Renault

Pre 7,8 god smo isli da pogledamo nekog maseja 120ks kod njih.. na slikama sa oglasa je iugledao tip top a kad smo otisli ono groblje neopevano
 
Taj reno ja mislim da je neke 2,mozda 3 godine u oglasima kod njih,e sad zasto,pa pisao sam bas za njega pre par meseci koliko godina ima puta 800-1000 sati,taj traktor je izvozen dusa mu u nosu sto bi rekli.Za 10k eura vise ima Class Ares po oglasima u puno boljem stanju.
 
Prodaje Svaba iz Gaja kod Kovina dobrog Renoa..bio pre neki dan kod njea,radi kao sat. 145konja sa Dzon dir motorom.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Koliko sam video, kod njih je sve groblje, nije ni čudo što stoji godinama. Reno stoji više od 4 godine, a verovatno i mnogo više, i na slikama izgleda deset puta bolje nego u stvarnosti, a tako je i sa ostalom mehanizacijom kod njih.
 
Renault-Claas dele slicne delove ?.Pitam za starije Renault traktore oko 15-ak godina,jel se ima naci delovi za njih tipa Almex i slicni ?.
 
Moj Ares 620 je bio 1998 godiste, uglavnom je Almex imao delove mada kod njih sam uzimao samo leva vrata i kontakt bravu. Filteri, ulja, PK kais moze lako da se nadje na drugim mestima.
 
A da kazem ozbiljnije delove npr nesto oko menjaca ako treba da se radi,hidraulika,prednja vuca itd ,jel imaju delove,nebitno Almex ili neko drugi.
 
Ma pitam samo onako bezveze,sumnjao sam da su dosta slicni reno i claas,pa reko valjda im i delovi odgovaraju.
 
Moze li neko ko ima iskustva da mi kaze kakav je ovaj traktor,planiram da kupim neki ove snage otpilike.A nemam iskustva sa Renom.Unapred hvala.
82f8309194a92996b0232bf4591ab6fc.jpg


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ja posedujem Reno 85-14 i zadovoljan sam s njim. Ima MWM motor koji je mali potrosac i ne dimi ( u oranju trosi od 15-17 litara/ha sa trobrazdnim 12 incni plugom), dobar raspored brzina, mehanicki reverzer, velika i pregledna kabina. Nema elektronike. Kocnice vrlo jednostavne i dostupne za odrzavanje, poseduje mehanizam za izednacenje pritisak na pedalama, isto tako ima hidraulicni izvod za kocnice na proklice. Mana mu je sto ima mali hod na polugama. Serija 54 je nastala posle serija 14 tako da ne znam sto sve je smeneto. Ali ako vas nesto zanima i je isto kako kod serije 14 slobodno pitajte.
 
Ako znas engleski ,moj savet je da posetis neke poznatije strane forume i naucices mnogo vise nego sto ces ovde nauciti cak i ako cekas godina dana.Po brzoj pretrazi mozes odma videti koliko se malo,skoro nista pisalo o Ares modelima na forumu,pogotovo vecim 180-200ks.Nema tih traktora mnogo po Srbiji,a i ako gledas generalno na te nesto jace traktore,vlasnici istih nisu clanovi foruma da bi mogao dobiti kakva iskustva od njih.
Generalno gledano Ares modeli su dosta dobri traktori ,ali problem je godiste,pogotovo kod zutih modela,ne mozes ocekivati ni jednog po oglasima bez barem 15 hiljada sati.
Ako gledas onog u Jugokomericiji sto ceka buduceg ponosnog vlasnika vec nekoliko godina,nzm sta da kazem,spremi u startu 6-10k eura za popravke,on jeste jeftin ali sa razlogom.Takvu masinu kupuj samo ako moze test u njivi.
 
Mene Renault po specifikacijama najvise podseca na Fendt-a..
99% konponenti je istog brenda pakovano na ta dva traktora.
Sa zadovoljstvom bih dovezao sebi u dvoriste jednog Renault-a iz 80-tih ali nisam siguran sta i kako bi islo za delove...
Fendt-a je mozda opet lakse odrzavati kod nas...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Renault nosi MWM motore kao nekada Fendt a novije generacije pod okriljem Claas-a nose J.D i Perkins motore.Nisam siguran da li Renault ima Z.F komponente kao Fendt, neka napiše neko ko ih bolje poznaje.
 
Mene Renault po specifikacijama najvise podseca na Fendt-a..
99% konponenti je istog brenda pakovano na ta dva traktora.
Sa zadovoljstvom bih dovezao sebi u dvoriste jednog Renault-a iz 80-tih ali nisam siguran sta i kako bi islo za delove...
Fendt-a je mozda opet lakse odrzavati kod nas...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Ne znas sta je gore odrzavati kod nas. Ako je staro tesko naci delove i skupo a ako je novo, onda delovi preskupi. Samo velika kolicina zemlje i puno radnih sati opravdava takvu kupovinu, po meni. Komsija je dao 4000 e za pumpu na fendt koji je star sada preko 40 godina
 
Ako bi na to gledali ne bi mrdnuli dalje od 15-og veka.Jeste sve skupo ali valjda ima nekog kvaliteta u tome?Džaba jeftini novi delovi ako ćeš stalno da zebeš i razmišljaš šta će da rikne!Nekome je žao da zameni ulje u menjaču i hidraulici kao i filtere jer to dosta košta a kupio je dobar traktor koji je dobro i plaćen.
 
Nazad
Vrh