Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Mogu, ali neznam koji je rok, dal da stignu u trezor do kraja isteka roka za registraciju, ili samo da se posalju, pa kad stignu.
 
Postovane kolege,

Treba da promenim nosioca poljoprivrednog gazdinstva sa zene na mene, pa me interesuje da li treba da otvorim novi tekuci racun na moje ime jer je predhodni bio na zenino ime i da li postoji obrazac izjava clanova poljoprivrednog gazdinstva o promeni nosioca.
Za račun ne znam ali mislim da mora biti na nosioca domaćinstva a izjava za članove ima. Mene su vratili sa šaltera da ih ispunim jer ih nije bilo u koverti a nisam ni znao da mora. Inače imam dve njive koje su tek ove godine prešle u vlasništvo na dva člana a imam i njiva gde vlasništvo po njivi deli više osoba. Svaku njivu u kojoj nosioc domaćinstva nije vlasnik 1/1 moraš uneti u izjavu koju potpisuje vlasnik a gde je u njivi više vlasnika onda po izjava za svakog od njih.
 
pa ako imaš nove parcele da dodaš onda ti treba posedovni lis i ako im do sada nisi podneo novi posedovni list

To oko novog posedovnog lista mi nije jasno? Piše da stari posedovni listivi ne važe ni u slučaju produženja registracije. Izgleda da za svaku parcelu mora neki novi posedovni listovi na novom obrascu koji je u međuvremenu izašao. Znači i za produženje moraju da se obnove listovi, ako ranije već nisu napisani na novom obrascu? Ili sam ja tu nešto pogrešno razumeo? Ja bih samo da obnovim gazdinstvo bez promene. Da li ću morati da dopunim te posedovne NOVE posedovne listove?
 
ljudi, da li imam pravo da ja moju zemlju dam drugom u zakup a da tudju zemlju uzmem u zakup i da ostvarim subvenciju?
 
To oko novog posedovnog lista mi nije jasno? Piše da stari posedovni listivi ne važe ni u slučaju produženja registracije. Izgleda da za svaku parcelu mora neki novi posedovni listovi na novom obrascu koji je u međuvremenu izašao. Znači i za produženje moraju da se obnove listovi, ako ranije već nisu napisani na novom obrascu? Ili sam ja tu nešto pogrešno razumeo? Ja bih samo da obnovim gazdinstvo bez promene. Da li ću morati da dopunim te posedovne NOVE posedovne listove?
ako im do sada nisi dostavio novi poseddovni list POTREBAN TI JE za obnovu registracije
 
Pod novim posedovnim listovima se smatraju oni koji su iz gruntovnica prebačeni u katastar nepokretnosti i tu se vade.Znači taj novi operat je ustvari katastar nepokretnosti.
 
Danas prosao pored trezora...guzva kao da je prvi dan obnove.Video lika za kojeg znam da zemlju daje u zakup,a gura se da preda za subvencije...takvih sad ima pun kufer.
 
Dali postoji kakva opcija da se već obnovljeno gazdinstvo "dopuni" sa nekom površinom.Ja bih ovih dana da odem da obnovim gazdinstvo a nisam još dobio sve papire o zakupu državnog zemljišta koje sam uzeo ove godine na licitaciji,hoću li moći naknadno da upišem ovu površinu ako slučajno dobijem sve papire od opštine do kraja marta?
 
Moze da se upise, ali je pitanje da li ce se na tu zemlju dobiti subvencija? Prosle godine su pravili presek 15 aprila. Da li ce tako biti i ove godine?
 
OK, društvo hvala vam.Otićiću ovih dana da obnovim gazdinstvo da nečekam baš poslednji dan jer su gužve svaki dan sve veće,subvencije na tu zemlju mi i nisu baš neki prioritet mada se neću buniti ako ih dobijem i za ovu godinu:osmeh:
 
Danas prosao pored trezora...guzva kao da je prvi dan obnove.Video lika za kojeg znam da zemlju daje u zakup,a gura se da preda za subvencije...takvih sad ima pun kufer.


"Ima gi razni" kolega. U Raškoj toga ima mnogo i gazde koje se bave nekim drugim poslom ili imaju firme registrovali su gazdinstva na svoju zemlju i ubiraju subvencije i šta već sve sleduje a zemlju radi neko drugi i plaća zakup a nemože da je upiše na svoje domaćinstvo.
Ja radim jednu parcelu od oko 0,35ha tako, nije mi velika cena zakupa samo kažem vlasniku koja će kultura biti da bi je prijavio kada obnavlja dokumenta.
 
Nazad
Vrh