Rolo balirka.

Dobra je to presa, gledaj samo komoru I šarke na komori, tu hoće da popusti
 
Imam problem u pitanju je prairie 120 prilikom izbacivanja bale non stop se vrti lanac sa preckama i nikako ne mogu da izbacim balu, jedino isključim kardan i ručno je poguram da izađe.
 
Meni se desavalo kad je presa stigla p
a prvih par bala dok ne oriba komoru od rjde , trgovci samo peru a ne podmazu pa izrdja sacuvaj boze pa se desi da se zaglavi bala nece da ispadne kad se otvore vrata
 
Kada dobijem volje uradicu i detaljan snimak cele prese. :osmeh:
Takozvani paker ti skripi , otisli lezajevi ili ih vise i nema , to izgleda nitko ziv nije podmazivao kod svih presa , ne mislim samo na tvoju, to je mehanizam koji ubacuje masu u komoru, legnes ispod pikapa kad sve dobro osiuguras i onda vidis u kakvom je stanju mehanizam.
 
Daaa,samo on fali...ali sobrirom da smo danas odlucili da kupimo i sutra kupili presu a pritom nikakvog znanja niti poznanstva nismo imali sto se rolo presa tice zadovoljan sam izborom. :D
 
Osiguras presu da ne padne na tebe pikap, podvuces se ispod i gledas gore onaj dio koji ima sa strane kao zamasnjake a izmedju onaj cesalj ili kako da to nazovem sto gura masu u komoru ispod lima koji ima proreze i izlazi taj cesalj , citav mehanizam zovu paker, takodje gledas i pogon , pogon je ekscentarski, taj cesalj ili kako da ga nazovem ide dolje gore i naprijed nazad i ugurava masu u komoru.

To uhvatis rukama i drmas malo jace , sve ce ti se pokazati , gledas od lezajeva sa strane sve sto radi nesto, vecinom odu lezajevi ili ode dosta toga , ali radi i tako i to dugo da ne kazem sezonama ali jednom mora da stane ako se ne popravi.

Koliko me sjecanje sluzi ima i mazalice ali tko normalan zaleze dolje i to podmazuje, nitko i to je glavni problem da pocne da se kvari.

Da kazem taj problem ne postoji samo na welger rolkama , od toga pate i drugi proizvodjaci , vidjao i na klasovim da se to raspadne iz istog razloga.
 
Imam problem u pitanju je prairie 120 prilikom izbacivanja bale non stop se vrti lanac sa preckama i nikako ne mogu da izbacim balu, jedino isključim kardan i ručno je poguram da izađe.
Prvo nije dobro da se vrte lanci kad je komora otvorena, jer trpe zalamanje gore kod šarke od komore.. Jedino šta mi pada na pamet da ti je nešto otišlo na kandžastoj spojnicu, sad da li je klip procure, pukla neka bolcna, ili se nešto otkačilo.. Prati kardan, on ide do reduktor a, iz redukrora ide osovina koja ide do kandžaste spojke, a sve to ti se nalazi na početku prese, u "p" profilu na koji je zašrafljena ruda, moraš malo zavući glavu da bi video..
 

Tu gde pokazujem prstom, vide se šrafovi koji drže reduktor, do njega je da spojka i taj klip što ti pričam.. Prati i vod od ulja, pa ćeš skontati i gde je klip..
Prvo to proveri
 
probana ovih dana, 50tak bala uradio, bale su bome momacke

32e0aad81549a1332b0db7440f29eacb.jpg
 
Prvo nije dobro da se vrte lanci kad je komora otvorena, jer trpe zalamanje gore kod šarke od komore.. Jedino šta mi pada na pamet da ti je nešto otišlo na kandžastoj spojnicu, sad da li je klip procure, pukla neka bolcna, ili se nešto otkačilo.. Prati kardan, on ide do reduktor a, iz redukrora ide osovina koja ide do kandžaste spojke, a sve to ti se nalazi na početku prese, u "p" profilu na koji je zašrafljena ruda, moraš malo zavući glavu da bi video..
Hvala na pomoći, našao sam problem ispao je mali lezaj na kandzi pa nije mogao da odvaja lepo.
 
Nazad
Vrh