Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

i to pod uslovom ako ti daju trajne, kod nas koliko se secam koga su jednom zaj. za te godisnje reg. tako mora i dalje, al njsam siguran
 
Od prošle godine od maja meseca i kombajni idu na trajnu registraciju. Moj je bio registrovan na nove tablice 2014-2015 na godinu dana i posle mi istekla. Dok nisam prošle godine u junu rešio da ga registrujem ponovo, ovi kažu sada su i kombajni na trajnu...
Inače danas idu dve utve i kombajn na tehnički...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Mirne su godinu dana...
e1b8d49bd102d251deb8ff09a244ec8e.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Treba ti saobraćajna, lična karta, potvrda od ABS-a, trougao, nalepnica 30. Za nastavke su napomenuli da će možda biti problem na šta sam ja rekao da su sa tim nastavcima i atestirane, i bez problema je prošlo... Cena tehničkog 4200...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Koje su to prikolice? Kolega ima Gošine 8t prikolice i traže mu blatobrane na točkovima za atest...
 
Ovo su utve p-16. I meni su tražili zavese i na prednjim točkovima pa ja neku gumu skarabudzio samo za slikanje. Na tehničkom ništa nisu pitali...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Do sledećeg tehničkog godinu dana, do tad može još svašta da izmisle, a opet može da se desi da prodjem i bez te trake...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Do sledećeg tehničkog godinu dana, do tad može još svašta da izmisle, a opet može da se desi da prodjem i bez te trake...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Traka je najmanji problem...ali npr upariti svih 8 guma(ili bar 4) po prikolici moze dostici cenu same prikolice...nama trazili dva mala katadioptera nazad(mali trouglovi) veliki trokut,ispravna signalizacija,potvrdu o prenameni prikolica,vazdusni sistem.
 
Ja sam imao tu da kažem sreću kada sam kupio ove prikolice. Našao ih dole u Srbiji u nekoj zadruzi. Oni ih uzeli nove i prešli oko 30.000 km, posle su stojale 15 godina nisu se mrdnule sa mesta. Osim što su bile zapuštene i po koja rdja površna krenula, sve ostalo u extra stanju pa tako i gume. U poljoprivredi imaju da služe makar 20 godina...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ne mogu da shvatim kakve propuste prave sa tehnickim pregledima i registracijama,evo npr,ja imam tifon za navodnjavanje koji ne mora da se reg,kao i presa,berac,agregat,a prikolica za stajnjak mora,iako nema kocnica. Koja je sad razlika beraca i kemperke? Cak je tifon jos tezi od prikolice.... glupost
 
Zna li ko kako do papira za IMT jednoosovinku...kupljena bez papira još pre 30 god.Nema ni staru tablicu...da li bi novi atest kao da je kao ručni rad bio pravi put da se krene ili ne? Svaki savet dobrodošao...
 
Јел имате неки број тел.од ових што штанцују регистарске плочице за приколице и пољомашине
 
Da li ste sta culi, da će biti ponovo registracija masina priključaka bez porekla, uz pomoć dva svedoka? Ja sam to nesto načuo pa me zanima da li ste sta vi culi...?

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nisam to cuo,ali mi nije jasno zasto su neki kombajni(npr Zmaj) registrovani trajno a neki na godinu dana....A svi imamo te nove tablice i nalepnice.
 
Nisam to cuo,ali mi nije jasno zasto su neki kombajni(npr Zmaj) registrovani trajno a neki na godinu dana....A svi imamo te nove tablice i nalepnice.
Slicno je i sa traktorima, onaj koji se kreće po njivama i seoskim putem je trajno, a onaj koji se kreće po magistralnom putu npr neke firme traktor mora svake godine, tako vrv i kombajn koji se kreće magistralnim putem ucesnik u saobraćaju. Ne znam ni sam zakon je naopak.. Citam od 5 jula 2021 god tehnicki neće proći 50odsto vozila u srbiji samo ekologija, golf 2, 3 nista neće moći da prodje.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh