Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Po meni ni to nije rešenje
Šta sledeće godine, opet skidanje? Nije to 20 kila, a struju da nepominjem.
Ili još gore, zaustave me i napišu kaznu i vandredni tehnićki jer vozim sa kabinom a j saobraćajnoj piše da nema kabinu
 
I ja imam problem.Traktor nije imao kabinu i tako je uvedeno u staru saobraćajnu dozvolu.Kabina je naknadno ugrađena i sada je moram skinuti dole pa uraditi tehnički i onda je opet vratiti nazad i tako sve do 2021 dok ne smisle kako i šta uz naravno neki novi harač.
U zakonu kaže naknadno ugradjena kabina mora biti fabrička nevezano za marku traktora,
Sve fabričke kabine imaju atest pa nije potreba da je od tog tipa ili te marke traktora
Znači po zakonu možeš kabinu od John deere na Fergusona isl

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Vratili su me sa tehničkog :-(
Dodao sam kabinu i ofarbao traktor. Sve utegao i radi
Ali prva registracija je bila bez kabine. Bezobzira što sam stavio orginalnu kabinu traže mi atest.
Da a traktor je 79o godište
Hteo si da stavljaš kabinu ili .....? To godište traktori sigurno ne moraju imati ni kabinu ni ram.
 
Hteo si da stavljaš kabinu ili .....? To godište traktori sigurno ne moraju imati ni kabinu ni ram.


Da hteo sam naravno, hocu sa njim da vicem atomizer.
Da se ne bih kupao svaki put ili pao pod traktor to mi je neophodno

- - - - - - - - - -

U zakonu kaže naknadno ugradjena kabina mora biti fabrička nevezano za marku traktora,
Sve fabričke kabine imaju atest pa nije potreba da je od tog tipa ili te marke traktora
Znači po zakonu možeš kabinu od John deere na Fergusona isl

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

To je teorija, praksa je drugo.
Na tehnickom kazu ne moze. Ims li atest?
Zovem za atest, oni kazu da atest mogu da rade samo na orginalnim kabinama.
Rekoh super, bar cu to odraditi.
Ali ne lezi vraze, treba dokazati da je kabina orginalna!
Tj potvrda od proizvodjaca traktora da se na taj model ugradjivala kabina.
Sto je u vecini slucajeva nemoguce nabaviti, pogotovo za mene sa Torpedom.
Kazu, gospodine za sada vas slucaj je neresiv::lose::
 
Tako je.Teorija i praksa nemaju veze s'vezom.Kabina je originalna proizvođača Mehanika Orašje od koga mogu samo q da dobijem a ne potvrdu.
 
Da hteo sam naravno, hocu sa njim da vicem atomizer.
Da se ne bih kupao svaki put ili pao pod traktor to mi je neophodno
Dobro, dobro, samo pitam. Ne se ljutiš odmah. :)
Pitao sam zato što mnogi ne znaju za tu caku sa godištem pa stavljaju kabinu ili improvizovani ram a ne prolazi nijedno. Inače sad se šuška da će i mlađi traktori koji su iz fabrike izašli sa kabinom moći tako da se registruju.
 
Juče sam radio tehnički za autoprikolicu.Prvo su videli koja je i prošao sam tehnički.Navodno neke koje su bile do sada registrovane ,više ne prolaze.Zapamtio sam da neke iz Alibunara i neke zastavine ne prolaze.
 
Ja imam tu Zastavinu,kupljena nova 2016. Do sad je prolazila tehnički,valjda će i dalje. A imam papira za nju više nego za bilo koje drugo vozilo. I sve te papire nosim kad je registrujem.
 
Neki modeli se ne mogu registrovati,verovatno stariji.Pre 7-8 godina ,kada je počela registracija prikolica a prestalo da se trća tablica dobija na kuku ,mnogi su "muljali" papire.
 
Pozdrav,
Imam traktor Foton 804, registorvan i do sada prolazio "tehnički" bez problema. E sad kao prvo traže kubikažu koja se ne navodi nigde u papirima (a agencija kaže da ne može da nabavi, da moram ja da iskopam negde a oni će "proveriti") a kao drugo, veći problem je što nema na motoru tablice sa ser. brojom. Da li neko zna da li negde na motoru ima ukucan broj i gde?! Ili neko ima tablicu sa brojem motora i ako ima da li na njoj piše više od HCxxxxxxA karaktera?
 
Šuketaju lupetaju po tim tehničkim kao pravi majmuni. Pridaju sebi važnost i još pride deru.
Znači standardno da je boja ispravna (ne da piše u saobraćajnoj traktor žut a on roze boje u prirodi), sva stakla, kočnice, signalizacija ispravna, obavezan levi retrovizor, tabla za spora vozila i gume ispravne. Bas pre nekog vremena pricao sa covekom koji radi na tehničkom. E sad što neki tehnički jedu ono što se ne jede je stvar prigluposti i lošeg tumačenja pravila. Kad sam mu rekao za odbijanja zbog naknadno ugrađenih svetala, samo se nasmejao.
 
Dal bi moglo proci tehnicki kod nas?
59503511_10216279454837566_7513697993296445440_o.jpg

Inace danas komsija morao skinuti fabricki spojler (rep na gepeku) jel su na tehnickom tvrdili da to nije fabricki i da ne moze da prodje sa tim
 
Nazad
Vrh