Restitucija

Meni su 18.8 poslali za dopunu da im dostavim potvrdu o identifikaciji oduzetih parcela, rešenje o nasleđivanju od dede i državljanstvo od svih podnosioca zahteva... Dali su rok 60 dana da dostavim te papire, ja odneo pre neki dan... Čekamo dalje dešavanje...
 
Odradjene usmene rasprave pre 2 godine , konacne odluke o oduzimanju imaju sve komplet ... i kontaktira me savetnik Milica Scekic , menja gosp. Ivonu Jovic ... i kaze rasprave treba da se odrze .. i gledam u dosije predmeta elektro0nskom obliku .. da je savetnica poslala dopis opet arhivi da joj dostavi dokumentaciju o konacnoj odluci , a sve to imaju ... nemam reci vise
 
Bogami kod nas vec za pat ljudi znam da je vracema.zemlja i da je dosta parcela rezervisano. Mi smo isto rezervisali jednu drzavnu parcelu od 8ha. U K.O. Zrenjanin. Dok za parcele oduzete u K.O. Elemir sto je nekih 60ha nece biti verovatno nista jer tamo nije radjena komasacija.

Nada poslednja umire.
 
D li je moguce preispitati resenje o arondaciji, na kome pise da vlasnik se ne slaze oko novca koji dobija i da nema pravo da se zali?
 
Dali je nekom vraćena zemlja koja nije u istoj opstini u kojoj je i oduzeta

Ne dozvoljavaju to. Gde nema zemlje dace kao pare....

Veci problem je nesto drugo. Zemlja koja je oduzete je bila Prve klase odmah iza sela na 1km max... A oni sada nude zemlju 5-6-7 klase u toj opstini koja je daleko po 12-13km, iako ima 12-13000ha zemlje prve klase u drzavnom vlasnistvu, svu tu zemlju rade veliki..... I kada zoves sudskog vestaka da odmeri tvoj deo on sme da ide samo na tu zemlju 5-6-7 klase kaze 1klasa nije predmet restitucije u ovom slucaju... Za 1 kj prve klase nude 1.22 kj zemlje 5-6-7 klase
 
Ne dozvoljavaju to. Gde nema zemlje dace kao pare....

Veci problem je nesto drugo. Zemlja koja je oduzete je bila Prve klase odmah iza sela na 1km max... A oni sada nude zemlju 5-6-7 klase u toj opstini koja je daleko po 12-13km, iako ima 12-13000ha zemlje prve klase u drzavnom vlasnistvu, svu tu zemlju rade veliki..... I kada zoves sudskog vestaka da odmeri tvoj deo on sme da ide samo na tu zemlju 5-6-7 klase kaze 1klasa nije predmet restitucije u ovom slucaju... Za 1 kj prve klase nude 1.22 kj zemlje 5-6-7 klase
Druze ja ne znam odakle si ti, i odakle je taj tvoj vestak. Ali je sam mom vestaku birao parcele koje da rezervise. Nikakav problem nije bilo to sto je zemlja prve druge....sedme klase. Bitno je bilo samo da zemlja nema zabelesku i da je vlasnik min polj i da vec pre mene niko tu parcelu nije rezervisao za povracaj. Jedino sto se ispostavilo lose je to sto je grad Zr. Preveo u gradjevinsko zemljiste jedno 500ha pa te njive ne mogu se vratiti restitucijom.

Nada poslednja umire.
 
Dali je neko skoro uveden u posed? Komsija ima resenje od augusta meseca da ga uvedu u posed do 3110 2017, ali jos nikad da dobije konacno resenje. Ili adokat koji mu raadi predmet namerno koci.
 
Dali je neko skoro uveden u posed? Komsija ima resenje od augusta meseca da ga uvedu u posed do 3110 2017, ali jos nikad da dobije konacno resenje. Ili adokat koji mu raadi predmet namerno koci.

