Renault

Ako bi na to gledali ne bi mrdnuli dalje od 15-og veka.Jeste sve skupo ali valjda ima nekog kvaliteta u tome?Džaba jeftini novi delovi ako ćeš stalno da zebeš i razmišljaš šta će da rikne!Nekome je žao da zameni ulje u menjaču i hidraulici kao i filtere jer to dosta košta a kupio je dobar traktor koji je dobro i plaćen.
Nemoj generalizovati, nije niko rekao za ulje i filtere. Smatram da neko ko radi 10ha zemlje nema taj luksuz da odrzava traktor kome svaka popravka pojede pola zarade sa tih 10ha.
 
Za naše uslove sve je luksuz...
Slazem se, al malo i matematike nije na odmet. Da ima aljkavih ljudi ima, al isto tako uljudan 577,zetor 7245,mtz 820 zavrsava isti posao kao reno il fendt iz 80te. Ko hoce da se potrudi i malo ulozi, sedište gramer i tapacirung eto ga. Ko radi 100ha dajc kao tvoj nije luksuz nego moranje
 
Možeš u rusa da turiš sedište iz spejs šatla, on će opet da skače i da te baca po kabini kad ide po grbavom. A što se posla tiče - odradiće ga, tu nema šta da se prigovori.
 
Dukej bacace te svaki. JD 6175R sa ogibljenom prednjom osovinom jedino ne skace,al kad iz njega sjedem u 6220 bez ogibljenja,samo gramer spasava i upija udarce,da je obicno sjediste ,kroz krov bi izasao.Ljudi i ti traktori su stari jos malo 50 godina.Istina je da je kabina bolja,tu nema dileme,bili su daleko bolji kad su bili mladji i noviji,al to je izradjeno sada maksimalno.Daleko vise situacija sa ljudima imam gde su se zestoko pokajali zbog takve kupovine a slabo ko je dobro prosao. Svi ti traktori rade,al znam za popravke koje su isle i preko 10 000e. Da se razumemo to su sve ljudi koji rade 10,20 ha zemlje i nemaju finansije od te proizvodnje da takve popravke placaju.A svi su zamenili tipa imt 560,558 i sl sa Masejima,Fendt ,Reno i kad tad ih je opalilo nesto krupno.Jednom poznaniku je majistor zadrzao maseja,nije mogao ovaj da isplati popravku mjenjaca, Skoro je covjek dao imt 590 novi tip i zamenio za Same iste konjaze. Crkla pumpa hidraulika,u Italiji nova 6300e.
 
A oni stariji TX modeli?
Starije skoro sve sto su bili na polovnim automobilima sam isao da gledam,mnogo izradjeni.Mwm motor,Zf menjač,to ti je otprilike fendt sa drugačijom haubom i kabinom i 5000e manjom cenom.A Aresa zadnjeg sto sam isao da pogledam 95ks JD motor i Dyna shift menjač,to jest ispada da je masej sa JD motorom koliko sam mogao da zaključim.
 
@Matić Vidi na taj forum preko pretrage mozda je pisano nesto o njima,ja sam tek nesto malo se interesovao o Ares modelima,o ostalim nzm nista maltene....Po nasim oglasima ima Aresa od mislim 90 do 200 ks,nebitno jel Class ili Renault.
 
