3800 dinara ili od 35-40 evra i po danu smeta ocima a kamoli nocu ima donje gumeno leziste u slucaju da je negde zapnem da je neslomim.Dosta ih koristim i uopste se nekvare.Na svu mehanizaciju poceo sam samo te farove i rotacije da ugradjivam.
 
ako treba rotacija kupimo je jednom !!! a ne nekoliko krševa sa poijaca pa nakraju pravu! ima od 2000 din-11000 din. ove od dve su dobre!desteli ili hela ili ama.. ali razlika u svetlosti je prevelika !!! dok platiš kaznu za neispravnu ili kako već nazvati krš rotaciju pa izgubljeno vreme itd kupi nešto što valja i uštedećeš mnogo :sreca:
 
gde u novom sadu ima da se uzme AMA i Hella rotacije? ako neko zna da mi kaze, treba mi danas, pre nego krenem na vikend :D
 
Nazad
Vrh