Romanovske ovce

Pozdrav. Skoro sam krenuo sa uzgojem romanovskih ovaca pa mi je svaka pomoc korisna. Zanima me da li neko može da mi kaze malo detaljniji plan ishrane ovaca u toku godine ( pred oplodnju, pred jagnjenje, za dojenje janjaca i slično..)
Unaprijed hvala :)
 
Добро дошли на форум.
Добро би било да се предходно упознате са ониме шта је све писано у оквиру http://poljoinfo.com/forumdisplay.php?46-Ishrana и овог подфорума, па онда поставите питање, јер је сасвим могуће да је до сада о томе доста писано.

- - - - - - - - - -

Postovane kolege,uz duzno postovanje opis rase imate na google'u a slike cu svakako objaviti cim pre...esencijalne razlike izmedju "pretopljenog Roma" tj,Ceske ovce u tipu Romanovske i ciste Romanovske su: Oblik glave,pozicija usiju i njena velicina,oblik i duzina repa,visina ovce,oblik cevanica,kvalitet runa i izgled runa.....ovo su jasno vidne razlike Ruskih ovca nasprem Ceskih ovaca u tipu Romanovske...kilaza ume da varira ali nikada ispod 47 kg a isto tako nikada vise od 54-55kg kao trogodisnja ovca.Ovnovi dostizu maksimalno 72-76 kg.Ovce Ruskog porekla se jasno razlikuje u reprodukciji jer se one non-stop pare tokom citavog zivota tj,od prve do desete godine zivota,tu je u reprodukciji najveca razlika sa Ceskom ovcom u tipu Romanovske.Mi imamo i jedmo i drugo pa nije tesko analizirati......i jedna a i druga ovca su po meni dobre ovce ali,tema je Romanovska ovca pa ne bih predugo u Cesima i njihovim melezima u tipu Romanovske.

- - - - - - - - - -

Mi Ceske ovce iskljucivo koristimo u melezenju sa Wirtebergom i IDF sa kranjim proizvodom JAGNJE ZA KLANICU.Prirasti su tu dosta bolji od Ruskih ovaca...manja legla,veca jagnjad i brzi tov zbog velikog uticaja Sufolka u Ceskim ovcama.Ruska ovca jagnji u proseku 3,2 jagnjeta i to na svakih 6,5-7 meseci a Ceshkinje 2,5 na svakih 8 meseci.Velika razlika u broju jagnjadi jer je plodnost Ruskinja 0,7 veca a period izmedju dva jagnjenja 45 dana kraca...na bazi od 5-6 godina imas cirka 2 a neredko 3 jagnjena vise nasprem Cehkinja..... Tj, za zivot Ruskinja ojagnji cirka 15 do 20 jaganjaca vise... A na 100 ovca to je 1500 do 2000 jaganjaca vise od Cehkinja.

Можете ли нам, молим вас, поставити неколико упоредних фотографија вашег чешко-руског стада. Ако сте у прилици са матичним листовима и педигреима. Хвала.
 
Gospodine Pastir iz Jagodine,pa zar vi smatrate da je vase pitanje u skladu sa etikom poslovanja.
mi ne postavljamo slike tog karaktera.Ako vas interesuje stanje i izgled ovaca dodjete u posetu,nije tesko naci...
Ako vas interesuje pedigre i rodni listovi vi se raspitajte u maticnoj sluzbi na Palama.
Zar vi smatrate da je 40 godina rada,tj da je integritet bivse drzavne farme u pitanju onda se igramo FBI-KGB-MI 7 a ne bavimo
se ovcarstvom.Svaki kupac dobija s'hodno sa kupovinom sve trazeno a uskoro ce biti farma Han Pijesak jedina koja ima legitimno pravo izvoza u E.U.
Mi i farma Djanic smo JEDINI koji imamo dozvolu za to....a vi se i dalje bavite glupostima.
 
Поштовани Han Pijesak 1977,
да, сматрам да је у складу са пословним нормама. Ако неко нешто презентује и износи личне ставове о нечему сматрам да је сасвим у реду да га неко упита да илуструје то о чему прича. Ту нема ничег необичног или чудног. Није ми јасно ради чега сте се толико узбудили па помињетњ етику, интегритет, FBI-KGB-MI 7? Само сам Вас питао да илуструјете оно о чему сте писали. На крају крајева, па зар осим приче коју сте нам понудили, не би било добро да фотографије Ваших грла неког подстакну да дође и види. Само на реч ја сигурно не би крену на толики пут, а сигуран сам да неби ни Ви.
 
Goepodine iz Jagodine,nismo mi mala dece...svi ljbitelji i uzgajivaci Romanovske ovce su upoznati sta je Han Pijesak barem ako-kada je Romanovska ovca u pitanju.Rado snosimo sve troskove vase posete,takodje nije nikakav problem da posaljemo vozilo i sofera po vas..smestaj-hrana i prevoz sve u dobrobit poverenja i saradnje...vi se javite Gosp. Obradovic + 387 65 381 449...
Gospodine iz Jagodine,ako su vama potrebne slike na kojima se vidi razlika izmedju Ceske (ovce u tipu Romanovske) i autenticne Romanovske onda vam ni poseta farmi nece pomoci..uz duzno postovanje.
 
Evo da se upisem u temu
b4g9li.jpg
 
ja sam čuo da jagnje od ove ovce koje je jako sitno tesko napreduje tako da je bolje 1,5 jagnjadi od pramenki drzati nego ovu sortu ku imati jer je neisplativa. podaci lepo zvuče ali nije to to u praksi
 
Nazad
Vrh