Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Prvi put da mi je danas stigao mail od euprave da istice registracija.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Ja sam video jednog koji je na traktor stavio jednu tablicu, a drugu stavio na prikolicu.
Kod nas u selu,pre 20-25 godina,čovek kupio Fiat Cromu iz Nemačke.Stavio tablice,napred NS nazad BG,takve je imao.
Vozio tako sigurno 2 g.,većinom po selu,i ponekad u grad,kad se mora.
Jednom ga zaustavila policija,pitaju šta je ovo,kaže on "kolega,Bog te,pa ovi u SUP- u mi dali pogrešne tablice" :haha:
 
Baš me zanima šta bi pisali kao prekršaj tj koji član ako je prikolica registrovana, uredno zakačena na kuglu i ima signalizaciju. Prikolica od auta može da ide bar 80km/h, što traktor ne može da razvije. Ni jedna njena konstrukciona osobina auto prikolice nije narušena kada je vuče traktor.
Traktor sme da vuče samo priključno vozilo koje je predviđeno za to, a to znači da mora da ima zelene table.Isto tako auto ne sme da vuče ništa što ima zelene table.Kazni te po ZOBS član 69.
 
Шта је са тракторима који имају фабричку куку на потезници? Комшија има урсуз 335 са фабричком куком. Купљен нов.
 
Vidiš druže auto prikolica je registrovana i to je ok, ali kugla na traktoru nije testirana a znamo da vučni uređaj mora biti testiran.
 
Da li neko moze da mi pomogne u vezi registracije traktora ?
Kupio sam polovan traktor posle sto godina i sad ne znam kakva je procedura za prenos vlasnistva, sta treba od dokumenata da se nosi u SUP ?
Sta treba osim overenog kupoprodajnog ugovora kod notara ? Jel treba da se odjavljuju tablice ako je traktor registrovan u istoj opstini ? Da li mora da se ide na tehnicki ? 🤕🤕🤕
 
Treba ti kupoprodajni ugovor, tehnicki pregled i sve uplatnice za nove tablice i saobracajnu, odjavljenu saobracajnu ako je bio registrovan

Uplatnice za novu saobracajnu i tablice ti urade na tehnickom oni to popune i kod njih uplatis
 
da, ista je opstina, isto selo ...
a onda ako se ne menjaju tablice, da li treba tehnicki ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh