Rolo balirka.

Eee evo primera,bala vezana kanapom treba da izgleda kao ova @deks -ova sa mrezociom :)
 
Kod mene nece lepo mreza da se razvuce, neka bala izgleda dosta lepo, rasiri se mreza skoro skroz ali vise je ovakvih pa cak i jos gore bude.
Ne kapiram da li je do prese ili do mreze.
Mreza je 123cm, sad sam uzeo 125 da probam ali nije neka razlika pa ne verujem da ce se popraviti nesto.
332aa564186d32a82043ff99503b414c.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Zategni kočnicu dobro.

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
 
Isti problem sam imao kao deks, kod mene je bio problem spiralni valjak, nije se okretao jer su lezajevi zakocili pa nije mogao da siri mrezicu, tako je dosla presa od preko! Toliko se usijala ta strana spiralnog valjka gde se vozila mrezica kao da se nikad nije okretao!
 
Kod mene kad se to desava, samo okrenem za jedan krug onaj spaner sto koci bunt sa mrezicom i kad je zategnutija lepo je razvlaci... Ako me mrzi da izlazim a imam jos par bala do kraja, samo malo dignem obrtaje motora pri vezivanju i bolje je razvuce...
 
Meni hoće da se desi.Razlog je loša pretanka mrežica jer čim počne da se peruta gumeni valjak je uhvati i namota ako ne odreagujem na vreme.
Najbolje mi se pokazala Tornado mrežica, ne peruta se, ne cepa i ne puca.
Robusto najgora, ne bih je poželeo ni najgorem neprijatelju.
 
Ja koristim samo Sigma mrežicu, Tornado je znala da puca od sunca kad duže stoji...

Sent from my motorola edge 20 using Tapatalk
 
Pozdrav svima ako moze pomoc imam rolo presu Morra, na satu koji pokazuje pritisak je pukla kazaljka i isti je blokirao, zna li ko gde se moze nabaviti drugi sat ako neko zna u Bosni gde ima jos bolje ako ne moze i srbija? Hvala unapred
 
Vidi gde prodaju hidrauliku, to je obican sat za pritisak ulja verovatno.. ako ne moze drugacija, poneses svoj i kazes im taj mi treba...
 
Ima tih manometara krs zivi na kupujem prodajem.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Zategao sam kocnicu i sad lepo razvuce mrezu ali se desava da nece mrezu valjci da povuku kad okine.
Kad pomognem rucno onda krene .
Gledam ali ne vidim da ima negde nesto da se steluje.
Jedan valjak je gumeni a drugi metalni.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Povučes komandu za vezivanje,držiš sve dok seno ili bala uhvati mrezicu,ali se trudi prvo i osnovno kad povučes komandu kreni još malo napred za još jedan ljiljak sena bas iz tog razloga da je ne vrati oko valjaka,seno je bukvalno odnese i rasporedi. Istog momenta pustiš komandu,prati moras da gledaš kako pada ako počne da je vraća odmah gasi sidji i izvuci,hoće da je mota kada je kocnica otpuštena.

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
 
Tako i radim ali nece da je povuce.
Kad popustim kocnicu hvata mrezu bez problema i povlaci ali je samo na sredinu bale namotava, ne razvuce se lepo preko cele sirine.
Danas sam se dugo zezao oko toga ali ne kapiram u cemu je problem, ove sezone sam poceo da radim sa mrezom a nemam predhodno iskustvo.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Koja presa je u pitanju,ja imam krone.

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
 
Ja sam se kod kuma, ove godine ubio stelujuci na krone 130s. Vezali smo preko 100 bala dok je nismo udesili. On je farbao i sve dok se farba nije izlizala na tom tocku po kom ide kocnica nije radila kako treba. Kod mene na 130b, kad stavim bunt od 3km, kad potrosim dve trecine bunta moram da prestelujem.
 
Ma 25 bala sam balirao 4h, za svaku balu sam pokusao da stelujem ali bez nekog uspeha.
Dosao sam do zakljucka da treba jace valjci da povuku mrezu ali ne moze jer je jedan metalni a drugi gumeni pa oni slajfaju tako da kazem a ne vuku mrezu.
I kod mene je rolna pri kraju.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh