Rolo balirka.

Navarivanje?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ljudi imali ko iskustva sa rivierre casalis rc94s? Drugar se interesuje za presu pa mu je ova zapala za oko iz susednog sela... Kombinacija valjak i kajševi, može da je tera traktor od 60ks...
Na forumu sam pročitao da je mali pikap (nije problem) i potrošnja kanapa (takodje ništa problematično) da li je neko ima ili ima iskustva sa njom?

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
ja vucem rivierre casalis Rc 121 bez problema sa yto 504 traktorom
 
Sta kazete, kakve su preporuke za kupovinu rolke? Imam claasov valjak sa uskim pikapom i to mi se ne svidja, gledam sta bih drugo uzeo
 
Ja imam klot klas rolant 44sp i zadovoljan sam e sad ne znam koliki ti pikap treba.
Drugar je u nedelju pazario rivijeru 94rc ali ne iz susednog sela nego iz okoline Paraćina. Uzeo je poprilično jeftino gledajući bezobrazne cene na tržištu. E sad od ulaganja ima samo zamenu kajševa pa me zanima vaša preporuka gde ih nabaviti inkopče naravno. Videli smo da ima neka firma iz indjije koja to pridaje, takodje ima i neki lik iz Mladenovca ili Lazarevca čini mi se koji to isto radi...


Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Kako ti ide presovanje kukuruzovine? Ako si to radio, kod mene nece ni za majku boziju, nabije tu u grlu ne mogu dodavaci da uhvate i izlazim 100 puta, i sad sam popizdeo bas i prodao..
I nece ni sire trake soje da presuje, dok god ne krene da okrece balu muka ziva...
 
Kukuruzovina se tesko presuje sa bilo kojom rol presom ako je lose istarupirano
U istini zavisi od adaptera na kombajnu a ne od prese
Kod prese letva lanac cokanji hoce da se zaglave izmedju lanca i lancanika i da lanac pukne ili stane u boljem slucaju
Iza beraca sa dobrim tarupom nebi trebalo da ima problema nijedna

Sent from my moto e(7) plus using Tapatalk
 
Ove godime sam radio iza burgona i iza ubrzanog orosa, iza burgona pesm dok sam iza orosa pojeo g.... Previse usitnjeno da bukvalno nema letva u sta da zapne da okrene balu pa čim se malo napuni zaustavi se na delić sekunde i pritom iskrivi letvu.

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока
 
Kako ti ide presovanje kukuruzovine? Ako si to radio, kod mene nece ni za majku boziju, nabije tu u grlu ne mogu dodavaci da uhvate i izlazim 100 puta, i sad sam popizdeo bas i prodao..
I nece ni sire trake soje da presuje, dok god ne krene da okrece balu muka ziva...
Ja sam izbalirao preprošle godine oko 55 Rolo bala kukuruzovine bez problema. Kukuruz je skidao zmaj 216 sa klasičnim tarupom. Nažalost istu noć su mi ih sve zapalili sve bale....

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Zdravo svima.
Dali neko od upucenih zna da objasni razliku izmedju Galingani 9220 i 9220 S.
Razmisljam o kupovini Galingani pa sam primetio da postoje dva modela.
 
Izbalirano ove sezone preko 300 bala kukurzovine, nisam primetio razliku u radu iza berača i kombajna ... meni zasad šapurike nisu pravile problem... sistem letca-lanac...

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Dali neko od forumasa poseduje Gallignani 9220 presu?
U mom kraju svi koriste prese sa varibijalnom komorom,a ova je sa fiksnom.
Logicno je da je bala iz fiksne komore manje nabijena i da manje sena ima u odnosu na varibijalnu.
E sad koliko je to manje sena ako sam uopste u pravu.
 
U pravu si, prese sa fiksnom komorom imaju manje nabijenu sredinu bale. Meni lično ne smeta jer je dovoljno nabijeno da kad umotam raž ili detelinu na zeleno ne dođe do kvarenja unutar bale zbog prisustva vazduha. A imao sam i loše iskustvo sa varijabilnom komorom kad mi je drugar radio pa mi toliko nabio sredinu bale da je bukvalno bila ko briket. Imao sam dilemu da li da stavim ispred krava da je ližu ili da je sitnim krampom

A što se tiče koliko sena više stane kod varijabilne to ti je sve nagađanje dok ne staviš na vagu jednu i drugu pa uporediš. Ja za moju kalkulaciju računam da bala 120x120 iz prese sa fiksnom komorom menja 12 malih bala.

Sent from my motorola edge 20 using Tapatalk
 
Ja sam imao hestonku 100-120 bale uzani pickup.
A rodjak ima Jondirku 540.
Mnogo efikasnija presa.
Em zbog sireg pickupa,em sto vise sena stane u nju.
Znaci mnogo manje zaustavljanja u radu da bi se zavezala bala.
Nasa prepostavka da u balu 120-120 Jondirke 540 varibijalne staje od 20 do 25 malih bala.
A od hestonke isto varibijalna je otprilike petnaestak bala.
Ako u ovu Galignani sa fiksnom nestaje bar 20 otprilike onda je neuzimam.
 
Zato kod roll bale treba pričati samo u kg... Šta znači xx malih bala? Bala od 8,15 ili 20 kg...
Dobro nabijena bala 120x120 sa fiksnom komorom ima od 200 do 250kg suve deteline, slame oko 170..
 
Da,svaku turu merim, naravno hvatam prosek po prikolici, tačnije po tandemu zmajevki, u njih natovarim od 24 do 26 bala...
 
Ja bih radio sa tom presom sa imt 560.
Kakve su to bale iz fiksne komore,dali su dovoljno tvrde da trpe tri reda pri pakovanju.
Ja bi ih pakovao po vertikali.
 
Nazad
Vrh