Romanovske ovce

Bilo je raznih, 2-3-4-5 jagnjenje...A siljegice nisu mogle da se pripate pre 18 meseci nikako a ovan stalno sa njima(rodile se januar-mart a pripacavale se tek sledece godine u septemru-oktobru)

P.S da ne dodje do zablude radi se o nekim slj "W" ovcama.
 
Pa nije bas tako,svim mojim ovcama je otac bio Spiljevicev ovan i svaka je imala 80-100kg a majke su im bile ne bas cist W.Tako da su imale sigurno preko 80% W krvi. :)
Ja sam ih kupio kao cist W odnosno moj deda i otac stim sto oni tada nisu znali ni sta je ovca a kamoli karakteristike W-a,tako da ih je Divac zaje#ao za sve pare(mozda ste culi za njega imao je dobre ovce osvajao je nekoliko puta prvu nagradu na sumadijskom sajmu ali je onda poceo da muti i propao)
No odosmo u :off_topic:. :osmeh:
 
cestitam kolega,

rmanovkama nefali nista da se rano pare.... jedino sto kasnije ostanu sitnije, pa na svoju vec malu gradju a ko jos zaostanu u rastu onda budu zaista sitne, mada nema pravila i ovo nemora biti tacno. dobra hrana je cudooooo. ja sam imao jednu koja se parila kao jagnje sa 4 meseca i kad se ojagnjila ja sam bio sokiran. vime uopste nije imala. ojagnjila se i odlicno odgajila. jagnje je bilo kao mace, a sada je dobra ovca, a majka je sa trecim jagnjenjem dostigla telesnu masu kao ostale ovce. nema razlike. i dalje jojo je vime malo i pred jagnjenje se ne primecuje, a trojke odgaji savrseno, puna je mleka

---------- Poruka napisana u 14:58 ---------- Prethodna poruka je at 14:49 ----------

evo jos neceg zanimljivog sto mi se do sada nije desavalo,

naime mojim ovcama je jos 15 - dana do jagnjenja. prosle nedelje sam dezurao misleci da ce da se sve tri ojagnje iste noci. malo mi je bilo cudno, ali one su toliko nalile vime da kad koracaju lepo im se pojavljuju kapi kolostruma bez obzira na masu vimena. to mi se do sada nije desavalo. hranim ih kao i do sada ujutro seno, uvece lucerka i koncentrat za krave pomesan sa zemunskom prekrupom, soli i vode po volji......
uopste mi nije j
azdicz.jpg
asno otkud ovo. pitam se dal ima kakvog uticaja ovaj konc.za krave
 
ja sam prosle godine uzimao zemunski u granulama msm da je negde oko 300 400 dinara 10 kg... i zadovoljan sam ..
 
mikice druze samo ti hrani ovce i ne brini majka priroda sve regulise lepo
sto se tice proizvodjaca koristim gebi i nezadovoljan sam vrlo pa cemo ga menjati
 
Bilo je raznih, 2-3-4-5 jagnjenje...A siljegice nisu mogle da se pripate pre 18 meseci nikako a ovan stalno sa njima(rodile se januar-mart a pripacavale se tek sledece godine u septemru-oktobru)

P.S da ne dodje do zablude radi se o nekim slj "W" ovcama.

Претпостављао сам да је чувени виртемберг у питању па сам зато и приупитао :osmeh:

...а мени су причали, још док нисам купио прве овце, како се виртемберг двапут годишње јагњи и увек близни...

---------- Poruka napisana u 22:18 ---------- Prethodna poruka je at 22:07 ----------

Meni jos deluje neverovatno da ovca moze da trazi ovna sa 4 meseca :sta:
Романовску јагњад би требало раздвајати, мушке и женске, већ са три , четири месеца управо због раног полног сазревања. Једно јагње, мелез са неких мало више од 3/4 крви код мојих родитеља се парило са непуна ТРИ месеца, тад није остала сјагњена него следећи еструс, са неких три ипо месеца. Отац ју је парио, моји се нису организовали да је склоне. Није изнела бременитост до краја и побацила је, дал због сродства или раног ураста или обоје...
 
Nazad
Vrh