ROTACIONA svetla na poljoprivrednim masinama!!!

al nesto je sigurno...zasticena je od kise i od granja 100 %...samo ti trebaju naocale za sunce ili jos bolje maska za varenje dok vozis.... :haha:
 
namena tih rotacija je kad se nacvrskas da se osecas kao u diskoteci
t6qzgw.jpg
ali ako je postavis na kabinu ima drugu namenu koja nije poznata vozacima koji su pripitom stanju
 
Sad sam na rts gledao sliku čoveka na 539 bez kabine.Nosi neki šlem( kacigu) na koju je postavio rotaciju.
 
Xaxaxxaaxaxaa :haha: :haha: :haha:

Ja sam tu ideju dobio pred 1. maj prosle godine da stavim plavu rotaciju na slem i da spojim na izvor struje da bih se vozao motorom i plasio pijane po ataru posto su salasi ili vikendice blizu jedna drugoj... :D
 
imam pitanje hocu metit rotaciju na rakovicu 60 ali nezznam kada kupim bude utor za upaljac...na sta da ja to pristekam:haha:
 
Oke..onda kuzim moracu da idem ju kupit sad za koji dan ali imam jos jedno pitanje kada spojim plus i sve jel cim spojim zicu oce ona odmah proradit ili ima neki prekidac:haha: :cao: :cao:
 
Moraš imati prekidač ili će ti u protivnom stalno raditi rotacija.

Predlažem ti da to rešiš otprilike kao na slici. Plus uzmeš sa žice koja ide na brisač i vodiš na jedan kontakt prekidača a sa drugog kontakta prekidača ide žica na plus od rotacije. Masu uzmeš negde sa kabine.

 
i palniro sam sa brisaca jel g nemam a ima mzicu gore...hehe...nego ocu dobit s njom kakav prekidac ili kupim neki kao za farove:haha: :D :D
 
Obično moraš kupiti. Sad zavisi kakav ti odgovara da ti najmanje smeta. Na nekim traktorima imaš i praznih mesta za prekisače pa ga možeš i tu ugraditi.
 
Evooo,mozda sam medju prvima :haha: :haha: moja rotacija(od onih najjeftinijih u radnji,700 i neki dinar)je stala!!Nema te gumice koja je okretala.Ima li spasa?Da je malo produzim vek :haha:
 
Ja sam svoju rotaciju namestio ovako

103iwcw.jpg


A zatim sam napravio kutiju za prekidače, i sve to povezao tako da mi se iz kabine pale radni far, drugi radni far (sa halogenom sijalicom) i rotaciona. I još su mi ostala 2 prekidača u rezervi. :ppozdrav:

23h3jv7.jpg



Uzgred, ako imate rotaciju na fazon guma+osovinica, samo treba dodati parče izolacije sa žice na osovinicu, i odmah će frikcija biti bolja! Tako sam ja uradio na mojoj rotaciji i sada više ne proklizava. :)
 
Trnavac je napisao(la):
mislim da nije losa ideja, to i na zapadu ima svaki traktor, a kakve se sve masine kod nas voze ili vuku, mislim da nije losa ideja, jer ne kosta vise od 10 - 15€, a znaci dosta.
ovo je i moje misljenje,ugradio sam rotaciu na sredinu krova i postavio dodatni prekidac da je iskljucujem kad sam na njivi.tako mi je rekao saobracajni inspektor
 
Nazad
Vrh