Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Ja ove godine pokusacu da resim domacinstvo koje je zenino nasledjeno_Ovako stoje stvari-U petak dolazi svastika koja ima pola zemlje a pola moja zena,kod advokata da nas podeli.E sada to ce mo lako da resimo sta da radim sa tim ugovorom da li da idem ukatastar da naprave promenu sa njihovog oca na njih po ugovoru kako se podelile.Koliko to moze da traje?Ako se to zavrsi da li mogu svastikin deo da uzmem u arendu i babin deo takodje posto smo svi mi na jednoj adresi.One se slazu samo neznam ja da li je to izvodljivo.Sve zavisi od toga koliko moze da potraje promena u katastru ako to oduze nista od reg.ove godine cujem da je do kraja marta.Problem je sto svastika studira u BG pa nikako nije mogla da dodje.Sta ce da se subvencionise ove godine,zna li ko.Kako ce za gorivo da bude.Da li ce da bude po hektaru nesto gotovine?
 
Pozdrav svima, procitao sam dosta strana unazad i na dosta mesta se spominje pravo plodouzivanja. Moj cale je jos pre registrovao gazdinstvo, medjutim nije obnavljao jer je bio u radnom odnosu. Znacio gazdinstvo je u pasivnom statusu. E sad mene interesuje da li on mora kao vlasnik nekih parcela da potpise neki ugovor sa babom koja ima pravo plodouzivanja da bi imao pravo na subvencije? (npr. Ugovor o koriscenju zemljista bez naknade) Da li neko ima slicnu situaciju?
I drugo pitanje, sta ako je parcela po pola u vlasnistvu? znaci Cale 1/2 i stric 1/2. Da li se ta parcela uopste upisuje i da li ima pravo na subvenciju na tu polovinu? Hvala unapred
 
Ako je u posedovnom listu njegovo ime, ne treba ugovor sa bakom. I ovo drugo, ako zelite celu parcelu da upisete potreban vam je i ugovor sa stricem, a ako ne, onda cete biti upisani samo na tatinu polovinu. pozz :osmeh:
 
Juce predao sve za obnovu,kad ono prc-gazdarica vec predala na svoje ime te parcele.Srecom imam overen ugovor,pa ce njoj automatski stopirati obnovu.
 
eh sad.... vidis kod nas setva kukuruza kosta 5000/ha a gore kod vas koliko sam cuo 3000/ha a negde i manje.... e sad kod nas da bi izbegli porez overu duga kod sudije placanje advokata zaugovor, vise daju na rec nego da se maju i to ide otprilike 4-5kg po ar :)
 
Da li neko zna jel treba da se overava u opstini ili sudu izjava clanova gazdinstva o ustupanju zemlje na koriscenje nosiocu gazdinstva?
 
Nije u pitanju spajanje zemlje bracnih drugova ta zemlja je bila od pocetka u tom gazdinstvu samo je promenjen nosioc gazdinstva pa mora nove izjave da se napisu zbog te promene.Inace clanovi su brat i majka .
 
Ja sam te izjave članova domaćinstva predao bez overe, nisu komentarisali. A i nema na njima neko određeno mesto za pečat.
 
ako moze savet , hteo bi da regisrujem gazdinsto na sebe a zemlja je na ocu i majci. koja je procedura sto se tice papira, znam za formulare , interesujeme dal ja treba da pravim neki ugovor sa njima, il sta vec.
 
Nazad
Vrh