Ja neznam kako je kod vas u Srbiju, pa imate tako velike cene na poprvke traktore sem ako nije menjac u pitanje. Ja posedujem reno 85-14 i do sada sam uradio PVP pumpa, zamenjeni svi elementi u njoj i kostao 300 eura, znaci ostalo samo telo a unutra kompletno novi delova. Uradio sam kocnice i rucna isto i to je ispalo nesto manje od 100 eura. Neki delova nabavljam u Grcku a neki u Makedoniju. Filter hidraulike 50 eura, filter za ulje motora 5 eura. Lezaj koji je na karadan koji daje pogon na predna vuca 10 eura. Tako da ako nije menjac ili neki del od diferencijala ja neznam sta je toliko skupo.
E sad da kazem i jedno moje iskustvo koje moze svako oceniti kako oce( zasto cene popravke su velike), kad sam imao problem sa kocnica ( kocnice su grejale) i majstor je odma rekao da su problem pumpe. Ja se nisam slozio sa to, jer po mom mislenju problem je bio na drugo mesto. Za da dokazem majstoru, da nije u pravo kupio sam nove pumpe od Lade koji pasu i kostaju 25 eura obe. Kad smo montirali opet isti problem i poceo opet da predlaze da moraju orginal pumpe da se kupe. Posto je kocioni sistem dosta jednostavan, resio sam sam da pronadgem gde je problem. Trebao mi oko pola sata i problem je bio to sto su stavile plocice cija debelina je bila veca za 5 mm. Kad sam resio plocice, probao sam original pumpe i pumpe od Lade i kocio je bez problema sa obe.
Sto se tice serije 54, jedina razlika od 54 i serija 14 je hidraulika, sve ostalo je isto.
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Jednom poznaniku je majistor zadrzao maseja,nije mogao ovaj da isplati popravku mjenjaca, Skoro je covjek dao imt 590 novi tip i zamenio za Same iste konjaze. Crkla pumpa hidraulika,u Italiji nova 6300e.
Da nije ćorić iz loncara? Znam da je on imao nekog masseya i valjda ga tjerao majstoru u Srbiju, nije imao para da plati a majstor nije dao traktor dok on ne plati popravku. I na kraju mu je majstor isplatio traktor..

Barem ovde su ljudi jedino najebali sa masseyima, cijene popravki su bile ogromne. Ali sto se tice fendt-a, claas-a, SDF grupacije tu su ljudi prezadovoljni. Normalno imali su neke popravke ali ne sad da su dali 2000-3000e.
A ovo da imt uradi isto kao fendt ili da zmaj uradi isto kao claas ne vrijedi pricati. Nekom je normalno voziti traktor bez klime dok je drugom nenormalno voziti traktor bez ehr-a ili ogibljene prednje osovine
 
Ma ne kvare se druge marke samo masej kad kupimo rashodovan traktor sa preko 10000 sati onda očekujemo da napravi još toliko...nemamo realne satnice da bi odlučivali da li nešto valja.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Сви се они кваре јер су сви сатрвени дошли овамо. У селу Арион са непуне 2000 сати,цркао диференцијал. Масеја има највише па се највише и зна када цркне нешто.
Arioni inače lome diferencijale... Ako kvačila nisu kalibrisana očas otkine 3zuba na tanirastom...
 
Dukej bacace te svaki. JD 6175R sa ogibljenom prednjom osovinom jedino ne skace,al kad iz njega sjedem u 6220 bez ogibljenja,samo gramer spasava i upija udarce,da je obicno sjediste ,kroz krov bi izasao.Ljudi i ti traktori su stari jos malo 50 godina.Istina je da je kabina bolja,tu nema dileme,bili su daleko bolji kad su bili mladji i noviji,al to je izradjeno sada maksimalno.Daleko vise situacija sa ljudima imam gde su se zestoko pokajali zbog takve kupovine a slabo ko je dobro prosao. Svi ti traktori rade,al znam za popravke koje su isle i preko 10 000e. Da se razumemo to su sve ljudi koji rade 10,20 ha zemlje i nemaju finansije od te proizvodnje da takve popravke placaju.A svi su zamenili tipa imt 560,558 i sl sa Masejima,Fendt ,Reno i kad tad ih je opalilo nesto krupno.Jednom poznaniku je majistor zadrzao maseja,nije mogao ovaj da isplati popravku mjenjaca, Skoro je covjek dao imt 590 novi tip i zamenio za Same iste konjaze. Crkla pumpa hidraulika,u Italiji nova 6300e.
Jel' iz Obarske?
 
Nazad
Vrh