Proveri da li je javni pravobranilac dao zalbu na resenje,ako nije onda je resenje konacno i moze da ude u posed ,sta se desava u ko gde nije bila komasacija dal spremaju supstituciju?
 
Dali je neko skoro uveden u posed? Komsija ima resenje od augusta meseca da ga uvedu u posed do 3110 2017, ali jos nikad da dobije konacno resenje. Ili adokat koji mu raadi predmet namerno koci.
Ako je u katastar uknjiženo i konačna onda može da se uđe u posed sem ako je već dato u zakup nekom
 
Ne dozvoljavaju to. Gde nema zemlje dace kao pare....

Veci problem je nesto drugo. Zemlja koja je oduzete je bila Prve klase odmah iza sela na 1km max... A oni sada nude zemlju 5-6-7 klase u toj opstini koja je daleko po 12-13km, iako ima 12-13000ha zemlje prve klase u drzavnom vlasnistvu, svu tu zemlju rade veliki..... I kada zoves sudskog vestaka da odmeri tvoj deo on sme da ide samo na tu zemlju 5-6-7 klase kaze 1klasa nije predmet restitucije u ovom slucaju... Za 1 kj prve klase nude 1.22 kj zemlje 5-6-7 klase

Bitno je da ti uopste vrate zemlju, a sto se tice klasa kod nas razlike u prinosu i nema, a kada ti isplaćuju onda to kako dobijes mos odma i da popijes.
 
Danas sam dobio resenje odbijaju zahtev za povracaj na osnovu toga da je pokojna tetka drzavni neprijatelj ,
bio sam na usmenoj raspravi 2016 .11 mesec , dobio resenje da imenujem svestaka on odradi svoje preda im 25 maja 2017 .
Tetkin brat moj deda i negov otac optuzeni za izselenje srba , u vrhovnom sudu u subotici je dao izjavu deda koji je tada bio dete koje je moj pradeda izselio kod sebe na salas daih sakrije pred madare na osnovu toga je odbacena optuzba za ratne zlocine protiv njih .
Ovi u agenciji to i nisu uzeli u obzir i odbacili zahtev , kako mogu biti toliko pokvareni pic.... mat... kao da trezim da mi daju svoje trazim moje da mi vrate ali izgleda u ovoj jebenoj drzavi nikad nije niti ce biti zakona , sad im je sreca sto nemam vatreno oruzje , zavrsicu da ne budem banovan .
 
Odavno se u ovoj državi traži zarez na pogrešnom mestu samo da bi imali na osnovu čega da odbiju zahtev, a kamoli ako imaju nešto veće... :zli:
 
Danas sam dobio resenje odbijaju zahtev za povracaj na osnovu toga da je pokojna tetka drzavni neprijatelj ,
bio sam na usmenoj raspravi 2016 .11 mesec , dobio resenje da imenujem svestaka on odradi svoje preda im 25 maja 2017 .
Tetkin brat moj deda i negov otac optuzeni za izselenje srba , u vrhovnom sudu u subotici je dao izjavu deda koji je tada bio dete koje je moj pradeda izselio kod sebe na salas daih sakrije pred madare na osnovu toga je odbacena optuzba za ratne zlocine protiv njih .
Ovi u agenciji to i nisu uzeli u obzir i odbacili zahtev , kako mogu biti toliko pokvareni pic.... mat... kao da trezim da mi daju svoje trazim moje da mi vrate ali izgleda u ovoj jebenoj drzavi nikad nije niti ce biti zakona , sad im je sreca sto nemam vatreno oruzje , zavrsicu da ne budem banovan .
A znaš li koliko je Pokojni Varga dobio nazad,kad tako dele svima neće biti dosta ni da imamo 3 vojvodine,a i nisi u stranci(verovatno).
 
Nemozes uci u posed ako je u tabli ostalo jos drzavne zemlje. U katastru se vodis kao vlasnik dela parcele ali nemozes izvesti mernika
dok se sva zemlja u tabli ne podeli!
 
Nazad
Vrh